Cudowny nawóz

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

justynatita
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 2010-08-17, 13:56
Pojemność akwarium: 250
Imię: Justyna
Lokalizacja: Kalwaria Zeb.
Kontakt:

Cudowny nawóz

Post autor: justynatita » 2010-12-26, 23:36

Witajcie.
Ostatnio zajrzałam na allegro. Zaciekawiły mnie "cudowne nawozy". Co o nich sądzicie? Po 2 tygodniach obsada roślinna w akwarium się sama urozmaica a wszystko 5razy bujniejsze :rotfl:

KLIK

KLIK

Czy sądzicie, że warto inwestować w coś takiego? jak to czytam przypominają mi się telezakupy mango... XD

W akwarium mam oczywiście rybki i będę mieć krewetki, więc nie mogę sobie pozwolić na dziadostwo... :/
Znacie coś co mogę stosować przy tych delikatnych stworzonkach? :)

A właśnie uszkodziła mi się świetlówka w akwarium, chyba będzie do wymiany. (zjechała się dzieciarnia w święta...) Co polecacie? Czy diody LED to dobry pomysł? One dają raczej światło jak ja to mówię "martwe"... Co polecacie do 100l?

Pozdrowionka ;D
Pozdrawiam
justynatita ;)

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Cudowny nawóz

Post autor: Akwarybka » 2010-12-27, 00:26

Nie ma i nie będzie czegoś takiego jak ''cudowny i doskonały nawóz'' Są nawozy trochę gorsze i trochę lepsze, ale chodzi tu głównie o jakość użytych składników. Początkujący, choćby wlał super hiper drogi nawóz nie osiągnie takiego wyniku jak osoba doświadczona, która wlewa i owszem tańszy ale z rozumem. Wszystko zależy od doświadczenia, a nie od użytego środka. Możesz kupić, oczywiście, ale nie oczekuj cudów. Bez odpowiedniej ilości światła i CO2 rośliny i tak niewiele urosną. Nawóz ten Twoim rybom czy krewetkom nie zaszkodzi, no chyba, że mocno przedawkujesz. Ale gwarantuję, iż nie ma tam wszystkiego, co jest potrzebne roślinom :hyhy:

Jeżeli masz tyle pieniędzy by oświetlać akwarium LEDami, to proszę bardzo. Ale jest to baaardzo drogie rozwiązanie... Polecam po prostu wymienić świetlówkę ;)

Awatar użytkownika
pedro
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 2009-10-16, 20:52
Pojemność akwarium: 405
Imię: Robert
Nazwisko: Potacie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Cudowny nawóz

Post autor: pedro » 2011-01-04, 02:57

mialem kiedys ten nawoz w 126L przy oswietleniu 0,3W/L rosliny rosly na tym jak szalone
Kiedy Nie Ma Co Sie Lubi To Sie Lubi Co Sie Ma :P

koszarek15
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2011-02-22, 21:19
Pojemność akwarium: 30
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Pogorzela (Wlkp.)
Kontakt:

Re: Cudowny nawóz

Post autor: koszarek15 » 2011-02-28, 23:45

Zamówiłem na allegro ten nawóz ,gość obiecał dorzucić kilka kulek nawozowych. Zobaczymy jak doleje co się zrobi z roślinami;) Efekt podam za 2tyg;) ;) ;) Wtedy albo polece albo zneguje kupno :P :P :P

ODPOWIEDZ