żółto- brązowe dziadostwo

Wszystko co tyczy się glonów w akwariach.

Moderator: ModTeam

jacek.zoo
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 2008-10-07, 10:53
Pojemność akwarium: 8
Imię: Jacek
Nazwisko: D±browski
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Kontakt:

żółto- brązowe dziadostwo

Post autor: jacek.zoo » 2008-12-17, 14:51

jak w tmacie, dodam ze zwirek zaczal porastac czyms takim od przedniej szyby wgłab, i boczne szyby. mi to osobiscie sie podoba ale nie wiem czy to nie dzieje sie cos złego w baniaku, dodam ze jest to sklepowy zbiornik, jest w nim kilka skalarow, kilka kakadu i z kiryski. cos z tym robic czy zostawic??
Nigdy nie kłóć sie z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: żółto- brązowe dziadostwo

Post autor: maol » 2008-12-17, 15:16

Najprawdopodobniej okrzemki. Masz chyba za ciemno. Doświetlić, samo zniknie - lub usunąć mechanicznie, bez problemów zejdą.

P.S. Normalne w świeżych zbiornikach :-)
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

jacek.zoo
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 2008-10-07, 10:53
Pojemność akwarium: 8
Imię: Jacek
Nazwisko: D±browski
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Kontakt:

Re: żółto- brązowe dziadostwo

Post autor: jacek.zoo » 2008-12-17, 15:54

maol pisze:Masz chyba za ciemno. Doświetlić,
mam 4 akwaria po okolo 30L połaczone ze soba i nad nimi swieci sylvania aquastar 39w t5 z odblysnikiem, swieci od 10-18, jak sklep jest otwarty, myszlisz ze moze byc za malo?? a jak zostawie jak jest to cos sie stanie?? bo widze ze zaczelo "siadac" na gabke filtra. pytam czy moze zostac bo np mi sie to podoba, moze mam dziwny gust, ale dla mnie ladne :)) mialbys opory kupic rybke z akwarium w ktorym takie cos wyrosło??
Nigdy nie kłóć sie z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem :)

Raperzu
Akwarysta
Posty: 568
Rejestracja: 2007-12-28, 18:41
Pojemność akwarium: 375
Imię: Pawel
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: żółto- brązowe dziadostwo

Post autor: Raperzu » 2008-12-17, 16:06

Rozumiem ze akwaria są otwarte..?? tzn. nie przykrywane szybą....?

jacek.zoo
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 2008-10-07, 10:53
Pojemność akwarium: 8
Imię: Jacek
Nazwisko: D±browski
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Kontakt:

Re: żółto- brązowe dziadostwo

Post autor: jacek.zoo » 2008-12-17, 22:10

Raperzu pisze:Rozumiem ze akwaria są otwarte..?? tzn. nie przykrywane szybą....?
sa przykryte szyba, tzn nie hermetycznie ale sa przykryte. a czemy pytasz?? moze wpuscic do tego baniaka jakies kosiarki albo kreweciaki amano, czy nie dadza rady??
Nigdy nie kłóć sie z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem :)

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: żółto- brązowe dziadostwo

Post autor: maol » 2008-12-18, 09:24

Czyli masz tak naprawdę pojedyncze luksy na każdy ze zbiorników.... to za mało. I bardzo pomaga glonom. Osobiście może nie tyle miałbym opory przed takim zakupem, co stwierdziłbym, że warunki w zbiornikach są co najmniej... nieciekawe. Proponuję dac nad każdy zbiornik osobne świetlówki 15W, i problem zostanie zażegnany.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: żółto- brązowe dziadostwo

Post autor: matrix82 » 2008-12-18, 18:39

Czyli ja rozumiem ze mamy doczynienia ze sklepem zoo:D Ja w zoologu do którego chodzę tez zaówarzam takie rozwiązania świetlówkowe. Jednak że ,gdzie sa kosiarki lub otoski ,niema zadnego glona ,lesz tam gdzie niema szyna 30% zielona;/
Obrazek

jacek.zoo
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 2008-10-07, 10:53
Pojemność akwarium: 8
Imię: Jacek
Nazwisko: D±browski
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Kontakt:

Re: żółto- brązowe dziadostwo

Post autor: jacek.zoo » 2008-12-21, 23:13

matrix82 pisze: Ja w zoologu do którego chodzę tez zaówarzam takie rozwiązania świetlówkowe. ;/
mowisz o takim rozwiazaniu jak ja mam czy o takim jak pisze maol?? ale tylko w tym jednym z 7 baniakow jest okrzemka, w zadnym innym nie ma zadnych glonow, ani nic kompletnie. moze wrzuce do niego otoski i bedzie git, bo kosiarki mam juz w innym. co myslicie??

[ Dodano: 2009-01-04, 19:27 ]
witam, problem znowu wrocil. tym razem na dwa nastepne akwaria ktore sa obok tamtego co wczesniej zalapalo okrzemke, na razie jest ledwo co widac, ale szybko sie rozrosnie. co moge zrobic oprocz dodawania swietlowek?? pisaliscie ze problem kazdego swierzego akwa, czy z czasem przejdzie samo?? jak usunac, z szyb filtra ito to nie problem, ael ze zwirku?? czy jak dopiero sa pojedyncze zarodki okrzemki i je usune czy sie nie rozroznie?? jak usunac z tego pierwszego w ktore sie wpakowala okrzemka. i zauwazylem ze okrzemka pojawia sie tylko w akwariach gdzie jest b jasny zwirek, w akwa gdzie jest ciemny nic sie nie pojawia i jest czysto i klarownie, czy to ma jakies znaczenie czy zbieg okolicznosci?? czy ALGIN z tropicala pomoze?? pozdrawiam
Nigdy nie kłóć sie z idiotą, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem :)

forumiak
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 2009-10-27, 23:25
Pojemność akwarium: 0
Imię: 123
Lokalizacja: 321

Re: żółto- brązowe dziadostwo

Post autor: forumiak » 2010-03-13, 02:05

Witam.
Mój problem wygląda podobnie. Na roślinach zaczęły pojawiać się brunatne kępki. Moim zdaniem jest to okrzemka, ale pewności nie mam. W akwarium zastosowane było słabe oświetlenie. Około miesiąc temu (10 lutego) świetlówkę trafił "..." i odmówiła współpracy. Od tamtego czasu zacząłem świecić (około 7h od 16 do 23) zwykłą lampką biurkową z żarówką energooszczędną 30W. Akwarium jest 60 litrowe, przykryte szybą. Żarówka około 15 cm nad szybą. Dołączam zdjęcia:
http://img641.imageshack.us/gal.php?g=dsc02116m.jpg

ODPOWIEDZ