co2 zestaw standard czy professional
: 2008-06-07, 11:07
Najlepsze forum akwarystyczne w sieci. zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem akwarystyki słodkowodnej jak i morskiej :)
https://www.e-akwarystyka.pl/
CO do częstszych napełnień to sie zgodzę ale wahania pH występują chyba poprzez wyłączanie CO2 na noc...a nie jego zostawianie...marthinez pisze:Częstsze napełnianie butli (dwa razy) + wahania ph.
Miałem pisać to samo, stałe pH utrzymuje się gdy stale dostarczamy CO2 do wody.Piwosz pisze:ale wahania pH występują chyba poprzez wyłączanie CO2 na noc...a nie jego zostawianie...
Piwosz pisze:wahania pH występują chyba poprzez wyłączanie CO2 na noc...a nie jego zostawianie...
W nocy co2 jest nie zużywane przez rośliny i PH się zmienia.Kyle pisze:stałe pH utrzymuje się gdy stale dostarczamy CO2 do wody.
No właśnie, czyli nie podają co2 całą dobę.Thierry Henry pisze:marthinez może posiadają pHmetr ?
Podająmarthinez pisze:No właśnie, czyli nie podają co2 całą dobę.
Ph zmienia się gdy podajemy tlen ;) Gdy dowiedziałem się, że na noc należy podawać co2, też byłem zaskoczony. Ale ponoć gdy podajemy co2 to nie ma skoków tak dużych jak przy O2.marthinez pisze:W nocy co2 jest nie zużywane przez rośliny i PH się zmienia.
Skalar wykrywa stale poziom co2 i gdy jest za mały lub za duży, zamyka bądź otwiera elektrozawór. Więc jeśli mamy niedobór co2 w nocy i wyłączymy go za pomocą sterownika czasowego to pogarszamy sprawę.daniel.iron pisze:Co do elektrozaworu nie trzeba mieć sterownika np. Skalara, wystarczy sterownik czasowy który będzie załączał CO2 razem ze światłem i tak samo je gasił, a następny sterownik np. będzie podawał w nocy tlen.
A kto mówił, ze trzeba podawać o2.Danio12345 pisze:marthinez napisał/a:
No właśnie, czyli nie podają co2 całą dobę.
Podają
marthinez napisał/a:
W nocy co2 jest nie zużywane przez rośliny i PH się zmienia.
Ph zmienia się gdy podajemy tlen ;) Gdy dowiedziałem się, że na noc należy podawać co2, też byłem zaskoczony. Ale ponoć gdy podajemy co2 to nie ma skoków tak dużych jak przy O2.
No, a teraz pomyśl czego dotyczy temat.Danio12345 pisze: Skalar wykrywa stale poziom co2 i gdy jest za mały lub za duży, zamyka bądź otwiera elektrozawór.
marthinez pisze:A kto mówił, ze trzeba podawać o2.
ja nie podaje.
ja nie mówiłem chyba, że trzeba podawać co2 w nocy? mówiłem, że można/należy go podawać w akwariach roślinnych, gdy poziom co2 w nocy jest za niski (bo podając O2, tlen wytrąca cały dwutlenek węgla). Nie podając tlenu nie wytrącasz co2 z wody.daniel.iron pisze:2. TLEN w nocy przy braku światła
ano załącza. Jedna osoba w moim mieście, ma Skalara, i co2 leci cały czas. Gdy nie podawał co2 w nocy, ph rosło, a w dzień malało. A w dzień miał niedobór co2.marthinez pisze:Swoją drogą widziałeś jak działa PH metr. W nocy prawie w ogóle nie załącza Co2.
temat dotyczy w pewnym sensie elektrozaworu, a więc warto opisać jego zastosowanie i kiedy go używać.marthinez pisze:No, a teraz pomyśl czego dotyczy temat.
i będzie leciało ponieważ zadana wartość ph jest niższa niż istniejąca w akw. tzn co2 nie jest w stanie zbić ph do zaprogramowanego poziomuDanio12345 pisze:Jedna osoba w moim mieście, ma Skalara, i co2 leci cały czas