pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

mabuk16
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-22, 16:56
Pojemność akwarium: 0
Imię: kuba
Lokalizacja: Skc

pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: mabuk16 » 2011-02-02, 19:09

Dobra ludziee. Mam problem mam akwa 25l i parka mieczyka jest chora. Nad ich oczami powstała dziwna narośl koloru dzielonego <gloniastego> co mam zrobić. nie dość że te mieczyki to jeszcze gupiką odpadają <tracą> płetwy brzuszne .. już mi 2 zdechły. Co może być tego przyczyną...

temperatura - 25 stopni,
filtr 24 godziny dziennie
napowietrzanie w dzień.
naświetlanie 8-9 godzin
karmienie 2 razy dziennie rano i wieczorem.\

Obsada:
- 2 gupiki
- 3 molinezje
- parka mmieczyka

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: aidi » 2011-02-02, 23:10

booże, spowodowane jest to fatalnym aby nie powiedzieć tragicznym doborem obsady,czyli powodującym wysokie stężenie azotanów i stawiam też na azotyny, jak wyglądał start zbiornika?

a teraz
mieczyk minimum 150l
molinezja minimum 100l

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: maol » 2011-02-03, 09:58

Dokładnie. Przyczyna jest za mały zbiornik, i tylko wymiana na większy pomoże.

KU PRZESTRODZE....
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

mabuk16
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-22, 16:56
Pojemność akwarium: 0
Imię: kuba
Lokalizacja: Skc

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: mabuk16 » 2011-02-03, 17:08

Wiem że mam za dużo rybek. Ale poszedłem do sklepu i spytałem sie o rybki które niebendą się walczyły" i powiedzieli ze te benda dobre.

A wracając do startu - akwarium stało przez 2 tygodnie bez rybek z włączonym filtrem i grzałka.

Awatar użytkownika
maradona
Rekin forum
Posty: 2284
Rejestracja: 2010-06-23, 20:50
Pojemność akwarium: 112
Imię: Magda
Lokalizacja: Goczałkowice

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: maradona » 2011-02-03, 18:25

mabuk16 pisze:Wiem że mam za dużo rybek. Ale poszedłem do sklepu i spytałem sie o rybki które niebendą się walczyły" i powiedzieli ze te benda dobre.
Nigy nie słuchaj ludzi w klepie zoo. Wcisną rybę, jeśli padnie kupisz nową i interes się kreci...

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: bojar » 2011-02-03, 19:29

Witam.
mabuk16 pisze:Wiem że mam za dużo rybek. Ale poszedłem do sklepu i spytałem sie o rybki które niebendą się walczyły" i powiedzieli ze te benda dobre.
No i powiedzieli prawdę.Ale nie dogadaliście się co do wielkości akwa.Oni nie pytali ty im nie powiedziałeś i jest tak jak pisze maradona.Jeśli masz 6 rybek to nie masz ich za dużo tylko nie tej wielkości.Poza tym to są żyworódki i za chwilę będziesz miał jak w basenie z karpiami przed wigilią.Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć to pytaj na forum,a nie w sklepie zoo.
mabuk16 pisze:A wracając do startu - akwarium stało przez 2 tygodnie bez rybek z włączonym filtrem i grzałka.
I nic z tego nie wynika.Wydałeś tylko niepotrzebnie na prąd.
Co do twego pytania.Może wrzuć jakieś fotki.
Pzdr

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: maol » 2011-02-03, 20:55

Bojar, nieprawda. Akwarium MUSI dojrzeć przed wpuszczeniem ryb. Wbrew pozorom te dwa tygodnie bez ryb to najważniejszy moment w życiu zbiornika.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: bojar » 2011-02-04, 17:35

Witam.
maol pisze:Bojar, nieprawda. Akwarium MUSI dojrzeć przed wpuszczeniem ryb. Wbrew pozorom te dwa tygodnie bez ryb to najważniejszy moment w życiu zbiornika.
Przeczytaj uważnie ten temat . http://www.e-akwarystyka.pl/topics21/15013.htm Jeśli nadal będziesz uważał,że napisałem nieprawdę to wtedy możemy podyskutować.Chętnie poznam twoje argumenty.
Pzdr
Ostatnio zmieniony 2011-02-12, 16:00 przez bojar, łącznie zmieniany 1 raz.

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: aidi » 2011-02-04, 22:43

bojar, z tego tematu nic nie wynika

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: bojar » 2011-02-04, 22:48

Witam.
Nie rozumiem.W jakim sensie nic nie wynika?

