podklad pod akw 450l

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: maol » 2007-06-15, 08:59

SERA ma w ofercie specjalne maty pod akwaria - popytaj w duzych sklepach zoo.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
kowcio
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2007-04-22, 18:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: kowcio » 2007-06-15, 20:41

hej.
Napewno nowe budownictwo jest lepiej wykonane niż stare bloki jeszcze z czasów PRLU :)
Mimo wszystko podchodzę do tego sceptycznie gdyż pracuję w firmie która produkuje meble na zamówienie u klienta. Niejednokrotnie spotkałem się z taką sytuacją że ściany lub podłoga nie miały pionu ani poziomu i to dość sporo.
Pamiętaj że ten milimetr (wedle poziomnicy) odchyłu od poziomu na długości 1,5-2 metrów (mniej więcej tyle ma akwa 450L) może dać centymetr róznicy albo i więcej.
Pisząc tego posta chcę ciebie uczulić że tak może wyjść. A że każdemu akwaryscie życzę jak najlepiej ;-) to nie chciałbym żeby ci się trafiła taka sytuacja ze będziesz musiał wylewac wodę z baniaka i rozbierać dekorację ze względu na nierówny poziom wody który wygląda dość nieciekawie. Sam mam zamiar zakupić baniak 375L i napewno będę musiał walczyć z poziomem bo jest to 15letni budynek i podłogi mają poziom jeszcze w starych standardach :-D

Tak na marginesie: Co masz zamiar chodować w 450L ? Z tak dużym baniakiem masz już niezłe pole do manewru :)
Pozdrawiam.

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: gandziocha » 2007-06-15, 23:05

mam 450 a podłogę ............ powiem tylko tyle, że mąż przez 3 dni ustawiał poziom :roll: na początku na szafce potem jak już było szkło bo ciężar spowodował oczywiście jego utratę :evil:

szkoda tylko, że po zalaniu jak kilkaset kilo docisnęło akwa znów poziomu nie było :-/ dobrze, że pokrywa zasłania wszelkie ubytki bo faktycznie nieciekawie by to wyglądało

a moje zdanie jest takie :arrow: jeśli podłoga i szafka poziom ma to nie masz sie czym martwić bo i tak nic już na to nie poradzisz jak coś by miało być nie tak ;-) po prostu nie wiesz jak materiały będą pracować poda takim obciążeniem i tego nie sprawdzisz, a na pewno nie kładąc mały zbiornik gdyż ma on małe obciążenie i pewno ani podłoga ani szafka nawet tego nie odczuje :-/ jedynym wyjściem jest zalać szkło i potem ewentualnie spuścić wodę dać podkładkę znów zalać itd ale sądzę, że lepiej sprawdzić czy pokrywa w razie czego nie wystarczy

seba
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-09, 14:03
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: seba » 2007-06-16, 10:55

zgadzam sie z Toba bo jesli zaleje szklo przy tym ciezarze nic nie wiadomo.hmmm mam zamiar zalozyc pozadnego holendra.na razie edukuje sie z roznych pism(swietna ksiazka akwaria roslinne w stylu holenderskim andrzeja sieniawskiego) no i miedzy innymi z forum,tego i kilku innych.sam za siebie trzymam kciuki zeby wsio wyszlo ok.puki co mam akwa z pokrywa w ktorej i tak bede zmienial oswietlenie orginalnie jest 2x36 mogli by sobie odpuscic montarzu takiego czegos.mam zamiar zalozyc 6x54w t5 swietlowki jeszcze nie wiem szafke dopiero zrobilem z plyty wiorowej(akacja) oklejonej pcv filtr kupilem unimax 700 plus(z lampa uv 11w) mam 100 kilo jakiegos zwiru ale jeszcze bede musial pomyslec co i jak zostalo mi pare kozeni ale musze zalatwic cos duzego.no i zestaw do co2 mam pare zeczy na allegro upaczone ale kasy brak :lol: tak ze troche mi to jeszcze zajmie czasu.rosliny bede wybieral przed zalaniem mam pare typow a rybki dla tla i oczywiscie wszelakie czysciochy.na gore planuje pstrazenice marmurkowa srodek chyba neony i cos jeszcze itd dno czysciochy i krewetki.na gore chcialbym ewentualnie promieniczke wernera ale podobno ciezko ja dostac(pieknosci) i tyle.pozdro i szacun
hard&heavy

giewont10
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2007-06-10, 20:00
Pojemność akwarium: 125
Lokalizacja: głogów

