Moje skromne 54l

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: xkameliax » 2013-07-25, 21:55

Chciałam poinformować, że samiec w nocy zamęczył mi jasną samicę, a ta czerwono niebieska okazała się samcem i to właśnie ona zamęczyła mi samicę. Skąd wiem? Otóż wyłowiłam samca i samicę (którą jeszcze dokupiłam później) bo się tarły. teraz samiec jest z ikrą w 12l. Gdy w akwarium zostały 2 rybki czyli ta jasna samica i ta która okazała się samcem zaczęły się trzeć w gnieździe była ikra... A już tak podejrzewałam bo ta rybka miała bardziej szeroki niż trójkątny pyszczek (szeroki u samca, trójkątny u samicy). Wielka szkoda tej samicy, była piękna. No ale cóż. Mam jednego potomka ;) (tylko on został z ok 50 szt) zrobie fotki i wrzucę ;)

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: blue_betta » 2013-07-26, 13:48

O kurczę, straszna szkoda :(
Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na zdjęcie jedynaka. Planujesz jeszcze jakoś rozmnożyć bojowniki :D ?

Jeden plus z tej sytuacji - masz plakata :) !

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: xkameliax » 2013-07-29, 11:57

A wiec jakieś fotki zrobiłam, nie są zbyt dobrej jakości ale myslę, że dobrze widać:) A wiec tak. Nie wiem co sie stało, cała obsada mi sie zbuntowała. Dwie samice gonią się jak szalone, musiałam je rozdzielić, dodatkowo okazało się że mam teraz 4 samce... więc jeden pływa w ogólnym, a drugi w prowizorycznym kotniku robionym na szybko. Trzeci samiec (u córki w 30l). A no i czwarty pływa q 12l. Narobiło się i trzeba wydać dwa samce. Dwa z nich to te z długimi płetwami więc zdjęć wstawiać nie będę. Natomiast jeden z nich na pewno już bedzie miał takie krókie płetwy, ma już coś ok 8 miesięcy. A ten ostatni to moje dzieciątko, zostawiłam sobie właśnie jedną rybkę bo reszta ok 50 szt ma już nowe domy :) a ten jak na złość okazał się samcem i mam dylemat. Wstawię fotki samców.

A samic nie wstawiam bo to aż wstyd takie poszarpane ;( Ale jak dojdą do siebie, trzasnę jakieś tam fotki. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: xkameliax » 2013-07-29, 12:02

blue_betta pisze: Planujesz jeszcze jakoś rozmnożyć bojowniki :D ?
Na chwilę obecną nie, ponieważ muszę sie uporać z tym całym bałaganem. Jak samiczki się nie dogadają bede musiała je oddać :( Mam nadzieje, że do tego nie dojdzie. No i wiadomo 4 samce to za dużo.... niestety... Jak będę rozmnażać to na pewno się o tym dowiesz ;)

P.S. w 30l u córki jakimś cudem uchowały się 4 maluchy ;) zobaczymy co z tego będzie ;)

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: blue_betta » 2013-07-30, 14:55

Rybska przepiękne! Strasznie zazdraszczam.
Jeżeli będziesz miała nadmiar to wiesz gdzie pisać.... :D

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: xkameliax » 2013-07-30, 23:35

Nie ma problemu ;) Tylko jak ja mam to do Ciebie dostarczyć? gdybym jechała w Twoje strony to na pewno coś podrzucę ;) może do tego czasu ta czwórka maluchów podrośnie na tyle aby je wydać ;)

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: xkameliax » 2013-08-12, 23:28

Jedynak wydany. Za bardzo gonił samice. Po mimo tego iż mają masę kryjówek znowu są całe poszarpane... :mur:

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: xkameliax » 2013-11-05, 22:36

Potrzebuje pomocy w sprawie oświetlenia. Myślę o dwóch świetlówkach o mocy 11W. I teraz pytanie jakiej barwy muszą to być świetlówki by wszystko fajnie rosło. Zaznaczam że na chwilę obecną planuję mcharium .

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: blue_betta » 2013-11-05, 23:41

Ja bym dał 2x6500K. U mnie przy żółtym świetle (jednaka nie 2700K) gałązki rosną strasznie proste, bez rozgałęzeiń, przy 6500K rośnie przepięknie.

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: xkameliax » 2013-11-18, 12:57

A więc tak. Już niedługo zmiana Akwarium na coś ładniejszego no i w końcu będzie odpowiednie śwatełko. Restart będzie robiony na starej wodzie i pewnej części starego podłoża. Projekt w głowie już mam, jak uda mi się to nanieść na papier to wrzucę fotkę. A więc od poczatku.

