Odmulacz-jaki?

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Szymszon
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 2010-04-07, 16:18
Pojemność akwarium: 112
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odmulacz-jaki?

Post autor: Szymszon » 2010-05-31, 20:54

Cześć. Będę miał akwa 126l. Poczytałem bardzo ciekawy artykuł dla początkujących na Waszym forum. Jednakże...nie wiem jaki odmulacz kupić. Proszę o linka z allegro. Cena?. Nie wiem ile to znaczy tanio a dobrze, jeśli chodzi o odmulacz. Coś jeszcze do niego dokupić?. Przez co zasysać wodę, tzn jest jakaś rurka z boku?. Nie rozumiem do końca jak to działa, bo z tego wynika że ja pije wode z akwarium :P. I jak to będzie z piaskiem kwarcowym, nie wciągnie go?. Z góry dzięki za odp.

http://allegro.pl/item1053372786_odmula ... arium.html

Coś takiego będzie ok?.

Tofifi

Re: Odmulacz-jaki?

Post autor: Tofifi » 2010-05-31, 21:25

Dobra cena.
Odmulacz najprostszy, to wąż gumowy typu szlauch, zakończony plastikową rurką która ułatwia celowanie w syfek.
Odmulacz działa na zasadzie naczyń połączonych.
Stawiasz wiadro niżej niż akwa, zasysasz wodę ustami / albo tą pompką co jest.
Woda wlewa się do wiadra.
Jak będziesz miał piasek kwarcowy, to trzymaj końcówkę tą co zasysa jakieś 0,5cm nad dnem i będzie ok. Na foto widać, że ma na końcu kratkę, przez któr :niepewny: ą nie zassiesz ani krewetek ani ryb.

Tyle

Awatar użytkownika
Szymszon
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 2010-04-07, 16:18
Pojemność akwarium: 112
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Odmulacz-jaki?

Post autor: Szymszon » 2010-05-31, 21:50

Dzięki wielkie za pomoc. Rozumiem że od razu "zrobi się" podmiana wody?. Czy po odmuleniu, lepiej jeszcze trochę samemu "powyciągać" wodę?.

Tofifi

Re: Odmulacz-jaki?

Post autor: Tofifi » 2010-05-31, 21:59

Ja zawsze to łączę, najpierw odmulam, wody ubywa, jak skacze odmulać i mi jeszcze zostanie to spuszczam wody, tyle, żeby całkowicie ubyło 20-30%

ODPOWIEDZ