mOjE akarIuM

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
_WiOlu$ia_
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-03, 22:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Tarnów

Re: mOjE akarIuM

Post autor: _WiOlu$ia_ » 2007-07-02, 22:12

dzienx za rady....a propo tej bojci....w sklepie pytałam czy te ryby muszą mieć towarzystwo ,bo bylam skolonna kupić dwie ,a pan sprzedawca powiedzial ze moze byc tylko jedna...przeciez to nie na jego niekozysc ,ale dokupie jeszcze jedną....a neonow nie kupuje więcej bo zdychają jeden po drugim....wlasnie poszukuje wlascicieli dla pięknej parki mieczyków i dla suma...nie chce ich oddawać do zoologii...szukam w zooglogiach przezroczek ,ale nie ma :-/ ile mam dokupic danio????gurami moze byc w moim akwa...bo czytalam o nim ;-)

PS.wysokość/ 25 cm

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: Morter » 2007-07-02, 22:21

neonki mogą zdychać, ze względu na złe parametry wody... Dla gurami też chyba trochę małe niestety... Przykro mi, ale z małym zbiornikiem zawsze problemy, wiem bo sam taki na razie planuję... Poczytaj sobie, co mi ludzie proponują do takiego zbiornika
http://e-akwarystyka.pl/topics35/ ... t=30#13921 2-3 strona
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

koki
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-23, 22:54
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: koki » 2007-07-02, 23:33

Ciekawie czyta sie posty z tego tematu. Autorce tematu wydaje sie ze pozjadala wszystkie rozumy i wie najlepiej co jej rybcia bedzie dobrze.
Podpisze sie pod tym co pisali u gory, a wiec:
1. zbyt duzo gatunkow ryb
2 pewnie kwarantanny tez nie robisz i wdarla ci sie ospa ktora usmiercila neonki (nie kupuj tak czest ryb, no chyba ze to poczatek, bo widac )
3 ryby sa za duze jak na ten zbiornik
4 zmien zwirek na jednolity np zwirek bazaltowy ewentualnie na rzeczny
5 filtr z tym prefiltrem jest przeogromny, nie bylo mniejszych ( ja kupilem za duzy i na drugi dzien mi wymienili)
6 podmiany wody 10-20% wody co tydzien oraz odmulanie dna
woda odstana przez 24-48h w pojemniku
7 wrzuc tam jakis korzonek ( tylko nie taki odrazu z ziemi tylko najlepiej ze sklepu zoo... tylko popatrz czy nie ma na nimplesni
8 jesli zmienilas juz fototapete to dobrze
9 jaka masz grzalke z termostatem?
10 filtr powiniein chodzic 24h na dobe
11 jak najrzadziej czyscic filtr czyli w twoim przypadku raz na 3 tyg lecz prefilt co tydzien w wodzie spuszczonej z akwa
12 jakie masz oswietlenie? jesli chcesz miec roslinki powinnas postarac sie o oswietlenie oraz jakis nawoz np. planta activ ( w plynie)
13 polecal bym ci jakis slimaczki np ampularie i swiderki
14 Chyba Koniec :mrgreen:
Witam [you]

Awatar użytkownika
_WiOlu$ia_
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-03, 22:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Tarnów

