2 gatunki danio...

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

harrydk
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2009-11-11, 21:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dawid
Lokalizacja: Częstochowa

2 gatunki danio...

Post autor: harrydk » 2009-11-26, 01:50

Witam.
Z racji iż przymierzam się do założenia akwarium sporo ostatnio czasu spędzam w różnych zoologach i na allegro. Trafiłem dziś na aukcję dwóch gatunków danio: Danio kyathit i Danio choprai. Ktoś może wie coś więcej o nich? Ciężko coś po polsku o nich znaleźć, a angielski niezbyt sprawny.

Awatar użytkownika
Skuter
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: 2009-11-09, 16:51
Pojemność akwarium: 200
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Londek zdrój

Re: 2 gatunki danio...

Post autor: Skuter » 2009-11-26, 18:19

Danio kyathit
rozmiar do 8 cm
jak każde danio górna strefa akwarium.Ryba stadna.minimum 5-6 sztuk.
niedawno odkryty gatunek.pochodzenie azja. Temperatura 20 - 25 ° C.jeśli chodzi o parametry wody to toleruje wiekszość.wiadomo poza skrajnymi :)
przy optymalnych parametrach posiada najpiękniejsze wybarwienie.jedzą platki ale także lubią zywy pokarm.rozwielitki itp.
hodowal nie jest tak latwa jak innych danio.ikre znosza w ton i wody i zjadaja wiec trzeba spelnic takie warunki aby rodzicow oddzielic od ikry.to chyba tyle
ryby towarzyskie i spokojne :)

Danio choprai
Maksymalna długość: 1,25 cm - 4 cm
Kolory: brązowy, żółty, zielony, czerwony
Temperatura: 20-25 C
pH : od 6 do 7
długość życia: Zwykle 1 do 3 lat
Łatwość utrzymania: Umiarkowana
Danio to jest jak każde stadną rybka pływającą pod powierzchnią wody.Zywi sie owadami które spadły do wody i innymi małymi żyjątkami jak larwy owadów wodnych
danio to wydaje się świecić w ciemności:)
rybka spokojna i towrzyska.
rozród jak wiekszość danio.

to chyba tyle o tych dwóch gatunkach :]

ODPOWIEDZ