Gupiki endlera

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Gupiki endlera

Post autor: Slanter » 2007-05-08, 09:12

Czy ktos z Was ma doswiadczenie z tymi rybkami? Parametry wody, temperatura, trudnosci w hodowli? Inne rzeczy ktore warto o nich wiedziec? Opinie? Z gory dziekuje.

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gupiki endlera

Post autor: D4ni3l » 2007-05-08, 14:21

"optymalnie 24-25 stopni C, w wyższej samce szybko giną. W dobrych warunkach żyją około 2 lat" (...)wymagania: Ryba ta nie wymaga dużego akwarium, uchodzi za bardzo łatwą w hodowli, jednak w przypadku delikatnych odmian hodowlanych zalecana jedynie doświadczonym akwarystom. Minimalna zalecana pojemnośc zbiornika to 30 litrów – dla jednego samca i trzech samic. Chętnie spożywa każdy suchy pokarm. W celu utrzymania dobrej kondycji rybek, należy im podawać także pokarm żywy. Gupiki odżywiają się także glonami, choć w niewielkim stopniu. Należy uważać z obsadą akwarium w którym hodujemy gupiki. Długie i kolorowe płetwy samców mogą stać się łupem ryb lubiących ,,podgryzać’’ płetwy innym osobnikom. Przykładem takiego gatunku może być np. brzanka sumatrzańska lub molinezja(...)
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Awatar użytkownika
Mehow
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2007-05-06, 12:40
Pojemność akwarium: 54
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Gupiki endlera

Post autor: Mehow » 2007-05-09, 14:42

Niezła definicja:) ja też bym chciał gupika (niewiem czy endlera) i nie wiem czy moje rybki by ich nie zaciukały. W zoologu koło mnie są naprawde piękne... więc zapytam tu, żeby nie robić nowego tematu mając te co mam w sygnaturze, ze 2-3 kiryski i brzanki rekinek x 2. hmm albo lepiej założe ten temat...
60x30x30 czyli 54 litry

Awatar użytkownika
hipis
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2007-06-24, 01:39
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój
Kontakt:

Re: Gupiki endlera

Post autor: hipis » 2007-06-24, 23:50

Tu znajdziesz dokładny opis Gupika Endlera http://www.zyworodki.akwarysta.pl/html/ ... leri-1.htm
a to opis pawiego oczka
http://www.akwarium.net.pl/adv/poecilia_reticulata.htm
a co do mojej opinii to jest to ryba godna polecenia początkującym ale nie tylko ponieważ ma bardzo wiele odmian barwnych oraz różnorodne kształty płetw ogonowych

Gaber

Re: Gupiki endlera

Post autor: Gaber » 2007-06-25, 13:43

Posiadam Endlerki w 30 litrażach i mnożą się niemal jak zwykłe pawie oczka.
Od samicy jednorazowo można uzyskać około 10 sztuk narybku.
Rybki trzymam w czystej,dobrze natlenionej wodzie o temperaturze 25-27stp.
Pokarm płatkowany,mrożony plankton i żywy rurecznik z "czystego źródła" :!:

ODPOWIEDZ