Re: mOjE akarIuM

Post autor: _WiOlu$ia_ » 2007-07-03, 00:22

1. zbyt duzo gatunkow ryb
2 pewnie kwarantanny tez nie robisz i wdarla ci sie ospa ktora usmiercila neonki (nie kupuj tak czest ryb, no chyba ze to poczatek, bo widac )
3 ryby sa za duze jak na ten zbiornik
4 zmien zwirek na jednolity np zwirek bazaltowy ewentualnie na rzeczny
5 filtr z tym prefiltrem jest przeogromny, nie bylo mniejszych ( ja kupilem za duzy i na drugi dzien mi wymienili)
6 podmiany wody 10-20% wody co tydzien oraz odmulanie dna
woda odstana przez 24-48h w pojemniku
7 wrzuc tam jakis korzonek ( tylko nie taki odrazu z ziemi tylko najlepiej ze sklepu zoo... tylko popatrz czy nie ma na nimplesni
8 jesli zmienilas juz fototapete to dobrze
9 jaka masz grzalke z termostatem?
10 filtr powiniein chodzic 24h na dobe
11 jak najrzadziej czyscic filtr czyli w twoim przypadku raz na 3 tyg lecz prefilt co tydzien w wodzie spuszczonej z akwa
12 jakie masz oswietlenie? jesli chcesz miec roslinki powinnas postarac sie o oswietlenie oraz jakis nawoz np. planta activ ( w plynie) [/quote]

po 1.te gatunki mogą być w jednym akwa
po2. już od dłuższego czasu nie kupuje nowych ryb...idlatego nie mam zamiaru kupować neonów
po3. nie są za duze...ludzie których znam mają owiele mniejszy zbiornik a owiele więcej i większych ryb...
po4. żwirek mi sie podoba i jest OK
po5. nie jest przeogromny....zajmuje mało miejsca ,a pozatym niejsze filtry gorzej wode filtrują
po6.nie rozumiem...
po7.nie mam miejsca na korzen
po8.nie zmieniłam foto tapety ,bo to kwestja gustu i bardzomi się podoba
po9. mam
po10.wiem i chodzi 24h na dobe
po11.wiem kiedy mam czyścić filtr i czyszcze go co 3-4 tyg
po12. wlałam to w płynie i ta roślina bardzo szybko mi sie rozrasta :mrgreen:
po13.mam jednego ślimaczka i niechce więcej bo sie szybko rozmnażają
po14.dzienki za fatyge ,ale jak widzisz daje sobie radę

koki pisze:Ciekawie czyta sie posty z tego tematu. Autorce tematu wydaje sie ze pozjadala wszystkie rozumy i wie najlepiej co jej rybcia bedzie dobrze.
To można powiedzieć o Tobie.... :-o

koki
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-23, 22:54
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: koki » 2007-07-03, 00:23

Ja przynajmniej wiem co pisze...

Jesli nie wiesz co to jest za punkt 6. wspolczuje twoim rybkom. Ile czasu jest zalane akwa?
Jesli uwazaswz ze gurami jest dobre dla twojego akwa to sie myslisz, no coz twoja sprawa.

Podmiana wody jest to spuszczenie wody ok 10-20% z akwa i wlanie swiezej odstanej wody.

Awatar użytkownika
WOJTEK
Akwarysta
Posty: 514
Rejestracja: 2007-02-05, 23:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: WOJTEK » 2007-07-03, 00:47

