JBL e900 i prostokątna uszczelka

Moderator: ModTeam

Kaef
Przyjaciel forum
Posty: 947
Rejestracja: 2008-10-24, 22:53
Pojemność akwarium: 2
Imię: Kacper
Lokalizacja: Szczecin

Re: JBL e900 i prostokątna uszczelka

Post autor: Kaef » 2014-01-24, 18:34

Ja dokupiłem bo wszelkie próby naprawy nie wychodził. Ale jak będziesz na bieżąco to jeśli zepsuje Ci się wirnik zdążysz to naprawić. U każdego jest inaczej i nie wszystkie filtry muszą być felerne :)

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: JBL e900 i prostokątna uszczelka

Post autor: Jarus » 2014-01-24, 21:53

Hej!
Nie, tą co Ty znalazłeś to masz teraz, a musisz wsadzić taką:
http://www.akwarystyczny2...owa-p-4492.html
No właśnie też mi się zdawało że taką mam :). Dzięki za linka właściwego - już zamawiam.
Co do samego filtra - mam dwa egzemplarze i z tym drugim żadnych problemów od prawie dwóch lat. Tylko ten pierwszy zaczął jakiś czas temu świrować a że nie mam czasu to jakoś tak się to ciągnie. No ale mam nadzieje że wymiana pomoże i będzie już szczelny.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: JBL e900 i prostokątna uszczelka

Post autor: OTTO » 2014-01-24, 22:46

Kaef pisze:Ale jak będziesz na bieżąco to jeśli zepsuje Ci się wirnik zdążysz to naprawić.
No nie wiem czy zdążę, jeśli strzeli mi to w piątek po południu to jak to natychmiast zamówię to i tak to wyślą najwcześniej w poniedziałek i będę to miał na środę, więc filtr będę miał uziemiony na 5 dni :(

kazujama
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-02, 20:43
Pojemność akwarium: 0
Imię: kazujama
Lokalizacja: Miasto

Re: JBL e900 i prostokątna uszczelka

Post autor: kazujama » 2014-02-02, 20:50

Kaef pisze:
OTTO pisze:O tych filtrach to można książkę napisać,albo raczej książkę zażaleń :)
Fakt, u mnie połamała się w trakcie pracy nakrętka wirnika. Sam wirnik też się wysłużył i po przeczytaniu rad trzeba go "na sztywno" zakleić aby dało się przy nim rozmawiać :) Ale bądź co bądź wodę klaruje bardzo dobrze.
Nie za bardzo rozumiem jak go zakleić ? skoro wirnik obraca się właśnie na tym ceramicznym trzpieniu to sklejenie ich razem spowoduje że trzpień wraz z wirnikiem będzie obracał się wewnątrz tych dwóch gumek na których jest zamocowany, a to chyba nie zbyt dobre rozwiązanie gdyż dość mocno spowolni to ruch wirnika.

helio
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-04, 14:19
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: JBL e900 i prostokątna uszczelka

Post autor: helio » 2014-03-04, 14:26

Hej
OTTO pisze:dokup za 10 zł postawę głowicy która jest tak skonstruowana że nie trzeba już dawać tych daremnych uszczelek a filtr jest szczelny.
Ja kupiłem ją na akwarystyczny24 i po zamontowaniu śpie spokojnie.
pytanie do #OTTO: Jak Ci się teraz - po czasie - sprawuje filtr z tą podstawą bezuszczelkową? Nadal zero przepuszczania syfu?

dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: JBL e900 i prostokątna uszczelka

Post autor: OTTO » 2014-03-04, 16:16

helio pisze:pytanie do #OTTO
Już planowałem napisać tutaj jak się to sprawuje, iii...........REWELACJA !!!!!

Kiedyś jak coś grzebałem to wiadomo unoszące się odchody pływały w toni jeszcze przez kilka godzin, a nawet następnego dnia i musiałem wsadzać starego Fana żeby do odessał i wkład Fana był brązowy.
Teraz gdy coś robię, przycinam przesadzam to syf też się unosi, tylko że za godzinę max dwie jest kryształ, tak więc podstawa w systemie bezuszczelkowym sprawdza się w 100 %
:)

helio
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-04, 14:19
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: JBL e900 i prostokątna uszczelka

Post autor: helio » 2014-03-05, 00:13

No to super ! :) Zamawiam i dzięki za szybką odpowiedź.

ODPOWIEDZ