http://www.eforest.pl/uslugi/zrebkowanie-galezi/

zdychające danio i neonki

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

powlina
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-15, 07:44
Pojemność akwarium: 60
Imię: Paulina
Lokalizacja: Opole

zdychające danio i neonki

Post autor: powlina » 2011-09-15, 08:26

akwarium 60 litrów

obsada:
1 glonojad
2 kosiarki
7 neonów czarnych
6 neonów inessa
4 danio czerwone
4 danio zielone

rośliny: gałęzatka

w akwarium znajdują się odpowiednio przygotowane korzenie

akwarium mam od dzieciństwa ale pierwszy raz spotykam się z takim problemem. Masowo zdychają mi rybki. wczoraj wpuściłam 5 danio zielonych a dzisiaj rano już jedno pływało martwe. wcześniej jak zdychały danio czerwone nie chciały jeść i siedziały nad pompką gdzie jest najmniejszy ruch wody. neonki chowały się w grocie glonojada. zauważyłam że danio ma między głową a brzuchem wgłębienie do środka. takie już kupiłam w sklepie.

dodam jeszcze że wyłowione dzisiaj danio zielone miało czerwony brzuch, wieczorem pływało razem z wszystkimi rybami nic nie wskazywało na to że zdechnie.

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: bercia289 » 2011-09-15, 13:23

Poświęceń na temat zbiornika.
filtr
podmiany wody
czym je karmisz i ile
temperatura

kosiarki to ryby stadne do tego są za duże na ten zbiornik i musisz je oddać. tak samo glonojad.

powlina
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-15, 07:44
Pojemność akwarium: 60
Imię: Paulina
Lokalizacja: Opole

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: powlina » 2011-09-15, 15:15

kosiarki i glonojada mam od ok 2 lat, przeszły do tego zbiornika z mniejszego akwarium i czują się bardzo dobrze. mają apetyt ładnie pływają i mają dużo skrytek które bardzo lubią więc nie widzę potrzeby oddawania ich i na pewno tego nie zrobię.

pytałam o przyczynę zdychania danio i neonek a nie o pouczenia jakie ryby mam mieć w swoim akwarium

karmię je 2 razy dziennie małymi porcjami, kosiarki i glonojada karmię pokarmem w tabletkach, które chętnie jedzą wszystko firmy Tropical

Awatar użytkownika
SooB3k
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2011-03-25, 21:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: SooB3k » 2011-09-15, 18:41

powlina pisze:kosiarki i glonojada mam od ok 2 lat, przeszły do tego zbiornika z mniejszego akwarium i czują się bardzo dobrze. mają apetyt ładnie pływają i mają dużo skrytek które bardzo lubią więc nie widzę potrzeby oddawania ich i na pewno tego nie zrobię.

pytałam o przyczynę zdychania danio i neonek a nie o pouczenia jakie ryby mam mieć w swoim akwarium

karmię je 2 razy dziennie małymi porcjami, kosiarki i glonojada karmię pokarmem w tabletkach, które chętnie jedzą wszystko firmy Tropical
Na tym forum reagujemy jesli ktos rani ryby i nie jest tego swiadomy, glonojad wymaga min. 100L i to 1 ryba ! A kosiarki stada... !

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: bercia289 » 2011-09-15, 20:36

Widzę że koleżanka naszej pomocy nie chce. zadalam pytania i nic... tylko oburzenie na prawdę

powlina
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-15, 07:44
Pojemność akwarium: 60
Imię: Paulina
Lokalizacja: Opole

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: powlina » 2011-09-15, 20:40

SooB3k pisze:
powlina pisze:kosiarki i glonojada mam od ok 2 lat, przeszły do tego zbiornika z mniejszego akwarium i czują się bardzo dobrze. mają apetyt ładnie pływają i mają dużo skrytek które bardzo lubią więc nie widzę potrzeby oddawania ich i na pewno tego nie zrobię.

pytałam o przyczynę zdychania danio i neonek a nie o pouczenia jakie ryby mam mieć w swoim akwarium

karmię je 2 razy dziennie małymi porcjami, kosiarki i glonojada karmię pokarmem w tabletkach, które chętnie jedzą wszystko firmy Tropical
Na tym forum reagujemy jesli ktos rani ryby i nie jest tego swiadomy, glonojad wymaga min. 100L i to 1 ryba ! A kosiarki stada... !
nikt ryb nie rani, jeśli ktoś nie umie czytać napisałam że ryby mają się bardzo dobrze. Może i dorosły glonojad potrzebuje akwarium 100 litrowego a np 2 cm glonojada też do takiego wpuścisz? zastanów się co piszesz

[ Dodano: 2011-09-15, 20:44 ]
bercia289 pisze:Poświęceń na temat zbiornika.
filtr
podmiany wody
czym je karmisz i ile
temperatura

kosiarki to ryby stadne do tego są za duże na ten zbiornik i musisz je oddać. tak samo glonojad.
filtr wewnętrzny z węglem aktywnym razem z napowietrzaczem
temperatura 24 stopnie
o pokarmie pisałam wcześniej
podmiany wody raz na miesiąc

obserwuję to forum od dłuższego czasu i widziałam że ludzie tutaj potrafią pomóc więc napisałam z moim problemem żeby dowiedzieć się jak mogę pomóc moim neonkom i danio a nie słuchać pouczeń jak to niby ranię ryby co jest kompletną bzdurą.

