Proszę o pomoc w identyfikacji

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
kowcio
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2007-04-22, 18:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: kowcio » 2007-05-13, 10:32

Tak jak w temacie. Przeszukałem całe google i kilkadziesiąt stron. Podejżewam że jest to althernatea. Ale jaki gatunek konkretnie to już nie wiem.
Dzięki za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: Slanter » 2007-05-13, 12:13

Jest to Althernanthera reineckii rosefolia lub lilacina.

Awatar użytkownika
kowcio
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2007-04-22, 18:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: kowcio » 2007-05-13, 13:23

Dzięki za odpowiedź.
Też strzelałem w te trzy gatunki ale każde ma czerwone ubarwienie i lancelowate liście.
Ta jest różowa i liście ma bardziej zbliżone ku owalowi. Za nią na drugim planie jest sadzonka Hygrophilia. I troszke się zlało w całość na zdjęciu.
Może faktycznie to rosaefolia ale zbija mnie z tropu ten kształt liści. Wszystkie fotki w necie zbijają mnie z tropu.
Czy możliwe jest to że na kształt rośliny wpływaja warunki panujace w akwa? Mam dobre swiatło i nawożę CO2.
Jest to nowa roślina zasadzona kilka dni temu. Sprzedawca w sklepie podał tylko nazwę althernatea.
Pozdrawiam.

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: Slanter » 2007-05-13, 13:33

Roslina jest wciaz w formie "wynurzonej". Nowe liscie beda juz wychodzily cale czerwone i bardziej wydluzone. Wowczas latwiej bedzie okreslic ktora to Alternanthera. Jesli liscie pozostana szerokie to moze to rowniez byc reineckii cardinalis, ktora jest troche trudniejsza w hodowli. Poczekaj jakis czas i zamiesc zdjecie nowego liscia.

Awatar użytkownika
kowcio
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2007-04-22, 18:49
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji

Post autor: kowcio » 2007-05-13, 19:06

Oki poczekamy zobaczymy.
Daję czas na zaaklimatyzowanie się rośliny i na dalszy rozwój. Mam nadzieję ze to niedługo potrwa :) Wtedy zamieszczę nowe foto i zobaczymy co z tego urośnie.

Przeglądając fotki z internetu z tą rośliną natrafiłem na wiele zdjęć podobnych do tej rośliny właśnie w formie "wynurzonej" to mnie właśnie zbiło z tropu. Na zdjęciach robionych w akwa wygląda to całkiem inaczej.

Dzięki bardzo Slanter za pomoc.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