Jejku jak mi tego brakowało, tak długo mnie nie było, ale już jestem i jak zawsze mam swoje zdanie (w tym przypadku takie jak inni):
Na początek powiem tak, jeśli to możliwe oddaj rybki co do jednej i zrób restart zbiornika, bo wątpię, że czekałaś aż zbiornik dojrzeje tylko żwirek, woda, sprzet i chemia (Aqua Safe czy jakieś inne Tropical'a) i w to roślinki i rybki i akwarium gotowe.
Tak jak pisałem zrób restart zbiornika:
1. Zmień sprzęt na filtr taki: http://allegro.pl/item210139807_filtr_w ... wnia_.html
polecam bo moja siostra używa go w 25 litrach i sprawdza się świetnie
2. Grzałka, jesli masz z termostatem do dobrze, ale jak masz zwykłą to kup z termostatem lub termoregulator.
3. Wymień żwirek na jedno kolorowy najlepiej czarny.
4. Jeśli nie zmieniłaś tła to kup w papierniczym arkusz brystolu czarnego A3 (koszt to niecała złotówka.
5. Kup sporo roslinek, ale w tym wypadku dobrze jak by wypowiedział się Slanter, bo on naprawdę zna się na tym.
6. Wsyp żwirek, zrób dekoracje, posadź roslinki, uruchom sprzęt i czekaj minimum 2 tygodnie w tym czasie roslinki się troszkę rozrosną i trzeba je trochę przycinać.
7. Po dwóch tygodniach wybierz się do sklepu zoologicznego i kup 10 Neonów Innesa, chyba że wolicz Neony Czarne to równieżmoga być i wpuść rybki do akwarium.
8. Teraz dość ważna sprawa związana z oświetleniemjeśli się zdecydujesz na Neony Czarne to dokup jeszcze tło na boki (o ile akwarium stoi w wnęce i boków akwa nie widać). Tu najlepszym oświetleniem będą dwie świetlówki T5 po 5W wyjdzie po 0.5W/L (Slanter coś wymyśli z roślinkami do tego), świetlówki niech ktoś lub sama podłącz do układu z żarówki energooszczędnej i będzie dobrze.
9. Do tego oświetlenia polecam zrobić pokrywę, bo do orginalnej ciężko bedzie to wcisnąć i po reszto taka pokrywa jest droga.
10. Do akwa daj jeszcze jakiś korzeń i na niego mech jawajski.
11. Można by do ładnych i bujnych roślinek zrobić malutka bimbrownie, a właściwie sodownie (bezpieczniejsze i lepsze).

No to chyba tyle, więcej nie pamietam za wszystko żałuje. Jak sobie przypomne to napisze i żeby nie było, że na ciebie "najeżdżam"! Ale muszę przyznać rację innym, bo my chcemy dobrze dla rybek, a jak rybki wesołe wszystko ładnie to i ozdoba pokoju jest super. Ale przyjmij słowa wszystkich moich poprzedników i poprzedniczek z pokorą, a na pewno na tym nie stracisz :mrgreen: .

P.S. Jeśli to możliwe zmień sklep zoologiczny, bo facet gapną się, że jeszcze mało wiesz o akwarystyce (choć po radach to wynika, że on nie wie wcale więcej) i będzie ci próbował wcisnąć byle co za spora kase.

Pozdro
Ja nie chce źle :mrgreen:

koki
Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-23, 22:54
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: koki » 2007-07-03, 00:52

WOJTEK, Ona wie lepiej ... :mrgreen:
Witam [you]

Awatar użytkownika
WOJTEK
Akwarysta
Posty: 514
Rejestracja: 2007-02-05, 23:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: WOJTEK » 2007-07-03, 08:39

koki, bez podtekstów :lol:
_WiOlu$ia_, skoro myslisz że te rybki pasują do twojego akwarium to się mylisz, przeczytaj to:
1. Gurami- http://pl.wikipedia.org/wiki/Gurami_dwuplamisty
2. Bocja wspaniała- http://pl.wikipedia.org/wiki/Bocja_wspania%C5%82a
3. Zbrojnik- http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrojnik_niebieski
I nie mów, że wiesz co jest najlepsze dla twoich rybek, bo jak na razie to wiedzą nie porażasz. Ja tak jak inni też miałem ciężkie początki, ale rady innych przyjmowałem do wiadomości i starałem się naprawiać co mi nie wyszło.

Tak dla twojej wiadomości to mam akwa 54litry a w nim parkę Pielęgniczek Ramireza i 3 otoski i już jest dobrze więcej rybek ja nie przewiduje chyba, że pielegniczki zrobią mi prezent :mrgreen:

madlyn
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 2007-05-19, 19:06
Pojemność akwarium: 60
Imię: Monika
Lokalizacja: Czeladź

Re: mOjE akarIuM

Post autor: madlyn » 2007-07-03, 09:26

Hey. Wiecie co wydaje mi się,że _WiOlu$ia_ poprostu nas wkręca bo nie wierze,ze po tylu postach nadal sadzi,że ma dobre akwarium!!!

