Chory neon inessa

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Chory neon inessa

Post autor: maol » 2013-07-18, 13:42

Jeżeli po podmianie 30% wody nie masz zmiany NO3, to najprawdopodobniej coś nie tak mierzysz. Poza tym pomiar po godzinie jest mało wiarygodny, szczególnie jeżeli łączysz to z większymi porządkami w zbiorniku. Poczekaj z pomiarami jakieś 6 godzin. Druga sprawa - po co tak olbrzymia podmiana? Czym mniejszy zbiornik, tym bardziej niestabilne parametry, a po Twojej stronie leży dbanie o ich trwałość. Każda duża, niespodziewana zmiana tylko szkodzi. Zacznij robić pddmiany regularnie - 20% na tydzień - w Twoim wypadku będzie to powiedzmy 10l, regularnie - czyli zawsze np. w sobotę. Odmulanie dna - jeżeli masz te świderki, to możesz je wykonywać raz na miesiąc albo i rzadziej.

Co do oświetlenia - jeżeli chcesz utrzymać sensownie rośliny, nie masz wyjścia - druga lampa będzie niezbędna.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

hipahipa
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2013-06-06, 21:10
Pojemność akwarium: 60
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Łódź

Re: Chory neon inessa

Post autor: hipahipa » 2013-07-18, 13:47

Zawsze właśnie w sobotę robię podmiany tak 10-12 litrów. Teraz zrobiłam taką dużą bo tak wszędzie piszą, że tak najłatwiej zbić NO3. Zrobię jeszcze jeden test dzisiaj i zobaczymy co wyjdzie.


Ps. test zrobiony i nadal według mnie kolor który mi wychodzi jest najbardziej zbliżony do tego który wskazuje 50 (jest nawet trochę ciemniejszy).

ODPOWIEDZ