Jaki filtr do 112l

Moderator: ModTeam

mikser
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 2007-01-02, 15:19
Pojemność akwarium: 112
Imię: Marek
Lokalizacja: Polska

Jaki filtr do 112l

Post autor: mikser » 2007-01-03, 20:20

Witam
Zaczynam zadawać pytania, gdyż chcę w końcu stworzyć własne akwarium. Pierwsze pytanie dotyczy filtru. Kieruje się w stronę filtrów wewnętrznych ze względu na cenę. Tylko czy lepsze są filtry typowe wewnętrzne, które są zanurzone, czy lepsze kaskadowe? Przy kaskadowych jest od razu napowietrzenie, tylko czy wystarczające? Czy należy jeszcze dołorzyć napowietrzacz? Sporo pytań, ale ilość sprzętu przeraża. Ostatnie pytanie z tego tematu to, która firma na największe uznanie i najlepszy sprzęt? Widziałem AquaEl, Aqua Clear, Aqua Szut, Eheim.
Proszę o fachową odpowiedź.

Pozdro Mikser
Zbiornik 112l

Monika
Zainteresowany
Posty: 30
Rejestracja: 2007-01-03, 00:33
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki filtr do 112l

Post autor: Monika » 2007-01-03, 22:13

Przy kaskadzie napowietrzanie można sobie darować. Sam ruch tafli wystarczy spokojnie. Przy wewnętrznym zwracaj uwagę na mozliwości filtracji biologicznej. Jesli masz do wyboru filtr tylko z gąbka a filtr z dodatkowa komorą na ceramikę to bez wahania wybierz to drugie. Jęsli wylot filtra porusza taflą to naprawde wydatek na brzęczyk jest bez sensu.

Awatar użytkownika
Ucek
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 2006-10-20, 21:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartek
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Re: Jaki filtr do 112l

Post autor: Ucek » 2007-01-04, 00:06

Tak jak Monika pisze. Lepiej wybrać filtr, który działa biologicznie (tutaj kaskadowy). Filtry wewnętrzne to filtracja mechaniczna (czyli zbieranie paprochów, kawałków roślinek itp.) Według mnie łatwiej jest samemu wyczyścić akwarium z paprochów niż utrzymać akwarium pod względem biologicznym albo chemicznym. Wybieraj kaskadowy ;-) A do tego te typy filtrów wykazują się dużym przepływem wody (ponad 1000l/h) Pozdrawiam

ODPOWIEDZ