Jakie rybki do 30l

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Jakie rybki do 30l

Post autor: blue_betta » 2010-12-19, 20:36

Gupiki same będą regulowały (ale oczywiście nie do końca) swoją populację. A jakiś akwarysta posiadający owe rybki na 100% chętnie przygarnie kilka sztuk dla "odświeżenia krwi".

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jakie rybki do 30l

Post autor: aidi » 2010-12-20, 00:32

Dami wiesz kjakimś cudem znam oi głaskałam (bo taki już jest po czum ) 50cm okazy, fakt rozmnażają się jak osiągną 6 ale ryby rosną (bąć karłowacieją) do końca życia

karłowacenie jest to proces w wyniku którego nierównomiernie kurczą się organy ryby z powodu złych warunków życiowych, proces ten prowadzi do śmierci w męczarniach, dlatego się mówi o odpowiedzialnym doborze ryb a wzięcie zbrojnika do 30l nim nie jest

co do cioci wiki, jest to portal rygorystycznie kontrolowany i ulepszany przez parę milionów osób a artykuły sprzeczne z ogólnie przyjętą prawdą w ciągu 36h się usuwa (co z resztą eksperymentalnie sprawdziłam), nie każe już błądzić po 35 forach i porównywać opinie (zwłaszcza że niektóre załamują) ale wklepać parę klawiszy w szukajkę i nastawić na wiki to kwestia 1 min, a błędów 1000 mniej

dawno temu zakładałam akwa ,, bo tata mówił" w 25l lądowało co popadło a jak padło zmieniało się na nowe, tym sposobem molinezje, mieczyki, gupiki, zbrojniki, tylko że to był sadyzm i ja mam tego świadomość , akwarystyka poszła od tamtych czasów do przodu a posiadacz akwa nie zawsze jest akwarystą, ryba to zwierze a zwierzęciu trzeba zapewnić warunki ;)
Ostatnio zmieniony 2010-12-21, 08:49 przez aidi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lermi
Akwarysta
Posty: 642
Rejestracja: 2010-06-15, 07:47
Pojemność akwarium: 450
Imię: Kinga
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rybki do 30l

Post autor: Lermi » 2010-12-20, 10:00

aidi pisze:co do cioci wiki, jest to portal rygorystycznie kontrolowany i ulepszany przez parę milionów osób a artykóły sprzeczne z ogólnieprzyjętą prawdą w ciągu 36h się usuwa
Niestety ta baza wiedzy zawiera istotnie wiele błędów, więc nie można na niej do końca polegać.
Nie tylko chłopaki lubią robaki

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jakie rybki do 30l

Post autor: aidi » 2010-12-20, 11:22

Lermi, do końca można polegać informacjom potwierdzonym przez przynajmniej 5 źródeł, ale podstawowe informacje i tam można zdobyć, w każdym razie to że glonojad potrzebuje 100l minimum na 1 szt to pisze na prawie każdym forum akwarystycznym, w każdej netpedii, i oczywiście w wiki, a chodzi mi o to że zanim się kupi zwierze trzeba coś o nim wiedzieć, a jeżeli mówimy o radach doświadczalnych ,, bo mój bojownik świetnie czyje się w kuli o pojemności 5l" to aż ręce opadają a rada o zbrojniku z tej serii była

Ps. Przepraszam za długi oftop :zalamany:

Awatar użytkownika
Lermi
Akwarysta
Posty: 642
Rejestracja: 2010-06-15, 07:47
Pojemność akwarium: 450
Imię: Kinga
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rybki do 30l

Post autor: Lermi » 2010-12-20, 12:07

aidi pisze: do końca można polegać informacjom potwierdzonym przez przynajmniej 5 źródeł
Czyli idziesz do 5 zoologicznych i masz potwierdzoną informację, że można trzymać welonka w kuli :D
Wikipedia jest doskonałym wynalazkiem i cudownym źródłem wiedzy, ale nie do końca wiarygodnym. Możliwość edytowania wiadomości przez osoby o niepotwierdzonych kompetencjach w dziedzinie nigdy nie dadzą wiarygodnej informacji. Jest to jednak idealny początek do poszukiwań, baza bibliograficzna, skarbnica linków ;)

proszę pisać uważniej. kbtor
Ostatnio zmieniony 2010-12-21, 08:48 przez Lermi, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie tylko chłopaki lubią robaki

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jakie rybki do 30l

Post autor: aidi » 2010-12-20, 21:59

Lermi:rotfl: dobre :hyhy: , źródeł, a zoologiczny się do nich nie zalicza

ja na wiki nie poprzestaje ale cóż naprawdę nie narzekam jak ktoś chociaż tam zajrzy, ;) nie oczekuje wiele , ot tyle aby najpierw ktoś przeczytał a potem (mając warunki) kupił


proszę sprawdzać ortografię. kbtor
Ostatnio zmieniony 2010-12-21, 08:47 przez aidi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