Strona 1 z 1

LD - Lucid Dreaming

: 2011-04-02, 00:24
autor: Akwarybka
Próbuje nauczyć się LD, ale niestety strasznie opornie mi to idzie... Może ktoś z Was uporał się z tym problemem, albo ma jakieś sprawdzone sposoby?

Re: LD - Lucid Dreaming

: 2011-04-02, 05:35
autor: matmax426
Po pracy wyśle Ci pewne nagranie na maila ;)
Kiedyś moja połowica mi to dała ale do dzisiaj tego nie użyłem, może Tobie sie spodoba :D

Re: LD - Lucid Dreaming

: 2011-04-02, 09:28
autor: marcin88
Strasznie opornie tzn? Od kiedy się uczysz? Ja uczę się 2 lata z czego tylko 6 miesięcy uczyłem się bardziej aktywnie. Do tej pory miałem 3 świadome sny. Przynajmniej w moim przypadku były one baaaardzo krótkie. Raz wyrwało mnie ze snu robicie się samochodem :) Jadę sobie terenówką po schodach na mieście a kiedy się rozbiłem obudziłem się i natychmiast (bezwiednie) wstałem z łóżka. Nigdy jeszcze nie spróbowałem latania (a raczej spadania).
Jeżeli wyrobisz sobie nawyk bardzo częstych testów rzeczywistości ( co u mnie niestety coraz bardziej zanika) i zaczniesz zapamiętywać sny (już nawet nie pamiętam jak to się trenowało :( ) to na pewno się uda.
Pozdrawiam i Powodzenia

Re: LD - Lucid Dreaming

: 2011-04-02, 16:57
autor: matmax426
Mi bez treningu zdarzają sie po części świadome sny ;)
Potrafię ingerować delikatnie w ich przebieg lub we własne czynności (latanie mnie nie bierze, wole wykonywać bardzo dalekie skoki lub przezywać upadki z dużych wysokości)

Re: LD - Lucid Dreaming

: 2011-04-02, 17:50
autor: marcin88
Ja tam najczęściej tworze sobie laski które wychodzą spod ziemi/podłogi. I to ich używam jako atrybutów we śnie "które mają magiczną moc" :) Taka moja fanaberia :)

Matmax czy podczas tych "częściowo" świadomych logicznie myślisz? Tzn wiesz, że zwierzaki nie mówią itp czy nadal jesteś w stanie gdzie wszystko wydaje się realne.

Ciekawi mnie jak np. ma się strzelanie z karabinu w świadomym śnie a w realu? Czego nigdy nie robiłem ani w tym ani w tym. Czy w śnie będzie to tak samo realne skoro nigdy tego nie przeżyłem nie wiem jaki jest odrzut itp?

PS: Akwarybka podesłałem pw z filmikiem

Re: LD - Lucid Dreaming

: 2011-04-03, 12:53
autor: matmax426
marcin88 pisze:Matmax czy podczas tych "częściowo" świadomych logicznie myślisz?
Ja nawet poza snami nie myślę logicznie więc we snach tym bardziej :D Logika ogranicza ;) Przecież samo latanie jest nielogiczne, więc kierując sie logicznym myśleniem we snach dużo nie osiągniemy

Re: LD - Lucid Dreaming

: 2011-04-08, 11:58
autor: Mikos
marcin88 pisze: Ciekawi mnie jak np. ma się strzelanie z karabinu w świadomym śnie a w realu? Czego nigdy nie robiłem ani w tym ani w tym. Czy w śnie będzie to tak samo realne skoro nigdy tego nie przeżyłem nie wiem jaki jest odrzut itp?
Z tego co ja wiem na ten temat (tylko wiedza zaczytana, nie miałem okazji trenować LD) to Ty decydujesz co jest we śnie a co nie i jeśli będziesz chciał mieć odrzut przy strzelaniu to możesz go mieć lub jeśli zdecydujesz że nie chcesz to nie będziesz miał, jedynym ograniczeniem w świadomym śnie jest tylko Twoja wyobraźnia.

A tu coś do poczytania dla chcących dowiedzieć się o różnych technikach trenowania LD:
http://www.forumzn.fora.pl/zjawiska-na- ... y,303.html
http://spojrzenie.com.pl/za-darmo/kursy ... go-snienia

Re: LD - Lucid Dreaming

: 2011-04-08, 16:15
autor: TetriZ
niewiem czemu ale każdy mój sen jest świadomy to naprawde wspaniałe

[ Dodano: 2011-04-08, 16:21 ]
Na początek dobrze jest zacząć od testów rzeczywistości tj. sprawdzić na zegarku która godzina, a po chwili sprawdzić jeszcze raz. We śnie nie ma czasu ani ustalonej godziny chyba że sami zaingerujemy w czas.

Drugim sposobem jest zadanie sobie pytania czy ja nie śnię, co tu robię i co robiłem wcześniej.

Trzecim i ostatnim z testów które robie to gaszenie i zapalanie światła... we śnie światło można np włączyć ale już nie wyłączyć, albo wogule kontaktem nic nie zrobimy Smile

Te testy powinno robić się aż wejdą nam w nawyk dzięki czemu we śnie odruchowo będziemy robić to samo i dowiemy się że śnimy