jakie rybki w 30l akwa__

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
lotusmar
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2008-04-28, 14:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: markoni
Lokalizacja: mazowieckie

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: lotusmar » 2008-04-30, 08:56

30 l powiadasz.
Powiem tak jeśli chcesz mieć gupiki to pozbądź się bojownika, a gupików możesz mieć w 30 l akwarium do 20 sztuk, gupik nie ma dużych wymagań co do wielkości, ale musisz pamiętać, że one będą się rozmnażać no i tu masz już problem.
Jeśli chcesz mieć neonki to jak wyżej gorzej z rozmnażaniem, bo to ikrzak więc raczej bez przekładania to ikra i młode nie przetrwają.
Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
ŁukaszInterista
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-04-04, 12:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: ŁukaszInterista » 2008-04-30, 10:20

lotusmar pisze:30 l powiadasz.
Powiem tak jeśli chcesz mieć gupiki to pozbądź się bojownika, a gupików możesz mieć w 30 l akwarium do 20 sztuk, gupik nie ma dużych wymagań co do wielkości, ale musisz pamiętać, że one będą się rozmnażać no i tu masz już problem.
Jeśli chcesz mieć neonki to jak wyżej gorzej z rozmnażaniem, bo to ikrzak więc raczej bez przekładania to ikra i młode nie przetrwają.
To chyba żart prawda? 20 gupików w 30 litrach zostawię bez komentarza... Za rozmnażanie neonków też nie radzę się brać, bo może się to okazać zbyt trudne :oczami: Ja do 30 litrów wpuściłbym najwyżej bojownika, i nic więcej. Miałem kiedyś 30-litrowy baniaczek, ale jak dla mnie to nie jest akwarium tylko słoik na rybki ;)

Awatar użytkownika
lotusmar
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2008-04-28, 14:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: markoni
Lokalizacja: mazowieckie

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: lotusmar » 2008-04-30, 10:40

Kolega Łukaszinternista widzę, że naczytał się książek.
Ja nie pisałem o tym co być powinno, ja odpowiadam z doświadczenia, bo kiedyś miałem kilka gupików (odmiana moskiewska) muszę powiedzieć, że śliczne, ale musiałem je wsadzić do takiego właśnie akwariumiku i zostawiłem samym sobie tzn. nie odławiałem samic na porody i uwierz po pewnym czasie musiałem zacząć mocno odstawiać do sklepu, tak się mnożyły, a o ilości już nie będę pisał bo widzę, że sporo teoretyków jest na forum.
Ja piszę z doświadczenie i powtarzam jeszcze raz spokojnie gupiki można trzymać w takim akwarium.
Oczywiście wiadomo, że im większe akwarium tym lepsze.
Napiszę jeszcze coś, a mianowicie kiedyś trzymałem w 40l akwarium mieczyki i dochowałem się tam potężnej samicy (z własnego miotu), która dorosła w tym akwarium do 9 cm i rodziła z każdego porodu średnio ponad 100 małych.
Taka prośba do pomagających, że jeśli nie mają własnego doświadczenia w danym temacie to niech nie negują odpowiedzi innych.
Wiadomo, że rybki najlepiej czują się w naturalny środowisku, ale takiego w domu nie możemy im zapewnić, ja tylko napisałem co można, a nie co jest najlepsze, a właśnie o tym piszą książki.
Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
ŁukaszInterista
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-04-04, 12:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: ŁukaszInterista » 2008-04-30, 11:09

Kto powiedział, że ja nie mam doświadczenia? To, że mam 21 lat nie świadczy o tym, że mam wiedzę tylko teoretyczną. Akwaria mam od 11 lat. Posiadałem kiedyś gupiki mieczyki także. Zajmuje się również sprzedażą rzadkich i trudnych w utrzymaniu gatunków ryb akwariowych. Nie jestem najmądrzejszy, muszę się jeszcze wiele nauczyć. Nie Ty będziesz mi mówić czy jestem amatorem czy nie. Twoje argumenty mnie nie przekonują. Jeśli ktoś mówi, że w 30-litrowym akwarium 20 gupików będzie się czuło dobrze to gratuluje wyobraźni.

Awatar użytkownika
lotusmar
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 2008-04-28, 14:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: markoni
Lokalizacja: mazowieckie

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: lotusmar » 2008-04-30, 11:58

Jeśli się rozmnażały to znaczy, że czuły się dobrze, ale nie o to chodzi ja nie planowałem tu prowadzić polemiki tylko odpowiedzieć Kubie.
Każdy ma prawo do swojego zdania ja swoje wyraziłem, a jak chcesz to Ty wyraź swoje, ale nie oceniaj zdania innych.
Poza tym co to za pomoc Kubie jeśli powie się mu, że może sobie trzymać 1 rybkę, a najlepiej zmienił akwarium na większe. Tak powiedzieć jest najłatwiej, ale nie o to tu chodzi, bo może nie ma na większe warunków, lub tylko na takie pozwolili rodzice, więc trzeba działać z tym co mamy.
Kuba posłuchaj się mnie i kup sobie 3-4 pary gupików, a dobrze na tym wyjdziesz, a i z czasem zadowolenie z małych też będzie.
Powodzenia
Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: maol » 2008-04-30, 12:59

lotusmar pisze:Jeśli się rozmnażały to znaczy, że czuły się dobrze
Nieprawda. U wielu gatunków instynkt rozmnazania jest tak silny, że nie przestana tego robic nawet w warunkach krytycznie odbiegajacych od normalnych dla danego gatunku. Takie właśnie sa np. gupiki.

