jaki?

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: jaki?

Post autor: Mikos » 2010-04-30, 10:44

Ja już ten reaktor powoli robię jak narazie zorganizowałem pojemnik wys. 41cm ten filtr na rurowy jest za niski ponieważ nie zmieści sie tam moja grzałka. Mam też już wloty i wyloty zostało jeszcze kupno zaworka do odpowietrznika pouszczelniać wszystko i dopasować króciec wlotowy do węża od filtra
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Awatar użytkownika
marcin88
Akwarysta
Posty: 450
Rejestracja: 2008-06-25, 22:11
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ostrów wlkp
Kontakt:

Re: jaki?

Post autor: marcin88 » 2010-05-01, 10:33

Mam 2 pytania odnośnie budowy DIY te połączenia 3/4 czy tam 1/2 to tak normalnie łączyć tylko kluczem ?? Czy trzeba pomiędzy te spojenia jakiś smar albo taśmę? No i jak najbezpieczniej podawać to co2 do tego układu? Wypalanie dziury ? Coś nie bardzo mi się to widzi. Może jakiś trójnik? Jedynie co znalazłem to trójnik na np 2 akwaria czyli z jednego węża co2 robi 2.

Tofifi

Re: jaki?

Post autor: Tofifi » 2010-05-01, 12:49

zasadniczo, to, trzeba bra 1/2 albo nawet 1cal. - ale to się dobiera filtrem - bo produkują go w 3 rodzajach, im większy tym większa średnica przyłączy, czyli mniejszy opór dla filtra.
Ja szukałem bardzo długo i nie znalazłem trójnika. Wierci w pokrywie, odradzam - nigdy tego dobrze nie uszczelnisz, a ruch wężykiem będzie wyłamywał łączenie, i rozszczelnił je.
Zatem, przewierciłem tą przejściówkę, wiertłem, i wlutowałem tam rurkę miedzianą. Wężyk wchodzi na wcisk.
Co do uszczelniania - jest ok nawet bez taśmy.
Ale koszt taśmy teflonowej to 2zł. Więc nie warto oszczędza.
U mnie akurat jest tak, że bez taśmy teflonowej jest szczelne, ale okręcić się samo może przy najmniejszym dotyku. Temu zastosowałem teflon.
Uważam że trójnik jest lepszy niż wpuszczanie w pokrywie wężyka, bo prąd wody z węża zabiera co2, i już je rozpyla, anim trafi do filtra na rurowego. A co za tym idzie trudniej jest spowodować powstanie poduszki gazu. Dodatkowo, nadal pozostanie nam odpowietrznik co bardzo się przydaje, bo niektórzy przez niego poduszczając wężyk z co2, ale ja wolałem go zachowa, bo ułatwia życie.

Masz tu link: http://www.e-akwarystyka.pl/files/ ... wa_394.jpg
widać na nim sposób w jaki zrobiłem trójnik

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: jaki?

Post autor: Mikos » 2010-05-11, 17:17

Wreszcie odpaliłem mój termoreaktor zbudowany od totalnego zera ponieważ nawet filtr na rurowy musiałem zmontować, nie bez problemów (ok 50L wody na podłodze) ale wreszcie sukces:) cichutka praca brak widocznych oporów filtra żadnych bąbelków w akwa oprucz tych wydobywających się z roślinek:) no i co najważniejsze w zbiorniku ze sprzętów jest tylko rura ssąca i deszczownica. Ślicznie dziękuje za każdą rade jaką mi daliście bo to tylko dzięki wam udało mi sie samemu to zbudować.

[ Dodano: 2010-05-27, 12:11 ]
Witam ponownie i proszę o odpowiedz:

Rozmawiałem nie dawno z pewnym akwarystą i opowiadałem mu o termoreaktorze i on mi tłumaczył że grzałka przy takim rozwiązaniu bedzie cały czas pracować a co za tym idzie czerpać sporo prądu bo jak by nie patrzeć to 300W. Bardzo bym prosił kogoś z większym doświadczeniem i wiedzą w tej dziedzinie o przemyślenie takowego zagadnienia i udzieleniu konkretnej odpowiedzi.
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

ODPOWIEDZ