Jak zwiększyć oświetlenie w akwarium

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
vrangsinn
Zainteresowany
Posty: 28
Rejestracja: 2011-02-14, 12:28
Pojemność akwarium: 63
Imię: Szymon
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jak zwiększyć oświetlenie w akwarium

Post autor: vrangsinn » 2011-03-02, 11:17

Witam, właśnie odebrałem moje pierwsze akwarium 54L, oświetlenie w zestawie jest standardowe (T8 - 15W), wychodzi 0,33W/L, chciałbym zwiększyć to oświetlenie do przynajmniej 0,5W/L. Myślałem o podłączeniu jeszcze jednej świetlówki 15W. I tu pojawia się moje pytanie. Czy jest to możliwe?? przeglądając allegro napotkałem różnego rodzaje stateczniki itd. I tu moje 2 pytanie: co ewentualnie musiałbym kupić aby zamontować dodatkową świetlówkę (o ile odpowiedź na 1 pytanie brzmi "możliwe" :D ), i żeby mnie to przy okazji majątku nie kosztowało. (przerobienie pokrywy nie robi problemu i tak już została "naruszona" gdyż posiadam filtr kaskadowy)

I takie pytanko dodatkowe (wybaczcie), istnieje wiele rybek nocnych i ciężko jest je obserwować. Czy jest jakieś oświetlenie typowo nocne co nie płoszy takich rybek (lamy LED??)

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak zwiększyć oświetlenie w akwarium

Post autor: maol » 2011-03-02, 11:46

To po kolei :) Na forum znajdziesz mnóstwo tematów o dołożeniu świetlówki. Da się to zrobić, i nie jest to większy problem dla przeciętnie technicznie zdolnego akwarysty :) Co do "oświetlenia nocnego" - nie jest absolutnie konieczne, ale jeżeli chcesz je mieć, nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie takie oświetlenie (np. w postaci LEDów) sprawić.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