Sugestie, porady dla mojego krewetkarium

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

firstmate
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2011-02-07, 00:50
Pojemność akwarium: 0
Imię: firstmate
Lokalizacja: Września

Sugestie, porady dla mojego krewetkarium

Post autor: firstmate » 2011-02-07, 01:02

Witam serdecznie forumowiczow.

Jestem tu pierwszy raz i w temacie krewetek rowniez, wiec chcialbym uzyskac kilka przydatnych porad od doswiadczonych krewetkomaniakow ;)

Dzis posklejalem zbiornik wymiary w mm; 450x250x250
Zastanawiam sie jak go urzadzic?
Mianowicie: oswietlenie, filtr, podloze itd

Jesli chodzi o oswietlenie myslalem nad Ecolight Aquaela i teraz nie wiem 2 x 9 czy 1 x 11 ? co wystarczy ? [(Tutaj wazne pytanie czy lampy Aquaela wejda mi na szybe o grubosci 10 mm ? (takie mam szklo)], a moze uzyc belki np; http://allegro.pl/belka-o...1440306947.html
Moze cos innego ?

Filtr (chyba zewnetrzny bo zbiornik i tak nie za duzy) wiec moze; VERSAMAX FZN-1 z Aquaela lub Mini Kani tez z Aquaela lub Resun CY-20 ?

Podloze nie mam pojecia, jesli chodzi o roslinnosc i rodzaj krewetek to raczej podstawy narazie.

Za wszystkie sugestie z gory dziekuje
Pozdrawiam

bojar
Forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-03-11, 09:25
Pojemność akwarium: 375
Imię: Wojtek
Lokalizacja: W-wa

Re: Sugestie, porady dla mojego krewetkarium

Post autor: bojar » 2011-02-07, 02:11

Witam.
To jest mały zbiornik,więc roślin nie będzie zbyt dużo,jeśli dopiero zaczynasz to daj jakieś mało wymagające rośliny.(mech,mikrosorium)Ze światłem nie przesadzaj.Wystarczy 11W.Pamiętaj,że światło dobierasz dla roślin.Krewetki nie potrzebują jakiegoś specjalnego światła.Belka jest całkiem przyjemna,tylko może poszukaj belki ze świetlówkami t5.Jeśli nie znajdziesz to ta też jest ok.Co do filtra to ja bym nie brał żadnej chińszczyzny.Równie dobrze możesz dać kaskadę jak i kubełek.W przyszłości gdybyś zdecydował się na większy zbiornik to też dadzą radę.Z podłożem jest tak samo jak ze światłem,krewetki nie wymagają jakiegoś specjalnego.Możesz dać zwykły piasek ew. drobny żwirek.Co do krewetek polecam red cherry lub babaulti-mało wymagające,łatwo się rozmnażają.
Pzdr.

ODPOWIEDZ