Podłoże:
Podłoże stare ok 1/3 tego co mam w akwa obecnie + piasek kwarcowy. Do tego naszpikuje podłoże kulami gliniano-torfowymi. Dodatkowo zaopatrze się w nawóz i w końcu kupie testy by to wszystko ogarnąć i wiedzieć ile czego gdzie i jak ;)
Grubość podloża od 10 do 15 cm, tam gdzie będzie 15cm będzie ogrodzone kamieniami żeby zrobić coś ala klif ;)

Oświetlenie:
2x11W 6500k tak jak doradził mi Michał (blue_betta) ;) Będę musiała sama pokombinować z odbłyśnikiem ;) Dam radę :)

Flora:
No i tu problem bo ja na roślinkach to się znam jak świnia na gwiazdach czyli wcale. Ale z pomocą i dzieki uprzejmości Krzyśka (Timur) dostanę roślinki z przycinki i zasadzę u siebie :) A będą to:
pogestemon erectus
hydrocortyle sp. japan
subwassertang
fame moss
phoenix moss
creeping moss
ludwigia repens
2 rodzaje cryptoryny (jedna ta którą mam w akwa)
lotos tygrysi
i coś co jeszcze Krzysiek ma w akwarium pół kg :D

Jakby ktoś jeszcze chciał coś od siebie dorzucić, coś mało wymagającego to chętnie przyjmę ;)

Obsada:
Na chwilę obecną to co mam czyli
4x kirys (1 pstry i 3 albinos)
Harem bojownika 1+3
Harem gupika 1+2
2x otosek
Krewetki
2x amano (reszta wyskoczyła)
ok 5x krewetka "kundelek"


Jeśli macie jakieś sugestie co dodać, co wyrzucić co zostawić będę wdzięczna :) KAŻDA pomoc od doświadczonych akwarystów BARDZO MILE WIDZIANA ;)

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje skromne 54l

Post autor: maol » 2013-11-18, 13:18

Moja rada i pomoc byłaby jedna - co z ewentualnym większym zbiornikiem? Większość problemów jakie napotkałaś i jeszcze napotkasz wynika niestety z małego litrarzu. Naprawdę warto zainteresować się rozwojem w tym kierunku, szczególnie że cytując samego siebie z artykułu p.t. "Jakiej wielkości założyć akwarium czyli czemu duże jest lepsze niż małe":

"Duży zbiornik wcale nie zajmuje dużo więcej miejsca. Typowe wymiary zbiornika 54l to 60cm (długość) x 30 cm (głębokość) x 30 cm (wysokość). Zbiornik 112l ma wymiary 80x35x40 cm. Czyli - zajmujemy znikomo większą powierzchnię, a dostajemy dwukrotnie większą objętość! Nie wierzycie - zmierzcie sami. Dodam tylko ze zbiornik 200l ma wymiary 100x40x50"
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: xkameliax » 2013-11-18, 13:22

maol, Masz rację, wiem, że nie zajmuje więcej miejsca, ale trzeba kupić więcej światła, więcej roślin podłoża... A mnie niestety na chwilę obecną na to niestać :( To własnie moje ograniczenie. I tak cieszę się przeogromnie że Krzysiek podarował mi roślinki. W przyszłości chcę większe akwarium takie ok 160l i pewnie będzie takie. Ale na chwilę obecną pozostaje jedynie 54 l + 30l u córki

Siła wyższa..

Marcin K
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 2013-03-01, 16:14
Pojemność akwarium: 120
Imię: Marcin
Nazwisko: K
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Moje skromne 54l

Post autor: Marcin K » 2013-11-18, 14:00

moim zdaniem za duża warstwa podłoża 6-7 cm wystarczy, dając 10-15 cm zmniejszysz akwarium

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Moje skromne 54l

Post autor: xkameliax » 2013-11-18, 15:14

Właśnie chodzi o taki rodzaj wzniesienia.

Narysowalam w paincie mniej więcej jak bym chciała zeby to wyglądało, Musiałabym tylko dokupić jakiegoś nurzańca na prawą stronę

a Tutaj moje wypociny :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje skromne 54l

Post autor: Timur » 2013-11-18, 19:36

Właśnie pakuję te roślinki, ale na pocztę nie zdążę wrrr :P Wyjdą jutro, rano. Piękny "szkic" Marika :) Pierwszy raz widzę tak profesjonalne podejście do planowania :)
Pozdrawiam Krzysiek

ODPOWIEDZ