Elektrozawór - proszę o pomoc w wyborze.

Moderator: ModTeam

Dasti
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-12-29, 19:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Kuba
Lokalizacja: małopolskie

Elektrozawór - proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: Dasti » 2011-12-29, 20:23

Witam pięknie.Ponieważ jestem ''nowiutki'' na forum najpierw chciałem się przywitać i życzyć wszystkim Szczęśliwego Nowego 2012 Roku. Po raz kolejny [ jak bumerang] powracam do akwarystyki . Udało mi się [ tak mi się przynajmniej wydaje] wystartować z nowym zbiornikiem [ 160 l] , chyba bez większych problemów w dużej mierze dzięki wiedzy jaką uzyskałem z Waszych postów. Pracuje teraz nad nawożeniem zbiornika [ nie stosowałem jeszcze nawozów- bałem się glonów]. Ponieważ na razie podaję CO2 chciałbym Was prosić o polecenie jakiegoś dobrego elektrozaworu. Doczytałem już że elektrozawory typu CLA czy Q Pneumatic bardzo się grzeją i nie cieszą się ogólnie dobrą opinią , natomiast Aqua Medica są dobre [ nie wiem jak z grzaniem] ale za to drogie.Proszę o podanie jaki elektrozawór mogą polecić akwarystyczni profesjonaliści. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Elektrozawór - proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: marthinez » 2011-12-29, 21:05

Dasti pisze:Doczytałem już że elektrozawory typu CLA czy Q Pneumatic bardzo się grzeją i nie cieszą się ogólnie dobrą opinią
ACL.
Posiadam takie dwie sztuki.
Grzeją się, ale nie widzę w tym nic złego.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

Dasti
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-12-29, 19:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Kuba
Lokalizacja: małopolskie

Re: Elektrozawór - proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: Dasti » 2011-12-29, 21:43

Witaj marthinez . Dziękuję za szybką odpowiedż. Dokładniej opisując temat to chodzi mi o to [ butlę CO2 mam schowaną w szafce , w której nie ma dużo miejsca] aby się elektrozawór nie grzał za bardzo gdyż nie ma w niej chłodzenia. Wiesz żeby wężyki się nie powykręcały w różne strony , a co za tym idzie CO2 nie rozszczelinło. Jeżeli się mylę to proszę popraw mnie. Czyli reasumując sugerujesz żeby nie przepłacać za Aqua Medica .A co sądzisz o Q Pneumatic oraz Jelpc. Wielki szacunek dla Twojej akwarystycznej wiedzy.

Suja
Rekin forum
Posty: 1881
Rejestracja: 2008-06-18, 23:17
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kuba
Nazwisko: Ptasie xD
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Re: Elektrozawór - proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: Suja » 2011-12-29, 22:27

Montujesz elektrozawór na sztywno z reduktorem i zaworkiem precyzyjnym i masz piękny radiator do elekktro.
To jedyne sensowne rozwiązanie.
"Kiedy mam rację to mam rację, a jeśli się mylę mogłem mieć rację. Więc mam rację bo mogłem się mylić, wiesz."

63L z roślinami

Dasti
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-12-29, 19:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Kuba
Lokalizacja: małopolskie

Re: Elektrozawór - proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: Dasti » 2011-12-29, 22:35

Suja dziękuję za podpowiedż ale wybacz nie wiem czy jest to do końca dobre rozwiązanie[ chyba że nic się już nie da zrobić].

Awatar użytkownika
marthinez
Obłąkany forumowicz
Posty: 4490
Rejestracja: 2008-02-26, 12:34
Pojemność akwarium: 270
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Elektrozawór - proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: marthinez » 2011-12-29, 23:32

Dasti pisze:Wiesz żeby wężyki się nie powykręcały w różne strony , a co za tym idzie CO2 nie rozszczelinło. Jeżeli się mylę to proszę popraw mnie.
Ja mam elektrozawory wkręcone bezpośrednio w reduktor za pomocą nypla 1/8 cala.
Nic się nigdy nie stopiło, czy powykręcało.
Dasti pisze:Suja dziękuję za podpowiedż ale wybacz nie wiem czy jest to do końca dobre rozwiązanie
Możliwie najlepsze, moim zdaniem.
Obrazek

Nie udzielam porad na priv oraz mail! Masz problem? Pisz na forum

tmaciak
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2010-12-19, 23:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Józefów

Re: Elektrozawór - proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: tmaciak » 2011-12-30, 10:47

Elektozawory AM są o klasę albo i więcej lepsze od ACL, co nie znaczy, że ACL nie daje rady (no, czasem trochę buczy ;) ), mam i taki i taki. Ale polecam poszukać elektrozaworów Camozzi, niedużo droższe od ACL a jakościowo prawie jak AM.

Ja kupowałem Camozzi tu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/061 ... 7f97f.html
Pozdrawiam,
Tomek

Dasti
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 2011-12-29, 19:38
Pojemność akwarium: 160
Imię: Kuba
Lokalizacja: małopolskie

Re: Elektrozawór - proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: Dasti » 2011-12-30, 17:51

Witam. To teraz mam temat do przemyśleń [ jak mawiał As radzieckiego wywiadu Sztyrlic].Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam. Dasti :padam:

ODPOWIEDZ