Strona 1 z 1

Obsada 63L

: 2008-02-29, 17:16
autor: magdalenakr
Witam!
Czy do akwarium 63L nadają się rybki:

DANIO LAMPARCI x 6
NEON INNESA x 6
ZWINNIK JARZENIEC x 4
GUPIKI x 2
MOLINEZJE x 2

, podobają mi się małe rybki takie jak neonki lub danio. Proszę o radę - czy jest to za dużo rybek ?, czy za mało? lub ewentualnie jakieś inne.
Z góry dziękuje.

Re: Obsada 63L

: 2008-02-29, 17:18
autor: croc
Danio lamparcie 6-8;
neon inesa 10-12

i na tym koniec.

Re: Obsada 63L

: 2008-03-02, 13:02
autor: Pysia17
neony i danio mogą być
dla molinezji to zamałe akwarium (wiem to z doświadczenia)
zamiast zwinników jarzeńców poleciła bym ci 4 kardynałki chińskie
gupik to ryba stadna ale na tyle rybek to zamały litraż
proponuję:

5x Neon innesa
5xdanio
4x gupik

lub

5xneon innesa
5x danio
4x kardynałek chiński

Re: Obsada 63L

: 2008-03-02, 17:56
autor: Rala
Moim zdaniem ryby które sobie wybrałaś spokojnie możesz zostawić w takiej maksymalnie ilości. Wykluczyłabym jedynie zwinnika jarzeńca gdyż jest to też podobnie jak neon i danio ryba stadna i 4 to za mało, a 3 grupy stadne to już na twoje akwa za dużo.

Nie zgadzam się z Pysia17, co do kardynałków, gdyż mimo iz sa bardzo wdzięczne i polecane początkujacym to też są to rybki stadne więc uzasadnienie jak powyżej przy jarzeńcach, a ponadto są to rybki którym najbardziej odpowiada nieogrzewane akwarium takie z temp do 18 stopni, chociaż niestety mało kto im to zapewnia :-(

Przy molinezjach akwa opinie co do tej wielkości akwa są zwykle podzielone, ale ja jestem zdania że ostatecznie może być.

Gupiki nie są rybą stadna , choć jak większość ryb lubia swoje towarzystwo w większej grupie.
Parka jest jak najbardziej ok a więcej gupików to groźba totalnego przerybienia akwa w krótkim czasie

Re: Obsada 63L

: 2008-03-03, 12:49
autor: magdalenakr
Dzięki za porady, kupiłam w końcu, 2 gupiki, 6 neonek, glonojada i 2 molinezje, wszystkie rybki mają sie dobrze ;-) Pozdrawiam

Re: Obsada 63L

: 2008-03-03, 18:15
autor: elsaper
No i to jest to czego ja nie lubię ;) Radzili Ci nie kupuj 2 gupików tylko 4, nie 6 neonów tylko 8-10, odradzali molinezje a ty kiupiłaś, polecali danio a ty nie kupiłaś. To za jakie ty rorady dziuękujesz? Nikt ci takich nie porad nie dał, ani by Ci nie dał nikt bo to co ty kupiłaś to może masakra nie jest, ale najlepiej też nie jest

[ Dodano: 2008-03-03, 17:16 ]
A, i pyatałaś ich czy mają się dobrze? :D

Re: Obsada 63L

: 2008-03-03, 18:49
autor: jaco
glonojad do tak małego akwa niemoże być :!: :!:

Re: Obsada 63L

: 2008-03-03, 19:30
autor: magdalenakr
elsaper - Dziękuję za rady - ponieważ jestem dobrze wychowana, a czy z tych rad skorzystam to moja sprawa, nie długo i tak mam zamiar kupić drugie akwarium większe, więc glonojada przeniosę. Byłam w sklepie i Pan sprzedawca doradził mi taki skład, glonojada też mi doradził i polecił kupić najmniejszego. /wiadomo, że wciskają co popadnie w sklepach/ Także czytałam, że molinezje i gupiki są łatwe w hodowli dla początkujących, gupiki kupiłam dwa bo samiczka jest w ciąży a też nie mogę sobie pozwolić na nie wiadomo ile gupików! Neonki dziś dokupiłam także jest już 8, a tak w ogóle to jak na razie rybki ani nie są wystraszone i szybko sie przyzwyczaiły. Pozdrawiam.