https://www.goscinna.com/

Welon bruchem do góry, nie może się zanużyć

Forum dotyczace rożnego rodzaju pokarmów dla ryb i zwierząt wodnych.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
darodg111
Zainteresowany
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-02, 16:55
Pojemność akwarium: 0
Imię: Darek
Lokalizacja: kwidzyn

Welon bruchem do góry, nie może się zanużyć

Post autor: darodg111 » 2011-07-07, 21:27

Witam:
Mam problem z welonem, jest u mnie o koło roku kupiłem go w sklepie więc nie miał innego właściciela, był mały. teraz z ogonem mierzy 17 cm. akwarium w którym go trzymam to jakieś 112 litrów, mam w nim również brzankę sumatrzańską, dwie żałobniczki, mieczyka, cztery molinezje, dwa kiryski, trzy glonojady i od niedawna trzy dorosłe gurami od kumpla bo likwidował akwarium welon od około tygodnia pływa odwrócony brzuchem do góry i nie może się zanurzyć ani odwrócić ponieważ zaraz go samoczynnie odwraca z powrotem. welon jest karmiony karmami Tropicala są to płatki "Ichtio-vit" a obecnie karma dla welonów "Goldfish color" który polecił nam sprzedawca polecił mi również lekarstwo które ma pomóc "Bactosan" ale nie bardzo z ulotki wiem co z nim zrobić on coś mówił o krótko trwałych kąpielach ale krótko trwało to znaczy ile czasu? i ile razy dziennie? Czekam na posty i z góry dzięki. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gamaran
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: 2010-10-17, 11:13
Pojemność akwarium: 243
Imię: Kamil
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: Welon bruchem do góry, nie może się zanużyć

Post autor: Gamaran » 2011-07-07, 22:16

NIestety ale obsade masz zle (za duzo i zle przemyslana)dobrana twoje ryby w wiekszosci sa cieplolubne a welon 18 -20 stopni to dla niego max...,jaka swoja droga temperatura panuje w akwa?
Z tego co piszesz wnioskuje ze ma zapalenie pecherza plawnego ,lecz po tygodniu nie widze juz szans na uratowanie ryby... bactosan tez nie jest srodkiem do leczenia jakiejkolwiek choroby ,tylko sluzy do klarowania wody akwariowej ,swoja droga przydaje sie tylko czasem prze rozrodzie wiekszej ilosci ryb..
Moje szkielko:)-Aktualizacja ;)
./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/17671.htm#144447

Kulturystyka - gdy pasja staje sie zyciem

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Welon bruchem do góry, nie może się zanużyć

Post autor: aidi » 2011-07-08, 11:54

zapalenie pęcherza pławnego jest całkiem prawdopodobne ale z uwagi na gatunek ja bym miała inne podejrzenie, karasie to łapczywe ryby często wraz z jedzeniem połykają duże ilości powietrza z nad powierzchni, a potem pływają brzuchem do góry, namaczaj pokarm zanim go podasz rybom tak aby welon nie zjadał z tafli tyko pod wodą, jeżeli to jest powodem to po tygodniu poprawnego karmienia problem minie ;) , sprawa obsady... 112l to nie 300 i nie powinno się tam ładować wszystkiego, ryby które masz wymagają znacznie większych litraży
mieczyk -160l
gurami-200l
zbrojniki (przy tylu szt ) 240l

ważniejsze no może równie ważne jet to co napisał Gamaran, cała twoja obsada powinna mieć co najmniej te 26*C, welon mak te 22* a w temperaturze pośredniej jedne ryby chorują z zimna a inne z przegrzania

Awatar użytkownika
darodg111
Zainteresowany
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-02, 16:55
Pojemność akwarium: 0
Imię: Darek
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Welon bruchem do góry, nie może się zanużyć

Post autor: darodg111 » 2011-07-08, 16:48

no temperatura jest dla welona za wysoka bo jest 27 C* nie wiem czy to jest normalne ale wydaje się że ma sine przy wyjściu płetw brzusznych ale nie robię z tego paniki bo nie wiem jak było wcześniej.
Obrazek

Awatar użytkownika
SooB3k
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2011-03-25, 21:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Welon bruchem do góry, nie może się zanużyć

Post autor: SooB3k » 2011-07-08, 17:14

Przy za wysokiej temp. skracasz rybie zycie.

Awatar użytkownika
darodg111
Zainteresowany
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-02, 16:55
Pojemność akwarium: 0
Imię: Darek
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Welon bruchem do góry, nie może się zanużyć

Post autor: darodg111 » 2011-07-10, 22:58

no jest parę uchybień w tym akwarium planuje przenieść welona do mniejszego akwarium które już organizuje 45l. po za tym przeprowadzam się wkrótce i muszę przeczekać żeby nie kombinować z dwoma akwariami. A to fotka akwarium mojej jednej znajomej i ona nie chce słuchać ze jest z nim coś nie tak ale sami oceńcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SooB3k
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2011-03-25, 21:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Welon bruchem do góry, nie może się zanużyć

Post autor: SooB3k » 2011-07-10, 23:02

No niestety jest z tym akwarium cos nie tak, ale po co piszesz ze nie chcesz sluchac ze jest cos z nim nie tak skoro to moze byc przyczyna ?

Brak roslinnosci.

Awatar użytkownika
darodg111
Zainteresowany
Posty: 29
Rejestracja: 2010-06-02, 16:55
Pojemność akwarium: 0
Imię: Darek
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Welon bruchem do góry, nie może się zanużyć

Post autor: darodg111 » 2011-07-11, 05:37

to akwarium mojej znajomej ja mam roślinki żywe na powierzchni 2/6 i wciąż się rozrastają. a wracając do akwarium znajomej to mimo takiego przerybienia nic z tymi rybkami sie nie dzieje zbytnio a nie widać wszystkich rybek n zdjęciu. później wrzucę swoje akwarium może coś poradzicie na podstawie zdjęcia
Obrazek

ODPOWIEDZ