Strona 1 z 1

Oświetlenie akwarium - malawi

: 2012-11-06, 17:09
autor: Molpyd
Cześć

Jak pisałem poprzednio kupiłem okazyjnie akwarium 240 L.
W pokrywie zamontowanie były dwie żarówki po 30 W nie pamiętam producenta ale są na pewno przeznaczone do akwarium. Według przeliczników powinienem zakupić 2 żarówki po 120 W???

W styczniu chciałbym założy sobie biotop malawi - chciałbym też zamontować w nim oświetlenie LED - czy będzie miało one niekorzystny wpływ na ryby? Dodam że chciałbym pokombinować z kolorami. Oświetlenie chce włączać tylko późnym wieczorem - przynajmniej przez 11 h będą działały świetlówki.

I ostatnie pytanie czy da się w jakiś sposób za pomocą oświetlenie imitować wpadanie promieni słonecznych do wody coś w tym stylu KLIK - myślę że z LED-ami będzie dawało to bardzo fajny efekt

z góry dzięki za odpowiedzi

Re: Oświetlenie akwarium - malawi

: 2012-11-06, 17:27
autor: TetriZ
W zbiornikach malawi często wykorzystuje się oświetlenie LED (jako oświetlenie główne bez świetlówek) bo jest to bardzo dobry i ekonomiczny sposób. Na pewno nie zaszkodzi rybom, a jeśli chodzi o ten efekt to możesz uzyskac coś podobnego rozmieszczając ledy w pewnych odstępach ;)

Re: Oświetlenie akwarium - malawi

: 2012-11-08, 00:44
autor: 123patryk
Przy diodach led jest efekt ''ruszającego się dna '' . Najlepiej zastosuj diody power led ;) .