120l. i co mam z tym zrobić?

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

fafi
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2007-05-30, 19:06
Pojemność akwarium: 0
Imię: Fafi
Lokalizacja: Wej

120l. i co mam z tym zrobić?

Post autor: fafi » 2007-05-30, 19:10

mam ok. 120l a w nim:
gupik x3
glonojad x3
trzciniak(młody ok 8cm chwilowo później będą przełożone) x2
welony x2
bojownik samiec x1

Chcę coś z nim zrobić jest puste(a przynajmniej mi się tak wydaje) co mogłabym dorzucić. Dziękuję za pomoc :)

JS
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 2007-03-07, 17:08
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: 120l. i co mam z tym zrobić?

Post autor: JS » 2007-05-30, 21:38

120l to akwa dobre dla welonów - ale tylko dla nich. Jesli chcesz przy nich zostać, proponuję zlikwidowac resztę i zainwestować w jakiś naprawde wydajny filtr.

120l to wdzięczne akwarium, jeśli jest odpowiednio wysokie możesz spróbować skalarów. Jeśli kupisz młode, możesz trzymać z wyrośniętymi neonami. Ja tak mam i prezentują sie naprawdę pięknie.
Alternatywą może być stadko brzanek różowych, to rybki łagodne w przeciwieństwie do sumatrzańskich. Nieźle prezentują się na ciemnym tle.

Nie wiem jak twój bojownik trzyma się z gupikami i innymi rybkami, ale jeśli nie piszesz, że sprawia kłopoty, to przypuszczalnie masz szczęście i może zostać.

Bardzo fajną sprawą sa też pretniki karłowate - masz miejsce akurat na dwa haremy. Mam dla nich u siebie osobne akwa, rozmnażają się często i chętnie. Do tego moga być gupiki, ale nie za dużo - szybko się rozmnażają i potem nie zauwazysz, jak będziesz miał problem.

Ogólnie masz dośc szerokie pole do popisu, ale nim zaczniesz dobierać pomysl nad tym, żeby nie mieszać biotopów i w miarę dobrze oddać ich wygląd - takie dopracowane akwa sa naprawde świetne.

Pozdrawiam i życze powodzenia

Awatar użytkownika
Inos
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2007-05-16, 23:30
Pojemność akwarium: 0
Imię: Iwona
Lokalizacja: Warszawa

Re: 120l. i co mam z tym zrobić?

Post autor: Inos » 2007-05-31, 16:55

Welony (ryby zimnolubne) i bojowniki (lubią bardzo ciepłą wodę) wykluczają się wzajemnie...

Zablokowany