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: Morter » 2007-07-03, 09:30

_WiOlu$ia_ pisze:nie są za duze...ludzie których znam mają owiele mniejszy zbiornik a owiele więcej i większych ryb...
Matko...
1. Trzymają 10 rekinków i 30 zbrojników a 10l akwa?
2. Może Ci chodzi o sklep zoologiczny? Tam tak się robi, co nie znaczy że jest dobre...
3. To że ktoś coś robi źle, nie znaczy, że trzeba go naśladować... (miałem podać drastyczny przykład, ale na razie delikatnie)
4. To może zrobisz dobry uczynek i uświadomisz znajomych
5. Albo nie kontaktuj się z nimi w sprawach akwarystyki...
6. Już nie każe Ci zmieniać znajomych ;)
7. pozdrawiam
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: oleq_30 » 2007-07-03, 19:22

_WiOlu$ia_ moze nie w temacie ale ile ty masz lat ?
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

Awatar użytkownika
_WiOlu$ia_
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-03, 22:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Tarnów

Re: mOjE akarIuM

Post autor: _WiOlu$ia_ » 2007-07-03, 20:17

napweno nie pozwole się obrażac....moje akwa jest dobre...a to ze nie mam zbiornika 100l to nie znaczy ze jestem gorsza :-/ nie mam ochoty wysłuchiwać waszych zdań ja mam swoje i moje ryby dobrze się chowają... na błędach się ucze... więc czy da sie skonczyc temat??? jezeli tak to niech zamknie

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: mOjE akarIuM

Post autor: Morter » 2007-07-03, 20:28

_WiOlu$ia_ pisze:napweno nie pozwole się obrażac....moje akwa jest dobre...a to ze nie mam zbiornika 100l to nie znaczy ze jestem gorsza :-/ nie mam ochoty wysłuchiwać waszych zdań ja mam swoje i moje ryby dobrze się chowają... na błędach się ucze... więc czy da sie skonczyc temat??? jezeli tak to niech zamknie
zobacz, że w tym temacie wypowiadają się osoby, które mają i 30l akwarium, ale wybacz, potrafią je dobrze zagospodarować...
Nie chodzi o akwarium, tylko o to co jest w środku...
A po twoich reakcjach zastanawiam się, po co pytasz o pomoc, skoro gdy ktoś Ci pomaga, to denerwujesz się na niego i żadnej krytyki nie przyjmujesz??
pal sześć kolorowe kamienie czy foto tapetę... Ale te biedne rybki...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
tameff
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 2007-06-26, 11:58
Pojemność akwarium: 25
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: mOjE akarIuM

Post autor: tameff » 2007-07-03, 20:41

_WiOlu$ia_ pisze:napweno nie pozwole się obrażac....moje akwa jest dobre...a to ze nie mam zbiornika 100l to nie znaczy ze jestem gorsza :-/ nie mam ochoty wysłuchiwać waszych zdań ja mam swoje i moje ryby dobrze się chowają... na błędach się ucze... więc czy da sie skonczyc temat??? jezeli tak to niech zamknie
Kto ciebie obraża? Sama się ośmieszasz dalej twierdząc że twoje akwa jest dobre! To że nie masz zbiornika 100l nie oznacza że musisz trzymać ryby które powinny być w minimum 160l (chodzi mi o tego nieszczęsnego suma). Sam mam akwarium o nieco większym litrażu tzn 25l i nie trzymam w nim zwierząt które potrzebują większego zbiornika. Jak chcesz trzymać duże ryby kup sobie duży zbiornik tak jak ja miałem 25 na start po 7 latach dojrzałem by kupić sobie 200 (bo podobały mi sie skalary).

Awatar użytkownika
_WiOlu$ia_
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-03, 22:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Tarnów

Re: mOjE akarIuM

Post autor: _WiOlu$ia_ » 2007-07-03, 23:36

nie chce waszych rad :-/ mam swoje zdanie ryby dobrze mi się chowają i nie zamierzam nic zmieniać...myśle nad większym zbiornikiem... ale to dopiero w przyszłości nara

Zablokowany