Co nie zmienia faktu że akurat te ryby mozna spokojnie i trzymać i rozmnażać w 30l. Oczywiście nie należy przesadzać z zagęzzczeniem, ale moim zdaniem 20 szt. spokojnie da sobie radę.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Qba
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 2008-04-03, 21:27
Pojemność akwarium: 35
Imię: kuba
Nazwisko: baiger
Lokalizacja: wisła Wielka
Kontakt:

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: Qba » 2008-04-30, 14:07

dzięki za komentarze myśle że narazie kupie 3 samce głupika i 4 samice a potem sie zobaczy...
pozdrowienia dla wszystkich ;) 3majcie sie ;)

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: maol » 2008-04-30, 14:12

GUPIKA!!!!!! :zly:
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Qba
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 2008-04-03, 21:27
Pojemność akwarium: 35
Imię: kuba
Nazwisko: baiger
Lokalizacja: wisła Wielka
Kontakt:

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: Qba » 2008-04-30, 14:17

no ludzie nie mówcie mi że w 30 l akwa można trzymać tylko jedną rybke a akwa dla tego małe bo na wieksze rodzice nie pozwolą!!!!
a co ja na to poradze :(
pozdrowienia dla wszystkich ;) 3majcie sie ;)

Awatar użytkownika
NEO1
Zainteresowany
Posty: 31
Rejestracja: 2008-04-22, 18:39
Pojemność akwarium: 15
Imię: Maciek
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: NEO1 » 2008-04-30, 14:23

Daj lepiej tam 1 samca i 2 samice gupika.
Jak pomogłem - wciśnij ''pomógł''
STOP BOJOWNIKOM,WELONOM I INNYM RYBOM W KULACH!!!

Pozdro NEO1

Qba
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 2008-04-03, 21:27
Pojemność akwarium: 35
Imię: kuba
Nazwisko: baiger
Lokalizacja: wisła Wielka
Kontakt:

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: Qba » 2008-04-30, 14:27

no dajcie spokój jak to będzie wygladać tylko 3 rybki w akwarium!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(
pozdrowienia dla wszystkich ;) 3majcie sie ;)

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: maol » 2008-04-30, 14:36

A ile ryb chcesz miec w 30l? Delfina, 2 rekiny i stado sledzi? Niestety, 30l stawia spore ograniczenia. Największe - w ilosci ryb. Gdybyś mnie spytał osobiscie, powiedziałbym ze 3 ryby w tej pojemności to i tak nadmiar, bo ja wogóle ryb nie widzę w takich przerośniętych słoikach.

Gupiki się rozmnoża, za chwilę z 3 szt. bedziesz miał 30, i bedziesz musiał cos z tym zacząć robić. Czy jakis sklep je weźmie - może , ale niekoniecznie, bo gupików na rynku nie brakuje...

Proponuję zastanowić się, czy nie zainwestować w większy zbiornik, co pozwoli Ci na trochę ciekawszą obsadę. Choć nie oznacza to, że bedziesz mógł w takim większym akwarium mieć gęsto od rybek - bo w żadnym zbiorniku tak się zrobić nie da...
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
NEO1
Zainteresowany
Posty: 31
Rejestracja: 2008-04-22, 18:39
Pojemność akwarium: 15
Imię: Maciek
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: NEO1 » 2008-04-30, 14:37

A jak te 4 samice się rozmnożą to co będzie?Jedna samica potrafi urodzić około 50 rybek,a co dopiero cztery samice.
Jak pomogłem - wciśnij ''pomógł''
STOP BOJOWNIKOM,WELONOM I INNYM RYBOM W KULACH!!!

Pozdro NEO1

Awatar użytkownika
macio
Przyjaciel forum
Posty: 1027
Rejestracja: 2008-01-21, 22:30
Pojemność akwarium: 72
Imię: Maciek
Lokalizacja: Sztabin
Kontakt:

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: macio » 2008-04-30, 14:41

moja rada krewetki + mchy + korzenie = piękne krewetkarium

[quote=''Qba'']no dajcie spokój jak to będzie wygladać tylko 3 rybki w akwarium!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:([/quote]

ja myślę że ty czekasz na to że ktoś wkońcu powie że można tam trzymać pyszczaki płaszczki neony ramirezy trzciniaki radzimy ci to co by było dla zwierząt najlepsze choć nie popieram trzymania w 30l zbiorniku ryb no chyba że bardzo bardzo małe gatunki to mogą ew być
Teraz kostka ;D

Awatar użytkownika
ŁukaszInterista
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 2008-04-04, 12:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jakie rybki w 30l akwa__

Post autor: ŁukaszInterista » 2008-04-30, 15:26

macio pisze:moja rada krewetki + mchy + korzenie = piękne krewetkarium

ja myślę że ty czekasz na to że ktoś wkońcu powie że można tam trzymać pyszczaki płaszczki neony ramirezy trzciniaki radzimy ci to co by było dla zwierząt najlepsze choć nie popieram trzymania w 30l zbiorniku ryb no chyba że bardzo bardzo małe gatunki to mogą ew być
Zgadzam się w 100% z Macio. ;)

ODPOWIEDZ