Fluval 105 - wszystko ok?

Moderator: ModTeam

bubus
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2007-02-25, 10:36
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: z Pks

Fluval 105 - wszystko ok?

Post autor: bubus » 2007-03-03, 17:29

Mam do was pytanko.
Właśnie zamontowałem u siebie w akwarium fluvala 105 i tak czytam i czytam to instukcje i juz sam nie wiem :-/
Czy woda, która jest oddawana do akwarium ma płynąć strumieniem czy ma puszczać banieckzi jak w filtrze wewnętrznym??
Czy dając na na sam dół zawleczkę woda w tym fluvalu u Was bardzo szybko wypływa czy u mnie może być coś nie tak bo jak dam na sam dół to woda wypływa nie za szybko.
Prosze o poradę.

Sekundus
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-02, 00:57
Pojemność akwarium: 0
Imię: Micha³
Lokalizacja: Poznań

Re: Fluval 105 - wszystko ok?

Post autor: Sekundus » 2011-01-02, 01:13

Witam
Odpisuję na stary post -> taki "kotlet" ale , może przyda się to innym akwarystom. Kubełki fluval-a mają małą pompkę którą należy wedle _instrukcji_ (ktoś to czyta ? :-) ) naciskać aż się filtr sam wodą napełni, później należy dalej to kontynuować ać do uzyskania czystego strumienia wody (w praktyce 1-2 minuty), filtr sam się zaleje i odpowietrzy. Warto pamietać, że te kubełki napełniają się wodą _grawitacyjnie_ a więc kubeł musi być poniżej poziomu końca rurki zasysajacej! Po włączeniu do zasilania filtr może przez chwilę "bulgotać" i puszczać bąbelki zaciąganym z wkładów filtracyjnych powietrzem ale pózniej to juz cisza. Czarną dzwignią na górze możemy w pełni regulowac przepływ wody, jest tam także widoczna skala. Producent wyraznie krok po kroku to opisuje, podejrzewam, ze opinie o glośnej pracy kubełków fluval-a biorą się z tego, że uszkadza się głowica mieląc na "sucho" bez wody. Osobiscie mam wersję 105 w mini-roślinnym akwarium 60 litrów, które stoi w sypialni i jest cicho, czysto i po prostu jak powinno w filtrach byc.

myrcin1
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 2010-12-21, 15:57
Pojemność akwarium: 130
Imię: Marcin
Lokalizacja: pomorze

Re: Fluval 105 - wszystko ok?

Post autor: myrcin1 » 2011-01-02, 15:01

możesz potrząść filtrem dzięki temu pęcherzyki powietrza szybciej uciekną i filtr będzie cichutki ;)

ODPOWIEDZ