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: Linf » 2011-09-15, 20:46

Spokojnie bez nerwów :D powlina, napisz proszę to :
bercia289 pisze:filtr
podmiany wody
czym je karmisz i ile
temperatura
czy masz dużo roślin i jakie światełko oraz czy znasz parametry wody.Jak możesz wstaw jakieś foty chorych lub nawet martwych ryb z oznakami choroby.
Loża Szyderców

powlina
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-15, 07:44
Pojemność akwarium: 60
Imię: Paulina
Lokalizacja: Opole

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: powlina » 2011-09-15, 20:56

Linf pisze:Spokojnie bez nerwów :D powlina, napisz proszę to :
bercia289 pisze:filtr
podmiany wody
czym je karmisz i ile
temperatura
czy masz dużo roślin i jakie światełko oraz czy znasz parametry wody.Jak możesz wstaw jakieś foty chorych lub nawet martwych ryb z oznakami choroby.
odpowiedzi na te pytania napisałam wcześniej
parametrów wody niestety nie znam
w akwarium mam ogólnie wystój korzeniowo-skalisty i mam tylko gałęzatke i żadnych innych roślin. próbowałam zrobić zdjęcie ale nie wyszło telefonem...
dzisiejsze zdechłe danio miało od spody czerwoną kreskę od głowy do połowy brzuszka. nie wiem czy to normalne bo nigdy na to nie zwracałam uwagi zwykle ryby zdychały mi ze starości. a żywe rybki się izolują, nie pływają z innymi. i tuż za główką mają zagłębienie do środka takie wklęsłe i później normalnej grubości brzuszek

Awatar użytkownika
SooB3k
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2011-03-25, 21:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: SooB3k » 2011-09-15, 21:13

Ryby Ci powiedzialy ze maja sie dobrze ?

Jednak jestes w tym temacie wiec Twoje ryby sie nie maja dobrze !

I nie beda ! I wcale im sie nie dziwie !

Dalej lekcewaz warunki hodowlane to spotkamy sie w tym temacie nie raz nie dwa... .

powlina
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-15, 07:44
Pojemność akwarium: 60
Imię: Paulina
Lokalizacja: Opole

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: powlina » 2011-09-15, 21:18

SooB3k pisze:Ryby Ci powiedzialy ze maja sie dobrze ?

Jednak jestes w tym temacie wiec Twoje ryby sie nie maja dobrze !

I nie beda ! I wcale im sie nie dziwie !

Dalej lekcewaz warunki hodowlane to spotkamy sie w tym temacie nie raz nie dwa... .
widać z czytaniem u Ciebie nie najlepiej... jak pisałam akwarium mam od dzieciństwa i przez długi czas miałam mniejsze akwarium i wszystko było dobrze. z tym problemem borykam się od niedawna i jeśli nie masz nic do powiedzenia na moje pytanie o przyczynę zdychania NEONEK i DANIO a nie glonojada i kosiarek to się w tym wątku nie wypowiadaj.

Awatar użytkownika
SooB3k
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 2011-03-25, 21:52
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: SooB3k » 2011-09-15, 23:29

powlina pisze:
SooB3k pisze:Ryby Ci powiedzialy ze maja sie dobrze ?

Jednak jestes w tym temacie wiec Twoje ryby sie nie maja dobrze !

I nie beda ! I wcale im sie nie dziwie !

Dalej lekcewaz warunki hodowlane to spotkamy sie w tym temacie nie raz nie dwa... .
widać z czytaniem u Ciebie nie najlepiej... jak pisałam akwarium mam od dzieciństwa i przez długi czas miałam mniejsze akwarium i wszystko było dobrze. z tym problemem borykam się od niedawna i jeśli nie masz nic do powiedzenia na moje pytanie o przyczynę zdychania NEONEK i DANIO a nie glonojada i kosiarek to się w tym wątku nie wypowiadaj.
Kolezanko to Ty nie umiesz czytac, najpierw dowiedz sie o swoich rybach potem mi praw uwagi. Neony sa bardzo wrazliwe, a Danio jako nowe rybki wpuszczone do akwarium byly podatne na stres co bylo powodem ich wiekszej wrazliwosci na choroby wiec dlatego Ci one padaja !

Ja mam kilka lat doswiadczenia, wiem o chorobach oraz dlaczego co i jak.

A to ze Ty masz akwarium do dziecinstwa nie znaczy ze masz nie wiadomo jaka wiedze na temat akwarystyki, posiadanie kilka lat akwarium nie czyni z Ciebie akwarysty na poziomie, ja swoje zlikwidowalem rok temu a mam wieksza wiedze od niektorych co posiadaja zbiorniki kilkanascie lat. To polega na latach doswiadczeniach, stosie przeczytanych lektur a nie na posiadaniu akwarium.

