Ryby z odłowu

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Jowisz
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2011-12-15, 18:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: ghh
Lokalizacja: tgh

Ryby z odłowu

Post autor: Jowisz » 2012-01-08, 13:17

Zakładam akwarium 200L, pH w kranie 7,5 pod uwagę biorę też obsadę ryb z odłowu.. i tu mam kilka pytań co do tych ryb. Konkretnie zastanawiam się nad Ap. baenschi, Ap. bitaeniata.
Co zrobić żeby rybki czuły się dobrze, żeby długo pożyły i ładnie się wybarwiały, a może i rozmnażały? Czy taki plan jest dobry:
- Do filtra pół koszyka napchać torfu
- Do podłoża włożyć torf
- 3 spore korzenie, boki akwarium obsadzone nurzańcami/rogatkami, tył czymś innym, do tego trochę mchów i pojedynczych roslinek z przodu (czy moze inne roślinki jakieś?)
- Karmienie larwami solowca, ochotki, komara, szklarki - do tego suche pokarmy:
Tropical Green Algae Wafers, Tropical Supervit, Tropical Viltality&Color
- Czarne podłoże (ew. trawnik)
- Żadnych groźnych lub stresujących dla tych gatunków ryb (neonki czerwone,skalary,otoski)
- Podmianki wody robione w miarę możliwości deszczówką (podobno jest kwaśna?) oraz wodą mineralną (orientuje się ktoś jakie ma pH?)
- Jakie światło będzie odpowiednie?
- Tło, planuję zrobić z mchu (zewnętrzne)
- co2 z bimbrowni
- dolewać easy carbo
- I co powiecie żeby do wody przeznaczonej na podmianki dolewać chemii - np. Tetra ph/kh minus (a może jest coś lepszego, bardziej naturalnego?)

Jeszcze jakieś pomysły, czy może tyle wystarczy rybom do szczęścia?

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ryby z odłowu

Post autor: Linf » 2012-01-08, 14:43

Pomyśl nad częścią piaszczystą lubią przesiewać piasek,dużo łupin kokosa (kryjówki) do składania ikry,liście dębu,buku na dno i szyszki olchy woda tak przy torfie będzie w kolorze herbaty.Jako podłoże najlepszy byłby piasek dla tych ryb.Przy dwóch gatunkach podziel akwa wyraźnie na pół np. jakimś korzeniem aby ryby mogły obrać sobie terytoria.Ja osobiście używam RO przepuszczonej przez armatkę torfową co eliminuje mieszanie w filtrze i można to miejsce wykorzystać na inne media filtracyjne a woda jest miękka,herbaciana i z garbnikami,które te ryby lubią.Ryby te nie lubią intensywnego światła.Takie są moje obserwacje Apistek z odłowu.Dużo też informacji odnośnie tych ryb uzyskasz TU.
Loża Szyderców

Jowisz
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2011-12-15, 18:28
Pojemność akwarium: 0
Imię: ghh
Lokalizacja: tgh

Re: Ryby z odłowu

Post autor: Jowisz » 2012-01-08, 15:17

Nie bardzo bym chciał kłaść na dno szyszki czy liście... kolor herbaciany tez za bardzo mi nie pasuje. Czy są jakies inne opcje żeby uzyskać odpowiednią wodę, bez zabarwiania? RO odpada.

Linf
Akwarysta
Posty: 504
Rejestracja: 2009-06-28, 20:33
Pojemność akwarium: 0
Imię: Jakub
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ryby z odłowu

Post autor: Linf » 2012-01-08, 17:34

Naturalnych nie ma zostaje tylko wstrętna chemia.
Loża Szyderców

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Ryby z odłowu

Post autor: Akwarybka » 2012-01-08, 18:04

... Która prawdopodobnie bardziej zaszkodzi niż pomoże....

arczif01
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 2012-03-09, 18:02
Pojemność akwarium: 375
Imię: Artur
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Ryby z odłowu

Post autor: arczif01 » 2012-03-12, 07:43

Mówisz o torfie . a on zawsze barwie wodę. nie ma innej opcji. z zyskami ii liśćmi nie wiem bo nigdy nie miałem ale pewnie też. z drugiej strony po co ci ryby z ołowu??? nie prościej kupić od chodowcy ? a jeśli nawet nie masz w tym doświadczenia to popieram tezę że to zły wybór, jednak to twoja decyzja jest ta ostateczna

ODPOWIEDZ