Zmienić aranżację?

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Olqa
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 2010-05-11, 21:05
Pojemność akwarium: 54
Imię: Ola
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zmienić aranżację?

Post autor: Olqa » 2011-02-25, 11:49

Wiem,że aranżacja jest teraz nieciekawa,więc zamierzam ją zmienić. Szczególnie chcę zmienić podlożę(na ciemne). Dopiero na własnej skórze zrocumiałam,kjak szybko brudzi się piasek kwarcowy. Do tego tylko grubolistna(po prawej) przetrwała,a z tych po lewej zostały tylko strąki i nie wiem dlaczego :kwasny: Pod piasek włożyłam kilka kulek nawożących.... Dajcie mi kilka rad,aby moje akwarium było pięknejsze :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
draco sarumojad
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 2010-10-01, 12:31
Pojemność akwarium: 238
Imię: Eugieniusz
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Zmienić aranżację?

Post autor: draco sarumojad » 2011-02-25, 14:22

Słusznie, że chcesz zmienić podłoże, bo w piasku i bez (jak sądzę, po zdjęciach) oświetleniach to ci tam guzik urośnie. Nie widzę za bardzo co to za kamulce czy niekamulce tam na dole, ale nie prezentują się one najlepiej. Ta jama na samym środku tez jakoś nijak.
Do tego tylko grubolistna(po prawej) przetrwała,a z tych po lewej zostały tylko strąki i nie wiem dlaczego :kwasny: Pod piasek włożyłam kilka kulek nawożących
Nic ci nie dadzą kulki jak światła ni ma. To, że anubias przetrwał to normalne, on wszystko przetrwa, a te resztki ludwigi, jak myślę i czegoś tam jeszcze, czego nie widzę, bo zdjęcie potrzebują już trochę światełka. I tło, tło też mi się nie podoba, ale to już moje własne niebieskowstręty.
Poza tym nie wiem, czy to jest odpowiedni dział. A i nie moja rola wiedzieć.

Olqa
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 2010-05-11, 21:05
Pojemność akwarium: 54
Imię: Ola
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmienić aranżację?

Post autor: Olqa » 2011-02-25, 15:08

Dzięki,Draco :) Podstawiam im na dwie godziny dziennie(wiem że mało) lampkę biurkową :rotfl:

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmienić aranżację?

Post autor: maol » 2011-02-25, 15:10

To fantastyczny sposób na plagę glonów i piękne lecz martwe rośliny. Zainwestuj w poważne oświetlenie.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

wolfik
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 2007-03-04, 11:30
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Zmienić aranżację?

Post autor: wolfik » 2011-02-25, 15:36

po ciemku to rośnie tylko anubias, microzorium i czasami ludwigia (zielona)

Lampkę podstawiaj na 10h :)

ODPOWIEDZ