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: giewont10 » 2007-06-16, 14:29

jako podkładke mżna też zastosować piankę której używa się do paneli nie jest ona tak gruba jak inne i też zdaje egzamin bardzo dobrze a jest też na pewno najtańszym materiałem bo za metr bierzący płaci sie grosze ok 1 zł

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: gandziocha » 2007-06-17, 15:17

promieniczki cudne rybki kiedyś je hodowałam ale niestety moje bestie niczemu nie przepuszczą :roll: wiem, że lubą słonawą wodę, lepiej rosną :-) już od dłuższego czasu planuję założyć krewetkarium z prominiczkami właśnie tylko niestety już mi brak czasu na te dwa akwa co mam, a co dopiero jak by jeszcze trzecie doszło :-/

co do kupna poproś w sklepie żeby ci sprowadzili ;-) częściej występują pod nazwą tęczanka wernera , a jak nie to zawsze pozostaje nasze dobre stare allegro :lol:

seba
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-09, 14:03
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: seba » 2007-06-17, 18:24

hehe tak jak mowisz nie ma zeczy nie do kupienia ale to na koncu bede kupowal rybki.pozdro
hard&heavy

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: gandziocha » 2007-06-19, 00:41

rób dużo zdjęć ;-) będziemy śledzić jak to wyjdzie u ciebie :-P

jeśli oczywiście będziesz chciał pokazać pzdr ;-)

seba
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-09, 14:03
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: seba » 2007-06-19, 10:43

ok taki wlasnie mam plan troszke zapisac albo sukces albo porazke hehe.sluchaj mam do ciebie pytanie bo caly czas dowiaduje sie o strop.czy ty musialas jakos przygotowac strop do polozenie450l??? ja bede musial wyciac panele ale obawiam sie ze wylekka nie wytrzyma(przy nosnej scianie co prawda ale jest dylatacle pod spodem styropian)juz wyslalem mail do mojego dewelopera moze dadza jasna odpowiedz.napisz jak to u ciebie wygladalo.pozdro
hard&heavy

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: maol » 2007-06-19, 14:13

stropy w standardowym budownictwie powinny mieć wytrzymałość minimum 700kg/m2. Nie powinno nic się zawalić :)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

seba
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-09, 14:03
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: seba » 2007-06-20, 08:52

no zgadza sie ale chodzi o to jak juz pisalem ze nie wiem il wytrzymalosci ma wylewka!!!!!!!! czy bede musial zerwac wylewke ze styropianem i zalac samym betonem.pozdro
hard&heavy

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: gandziocha » 2007-06-20, 16:00

seba, hymm u mnie to tak troszkę dziko jest zrobione :roll: ma wylewką jakieś 20cm pod podłogą, a podłogę stanowią deski drewniane(o wątpliwej wytrzymałości) i jak mam być szczera to z duchem na ramieniu zalewaliśmy akwa czy razem z całą podłogą nie wpadniemy 20cm w dół hehehhe

akwa stoi już hymm ponad 3 lata (też umieszczone pod ścianą nośną) i nielicząc drobnego odbicia od poziomu przy zalewaniu (półka) nigdy nie było żadnego problemu ;-) także myślę, że nie masz powodów do zmartwień

seba
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2007-02-09, 14:03
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: seba » 2007-06-20, 16:20

ok.pozdro
hard&heavy

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: podklad pod akw 450l

Post autor: D4ni3l » 2007-06-20, 19:01

Styropianu nie polecam. Polecam zwykle karmiaty. Ja pod swoim mam specjalną mate akwarystyczną, a pozniej mam karimate. Razem jakies 12mm teraz tego jest, jak akwarium juz stoi;]
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

ODPOWIEDZ