Strona 1 z 1
Tetra tec ex 700 PROBLEM z kublem
: 2010-10-10, 14:56
autor: ..::Robin::..
Wiec tak,filterek zakupilem uzywany,zainstalowalem go do 200l baniaka,wlaczam,wszystko ok,ciesze sie ze startu nowego zbiornika,a tu nagle woda PRZECIEKA po ok. 5-10 minutach,pod sprzaczkami ,zamiescilem foto (czerwone kreski wyciek wody),uszczelke sprawdzilem i jest w calosci ok(po wyciagnieciu glowicy slychac odessanie wiec pierscien usczelniajacy jest ok),koszyki z filtracja tez sa dobrze ustawione,kolejne proby zakonczyly sie tym samym problemem po 5-10 min. wyciek wody z pod sprzaczek(zaciskow),mial ktos juz moze podobny problem? co robic?

Re: Tetra tec ex 700 PROBLEM z kublem
: 2010-10-10, 19:20
autor: Linf
Miałem coś podobnego kiedyś i pomogło posmarowanie głównej uszczelki czymś tłustym (u mnie był to olej do smażenia ) poprostu uszczelka się źle układała i po chwili zaczynało ciec.
Re: Tetra tec ex 700 PROBLEM z kublem
: 2010-10-10, 19:23
autor: Lermi
Od razu serwisować, filtr w żadnym wypadku nie może przeciekać po zamknięciu sprzączek.
Re: Tetra tec ex 700 PROBLEM z kublem
: 2010-10-10, 19:24
autor: ..::Robin::..
Linf pisze:Miałem coś podobnego kiedyś i pomogło posmarowanie głównej uszczelki czymś tłustym (u mnie był to olej do smażenia ) poprostu uszczelka się źle układała i po chwili zaczynało ciec.
..::Robin::.. pisze: (po wyciagnieciu glowicy slychac odessanie wiec pierscien usczelniajacy jest ok),
???
Lermi pisze:Od razu serwisować, filtr w żadnym wypadku nie może przeciekać po zamknięciu sprzączek.
Gwarancja juz minela..
Re: Tetra tec ex 700 PROBLEM z kublem
: 2010-10-10, 19:42
autor: matrix82
A czy po prostu nie zalałeś głowicy wodą ? weź głowice nad wannę i potrząśnij nią ,jak będzie słychać wode ,to zalana.
Re: Tetra tec ex 700 PROBLEM z kublem
: 2010-10-10, 19:44
autor: marthinez
Prawdopodobnie cieknie, gdzieś spod pokrywy głowicy.
Chyba uszczelniacz w mechanizmie do zalewania ZTCP.
Trzeba poszukać rozwiązania w necie (kiedyś widziałem) i dokupic uszkodzoną część.
Tetra ostatnio wypuściła nowe poprawione części do tego filtra.