Pomocy

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

jarson
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 2007-01-07, 15:34
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: jarson » 2007-01-21, 16:17

Podmieniłem właśnie około 20 litrów wody. Narazie to coś zniknęło, zobaczymy na jak długo.
Tylko niewiem teraz co zrobic z roślinami, są strasznie brudne. Poczekam do czwartku i jak wszystko będzie ok to kupie kilka glonojadów.

[ Dodano: 2007-01-24, 20:48 ]
Trzy dni po podmianie wody problem zniknął ale pojawił się nowy, dziwny osad na powierzchniwody zamienił się w coś jakby mleczko. Jest taka powłoka na tafli wody, jak ją poruszam to w wodzie pojawia sie pełno białego proszku (osad z tafli wody tak jakby się kruszył). Nie wiem jak to dokładnie opisać. Woda którą podmieniałem stała przez dwa dni w widerku, nie była to woda prosto z kranu. Dodałem też do niej antychloru i PH minus bo woda u mnie jest bardzo twarda. Nie wiem już co robic. POMOCY!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2007-01-24, 21:49 ]
Jeszcze jedno pytanko: zauważyłem też że w akwarium a dokładnie na roślinach pojawiły sie takie dziwne białe włoski (pajęczyna). Co to może być?!!!
W akwarium pływa już molinezja i mnustwo małych ślimaków, chyba na roślinach je przyniosłem.
Jarson

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: Pomocy

Post autor: Potamotrygon » 2007-01-25, 23:48

uuu ślimaki hehe ;-) nie łam się osad z wania się pojawił spróbuj dodac coś na spadek ph możesz sprubować filtrować przez torf to zmieni ph wody ale i jej zabrwienie... wpakuj kozenie i kokosy i wyjmij wapienie z akwarium.

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: Pomocy

Post autor: Marian » 2007-01-26, 11:20

Ucek miał też problem z jakimiś dziwnymi białymi niteczkami, zdychały mu ryby ... może to jest takie coś samego jak miał on i przydałoby Ci się zrobić restart ...

http://e-akwarystyka.pl/topics24/143,15.htm
Obrazek

jarson
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 2007-01-07, 15:34
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Pomocy

Post autor: jarson » 2007-01-26, 18:06

Dodałem właśnie troche ph minus, zobaczymy czy sie cos poprawi.
Nie mam bardzo ochoty robic restartu bo juz to robiłem. Ale jak nic sie nie poprawi to niestety bede musiał. Poczekam do poniedziałku.
Dzieki

[ Dodano: 2007-01-30, 17:06 ]
Woda na powierzchni poprawiła się, ale pozostały te dziwne białe niteczki na szybach i roślinach. Większość roślin wyrzuciłem bo było na nich bardzo dużo tych niteczek.
Nie wiem też co zrobić z tymi ślimakami, jest ich coraz więcej.

[ Dodano: 2007-02-02, 17:17 ]
Będzie chyba restart. Kupiłem już nowe 25l akwarium, bo do 112l wpuściłem już kilka rybek. Dobrze się mają ale inwazja ślimaków zmusza mnie do restartu.
Zastanawiam się nad kupienie filtra zewnętrznego Filtr KASKADOWY ze SKIMEREM ---HBL-701. Czy oprócz gąbki można do niego wsadzić jakieś inne wkłady aby uzykać krystaliczną wode? I jak go zamontować- mam pokrywe na akwarium?
Obecnie posiadam filtr FAN2.
Z góry dzięki za pomoc

[ Dodano: 2007-02-02, 17:20 ]
Jeszcze jedno pytanko: czy takie kamienie tak zwane krzemienie można wsadzić do akwarium. Oczywiście po wygotowaniu.
Jarson

ODPOWIEDZ