Strona 1 z 1
Wyskakujące Rhodostomusy
: 2011-08-19, 20:07
autor: matrix82
Dzisiaj wreszcie zakupiłem sobie stadko (6szt.) upatrzonej już rybki - Rhodostomus (pod taką nazwą była w sklepie) Wypłaciłem 5zł/szt , miałem kupować tańsze o połowe rasbory ale pomyślałem, zrezygnowałem i już zaczynam tego żałować. Otóż posiadam akwarium otwarte, wszystko było w porządku aż do zgaszenia światła. Kiedy to nastąpiło po chwili usłyszałem jakiś delikatny stukot, miał szczęście bo wleciał do metalowego pojemnika i usłyszałem go więc nie spędził wiele sekund po za akwarium. Na szybko skombinowałem jakiś kawałek tektury aby zakryć zbiornik, oby to pomogło. Czytałem że przy nagłym zgaszeniu światła one tak mają, tylko czy zawsze tak będzie, może jak się zaaklimatyzują to się uspokoją? I czy w środku nocy też mogę się spodziewać że będą skakać? Pół dnia pływały spokojnie.
Re: Wyskakujące Rhodostomusy
: 2011-08-19, 20:22
autor: marthinez
Nie licz na to.
Jeden z uroków otwartego akwarium.
Re: Wyskakujące Rhodostomusy
: 2011-08-19, 20:26
autor: matrix82
No to będę musiał coś pokombinować z tą tekturą ,chyba jedyne wyjście. Szkoda bo na śmierć sobie zapomniałem o takim czynniku jak otwarte akwarium... A Rasbora Klinowa też ma tendencje do wyskakiwania?
Re: Wyskakujące Rhodostomusy
: 2011-08-19, 20:46
autor: SooB3k
Kazda ryba moze Ci wyskoczyc, ja proponuje rozwiesic nad akawarium taka siatke co jest do styropianow.
Re: Wyskakujące Rhodostomusy
: 2011-08-20, 15:08
autor: emces
Ja kiedyś w swoim 25L miałem dociętą szybę jako pokrywę, ale nie polecam ze względu czysto estetycznego.Po prostu osadzał się na niej kamień, najlepszym rozwiązaniem będzie wspomniana wcześniej siateczka, lub oczywiście normalna pokrywa ze świetlówką

Re: Wyskakujące Rhodostomusy
: 2011-08-21, 13:48
autor: matrix82
Pokrywa na pewno nie wchodzi w grę ;) Zrobię sobie ramkę z siatki do tynkowania, albo kupię kawałek plexy. To przykrycie to tylko na noc, w dzień nie wyskakują, więc będę musiał to ściągać i zakładać rano i wieczór.
Re: Wyskakujące Rhodostomusy
: 2011-08-21, 15:38
autor: tmaciak
marthinez pisze:Jeden z uroków otwartego akwarium.
I rhodostamusów... Niestety mimo ich niewątpliwego uroku z moich doświadczeń wynika, iż nie za bardzo nadają się do otwartego akwarium, są za bardzo płochliwe.
I dlatego na takie rybole mam jedno akwarium z pokrywą

Re: Wyskakujące Rhodostomusy
: 2011-08-21, 16:48
autor: kbtor
matrix82, jeśli planujesz jakieś przykrycie lub ramke z siatką, to pamiętaj o parowaniu wody. Każda taka konstrukcja musi być przemyślana pod kątem skraplania wody.