I niech dalej Twoje ryby sie dusza swoimi wlasnymi odchodami. Dokup jeszcze wiecej ryb ! Tak a co Ci tam, przeciez im swietnie jest !

Powiedzialy Ci to na ucho ? Czy na gg ?

I nie bedziesz mi rozkazywac co mam robic a czego nie.

Jak jestes taka wszechwiedzaca to po co Ci watek w tym dziale ?

No przeciez Twoje ryby sie maja swietnie !

powlina
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-15, 07:44
Pojemność akwarium: 60
Imię: Paulina
Lokalizacja: Opole

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: powlina » 2011-09-16, 07:32

SooB3k pisze:
powlina pisze:
SooB3k pisze:Ryby Ci powiedzialy ze maja sie dobrze ?

Jednak jestes w tym temacie wiec Twoje ryby sie nie maja dobrze !

I nie beda ! I wcale im sie nie dziwie !

Dalej lekcewaz warunki hodowlane to spotkamy sie w tym temacie nie raz nie dwa... .
widać z czytaniem u Ciebie nie najlepiej... jak pisałam akwarium mam od dzieciństwa i przez długi czas miałam mniejsze akwarium i wszystko było dobrze. z tym problemem borykam się od niedawna i jeśli nie masz nic do powiedzenia na moje pytanie o przyczynę zdychania NEONEK i DANIO a nie glonojada i kosiarek to się w tym wątku nie wypowiadaj.
Kolezanko to Ty nie umiesz czytac, najpierw dowiedz sie o swoich rybach potem mi praw uwagi. Neony sa bardzo wrazliwe, a Danio jako nowe rybki wpuszczone do akwarium byly podatne na stres co bylo powodem ich wiekszej wrazliwosci na choroby wiec dlatego Ci one padaja !

Ja mam kilka lat doswiadczenia, wiem o chorobach oraz dlaczego co i jak.

A to ze Ty masz akwarium do dziecinstwa nie znaczy ze masz nie wiadomo jaka wiedze na temat akwarystyki, posiadanie kilka lat akwarium nie czyni z Ciebie akwarysty na poziomie, ja swoje zlikwidowalem rok temu a mam wieksza wiedze od niektorych co posiadaja zbiorniki kilkanascie lat. To polega na latach doswiadczeniach, stosie przeczytanych lektur a nie na posiadaniu akwarium.

I niech dalej Twoje ryby sie dusza swoimi wlasnymi odchodami. Dokup jeszcze wiecej ryb ! Tak a co Ci tam, przeciez im swietnie jest !

Powiedzialy Ci to na ucho ? Czy na gg ?

I nie bedziesz mi rozkazywac co mam robic a czego nie.

Jak jestes taka wszechwiedzaca to po co Ci watek w tym dziale ?

No przeciez Twoje ryby sie maja swietnie !
nigdzie nie napisałam że uważam się za akwaryste
a Tobie moje ryby powiedziały że jest im źle?
regularnie czyszczę im dno więc odchodami się nie dławią i nie posuwaj się do takich stwierdzeń o których jednak nic nie wiesz.
to że świeżo wpuszczona ryba jest podatna na stres i choroby to doskonale wiem, ale zdychają mi też ryby które już się zaaklimatyzowały i pytałam o tego przyczynę więc oszczędź sobie tych pouczeń

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: kbtor » 2011-09-16, 08:05

powlina pisze:filtr wewnętrzny z węglem aktywnym razem z napowietrzaczem
Jaki to filtr i jak długo jest tam ten węgiel? Po około dwóch tygodniach należy usuwać węgiel, bo może oddać do wody wszystko co w sobie zgromadził. Jakie masz tam jeszcze wkłady?

Jak wprowadzałaś ryby do zbiornika?
Obrazek

powlina
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-15, 07:44
Pojemność akwarium: 60
Imię: Paulina
Lokalizacja: Opole

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: powlina » 2011-09-16, 08:09

kbtor pisze:
powlina pisze:filtr wewnętrzny z węglem aktywnym razem z napowietrzaczem
Jaki to filtr i jak długo jest tam ten węgiel? Po około dwóch tygodniach należy usuwać węgiel, bo może oddać do wody wszystko co w sobie zgromadził. Jakie masz tam jeszcze wkłady?

Jak wprowadzałaś ryby do zbiornika?
nie wiem jaki dokładnie jest to filtr ale właśnie co około tydzień-dwa wymieniam węgiel w nim.
innych wkładów w nim nie mam.

rybki zanurzyłam z workiem w akwarium żeby się zrównały temperatury po jakiś 20 minutach wlewałam do worka powoli wodę z mojego zbiornika żeby ryby same wypłynęły

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: zdychające danio i neonki

Post autor: kbtor » 2011-09-16, 08:42

A czemu stosujesz sam węgiel? Pierwszy raz spotykam się z takim działaniem.
Obrazek

ODPOWIEDZ