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: aidi » 2011-02-04, 23:28

fakt jest dogłębne wytłumaczenie skąd się biorą bakterie nitryfikacyjne- i w tym celu tamtą rozmowę prowadziłeś ale nie zaprzecza to bezpośrednio teorii o tym że zbiornik musi odstać swoje

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: bojar » 2011-02-04, 23:58

Witam
Widzę,że się nie rozumiemy.Nie chce mi się pisać drugi raz tego samego.Nie prowadziłem tamtej dyskusji w celu wytłumaczenia skąd biorą się bakterie.W tamtej i w tej dyskusji w/g mnie jest popełniany ten sam błąd.A mianowicie,że zbiornik ma stać 2 tyg. bez rybek,z włączonymi urządzeniami i po tym okresie jest dojrzały.Wydaje mi się,że to co tam napisałem obala właśnie tę teorię.Zbiornik musi odstać swoje,ale nie pusty.Ponieważ nigdy nie dojrzeje.I to było moim celem.Wytłumaczyć jak dojrzewać poprawnie zbiornik.
A tak na marginesie po co w akwa bez rybek ma być włączona grzałka?Przecież jeśli przyjąć,że te bakterie się mnożą ( co w pustym zbiorniku się nie dzieje),to tak samo mnożą się w ciepłych wodach jak i w zimnych.Poza tym temp. w zbiorniku nigdy nie spadnie poniżej temp.otoczenia.To czy nie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto?Grzałkę można włączyć dopiero wtedy jak wpuścimy rybki.
Pzdr

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: aidi » 2011-02-05, 08:44

z grzałką absolutnie się zgadzam, chyba ze rośliny wymagają konkretnej temperatury

co do akwarium nie widzę sensu aby pierwsze ryby były ofiarami cyklu azotowego ,, słynny sposób na molinezje" jeżeli można tego uniknąć

po za tym jest w wymienionym przez Ciebie temacie napisane że zbiornik ma być jedynie bez ryb, tzn e ma być tam podkład, mają być rośliny a jedno i drugie w mniejszym bądź większym stopniu jest dawcą azotanów, azotynów, i amoniaku, dodatkowo jest infa o szczepieniu bakterii z ,,brudnej wody" czy nitrifiku, pomijając fakt że w wodzie pitnej też azotanów nie brakuje przynajmniej tak mi wyszło na spektrofotometrii)

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: bojar » 2011-02-05, 11:43

Witam.
aidi pisze:
co do akwarium nie widzę sensu aby pierwsze ryby były ofiarami cyklu azotowego ,, słynny sposób na molinezje" jeżeli można tego uniknąć
A gdzie w moich wypowiedziach przeczytałaś,że namawiam do stosowania tzw."metody ryb starterów"?Przeczytaj uważnie poprzedni temat,a zauważysz jak w/g mnie powinien wyglądać start zbiornika.
aidi pisze:po za tym jest w wymienionym przez Ciebie temacie napisane że zbiornik ma być jedynie bez ryb, tzn e ma być tam podkład, mają być rośliny
Wręcz przeciwnie ryby powinny być wpuszczone jak najszybciej.Ale nigdy wszystkie naraz.W/g moich obserwacji pierwsze ryby można wpuścić już po ok.4 dniach.Po wyklarowaniu się wody.Wpuszczając co kilka dni jakąś część docelowej obsady powoli dojrzewamy zbiornik.Wymaga to czasu,cierpliwości i trochę kasy ponieważ co kilka dni trzeba jechać do zoologa i kupić niewielką część zaplanowanej obsady.
aidi pisze: a jedno i drugie w mniejszym bądź większym stopniu jest dawcą azotanów, azotynów, i amoniaku,
Żeby rośliny były dawcą amoniaku to musiały by zacząć gnić.A nie o to chodzi w akwarystyce.
aidi pisze: dodatkowo jest infa o szczepieniu bakterii z ,,brudnej wody" czy nitrifiku, pomijając fakt że w wodzie pitnej też azotanów nie brakuje przynajmniej tak mi wyszło na spektrofotometrii)]
Jestem jak najbardziej za szczepieniem bakterii( to przyspiesza dojrzewanie).Tylko jeśli nie damy im papu to nawet jeśli wlejemy litr roztworu do małego akwa to one i tak zaraz zginą.
Mówiąc najprościej,żeby akwa dojrzało,muszą się wytworzyć bakterie,one do życia potrzebują amoniak,który w wystarczających ilościach dadzą tylko organizmy żywe.Koło się zamyka.I dlatego nadal uważam,że trzymanie pustego akwa z włączonymi urządzeniami do niczego nie prowadzi.Oprócz tego,że zarobi elektrownia.A w wielu przypadkach może być wręcz szkodliwe.Ponieważ początkujący akwarysta naczyta się o tym tzw.cyklu azotowym i po 2 tyg. wpuszcza całą obsadę,ponieważ uważa,że zbiornik już dojrzał.Co jest nieprawdą.I przed tym chciałem ostrzec początkujących.

Awatar użytkownika
Garownik
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: 2010-10-24, 17:04
Pojemność akwarium: 112
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Kraśnik Fabr.
Kontakt:

Re: pomocyy.. moje rybki są zielone..........

Post autor: Garownik » 2011-02-05, 18:19

Nie wiem po co ciągnąć dalej ten temat ,rybkom chyba nic juz nie pomoże :rozpacz: :rozpacz: .Szkoda tylko ,że ludzie biorą takie rybki i katują nie mając o tym pojęcia.A autorowi tematu chyba nie zależy na nich ,bo odezwał się tylko dwa razy.
Ubezpieczony przez mafię.Ty pukniesz mnie,my pukniemy ciebie.
=> moje 112l
=> 25l rozmnażarka
Obrazek

ODPOWIEDZ