Akwarium naturalne

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Raju
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2010-12-12, 18:03
Pojemność akwarium: 80
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Poznań

Akwarium naturalne

Post autor: Raju » 2010-12-12, 18:55

Witam. Mam panoramiczne akwarium 80l. i chciałbym zrobić tam ładne akwarium naturalne z dużą ilością roślin i małą ilością gatunków ryb ale dużą ich liczbą .
Napiszcie proszę jaki sprzęt muszę kupić jakie podłoże jakie nawozy czy butla z co2 jest niezbędna czy wystarczy bimbrownik czy może w ogóle nie trzeba tego robić dobierając odpowiednie rośliny i rybki itd. Oczywiście chciałbym zrobić to możliwie niewielkim kosztem po studencina biedny. pzdr :D
ps chciałbym coś w tym stylu.

http://www.aquagardens.org/galeria_tza.php
Trafił diabeł na poganina

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: Akwarium naturalne

Post autor: Thierry Henry » 2010-12-12, 19:18

Tak na wstępie, aby stworzyć takie akwarium trzeba mieć dosyć dużo wiedzy i obycia z akwarystyką roślinną. Nikt z dnia na dzień nie stanie się guru w tej dziedzinie.
Wyposażenie do akwarium w typie do którego odnosi się link.
Sprzęt:
Oświetlenie- zależy od tego jak długie masz akwarium.
Filtracja musi być wydajna. Najlepiej jakiś kubełek, ewentualnie kaskada.
CO2 to podstawa.
Filtr RO- chyba że masz super miękką wodę w kranie, w co wątpię.
Nawozy i podłożę:
Nawozy DIY bądź kupione w sklepie typu Aqua Art, chyba że stać się na ADA to bierz.
Podłożę w formie gotowego substratu, typu AquaSubstrate bądź Amazonia.

Jak widzisz bez odpowiednich środków i wiedzy.
Więc jak dla Ciebie proponuję akwarium low endowe, z roślinami łatwymi w hodowli.
I Still Haven't Found What I'm Looking For

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarium naturalne

Post autor: TetriZ » 2010-12-12, 19:22

Butla nie jest konieczna ale bimbrownia przy tak dużej ilości roślin jest wskazana
doprowadzenie akwarium do takiego stanu jest bardzo pracochłonne i nie łatwe
wydaje mi się że sprzęt wystarczy taki jak przy LT tylko światła musi być zdecydowanie więcej ze względu na tak dużą ilość roślinności.
Rybki najlepiej Razbora klinowa, Neon czerwony, Neon inessa, Rasbora galaxy, coś z tego
rośliny to przede wszystkim mech, i na drugi plan jakieś łodygowce
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Raju
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2010-12-12, 18:03
Pojemność akwarium: 80
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Poznań

Re: Akwarium naturalne

Post autor: Raju » 2010-12-12, 21:11

low endowe znaczy w ogóle bez roślinności? no to mi proponujesz zupełnie w inną stronę niż bym chciał... Akwarium jeżeli chodzi o doświadczenie to już ładnych parę lat (8) ale mocno amatorsko że się tak wyraże ;] teraz stwierdziłem że chciałbym to wszystko przenieść na wyższy poziom ale żeby na niego wskoczyć to pomijając samo szkło które już mam i jakiś tam podstawowy osprzęt to muszę wykulać 400 zł... To akwarium z linka to ja sobie zdaję sprawę że to cel do którego chciałbym dążyć a nie mieć takie za 3 miesiące ;] może macie jakieś inne pomysły co do takiego typu aranżacji ale może w łatwiejszej do prowadzenia formie no i nie oszukujmy się troszkę tańszej ...

[ Dodano: 2010-12-12, 20:25 ]
i nie piszcie proszę skrótami bo potem muszę sie mocno naszukać żeby zobaczyć o co chodzi :P Nawozy DIY? ADA?
Trafił diabeł na poganina

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Akwarium naturalne

Post autor: Akwarybka » 2010-12-12, 21:53

Raju pisze:low endowe znaczy w ogóle bez roślinności?
Low Tech to także zbiornik roślinny ale o zupełnie innym typie działania. Więcej Tu: http://www.e-akwarystyka.pl/topics29/8630.htm

Tierry Henry: Co Ty masz z tym Low ENDEM? :hyhy:
TetriZ pisze:wydaje mi się że sprzęt wystarczy taki jak przy LT tylko światła musi być zdecydowanie więcej ze względu na tak dużą ilość roślinności.
Absolutnie nie. W Low Tech wymagana jest słaba filtracja. Wątpię by ktoś używał tego samego w Nature :P Z Twojej wypowiedzi wynika że w LT wymagane jest mniejsze światło, bo... jest tam mniej roślin??? :zdziwko:

Thierry Henry
Zakręcony forumowicz
Posty: 1568
Rejestracja: 2008-02-01, 02:05
Pojemność akwarium: 160
Imię: dawid
Lokalizacja: Okocim
Kontakt:

Re: Akwarium naturalne

Post autor: Thierry Henry » 2010-12-12, 22:33

Akwarybka pisze: Tierry Henry: Co Ty masz z tym Low ENDEM? :hyhy:
Bo mylimy pojęcia. :D
Raju pisze:low endowe znaczy w ogóle bez roślinności?
Czytanie bez zrozumienia? Napisałem przecież:
Thierry Henry pisze:Więc jak dla Ciebie proponuję akwarium low endowe, z roślinami łatwymi w hodowli.
I Still Haven't Found What I'm Looking For

ODPOWIEDZ