Strona 1 z 1

Zakup akwa i osprzętu

: 2013-01-06, 21:31
autor: Albuchta
Witam wszystkich. 4 tygodnie temu mojemu znajomemu w czasie przeprowadzki pękło 160l akwa. Miał też kotnik 40l. Część rybek tych mniejszych umieścił w kotniku, ale na chwilę obecną nie stać go jest na kupno dużego zbiornika i alarmowo zaopiekowałem się z myślą o oddaniu do sklepu akwariowego Zbrojnika lamparciego i dwa całuskami Temmincka. Mam jedynie 60l zbiornik z 4 bocjami pręgowanymi. Wiem dobrze, że zbiornik jest za mały dla lamparta (który ma ze 20cm :wow: ) jak również dla gurami ( które też nie są za małe). Żaden sklep w moim mieście nie chciał przyjąć tych bidulek. W związku z tym postanowiłem kupić większe akwa. I teraz prośba do was bardziej doświadczonych:
Jakie akwarium(pojemnościowo), osprzęt, ilość roślin, najlepsze oświetlenie itp. Optymalną konfigurację dla tych trzech rybek. Mam miejsce i na chwilę obecną czas. Nie chcę zrobić zupy w akwa, więc z obsadą chyba się wstrzymam, ewentualnie doradźcie jakie dokupić rybki. czyli na start byłyby 4 bocje, prawie 20cm zbrojnik i dwa całuski
Chciałbym tylko dodać, że mieszkam w Irlandii i kupno czegokolwiek ponad sztuczne rośliny zakrawa na cud :D .

Re: Zakup akwa i osprzętu

: 2013-01-07, 01:10
autor: Albuchta
Obrazek Mniej więcej taką aranżację bym chciał. Czy dla tych ryb co napisałem wyżej mogłoby być? Chciałbym raczej założyć LT. Doradzicie co i jak?

Re: Zakup akwa i osprzętu

: 2013-01-13, 13:05
autor: aidi
250l - 300l jak dla lamparciego wystarczy reszcie też będzie pasować, lamparci jakiego widziałam miał dobre 8lat i 50 cm, do 20 rosną nawet niebieskie, ale 250-300l to pojemność dla niego zalecana, sądzę że napewno Ci się zmieści tam więcej niż 7 ryb :D