BW ciekawe propozycje

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

BW ciekawe propozycje

Post autor: Mikos » 2012-02-25, 20:27

Witam serdecznie wszystkich "starych" jak i "nowych" wyjadaczy z dziedziny akwarystycznej, i od razu przejdę do konkretu. Co niektórzy pewnie doczytali ze przymierzam się do zmiany na czarne wody mojej roślinnej dwustu czterdziestowej padaki. Proces przemiany jeszcze pochłonie sporo czasu ale myślę ze to nie stoi na przeszkodzie aby pomyśleć nad obsada pasującą do mrocznych klimatów, i tu właśnie liczę na wasza pomoc i ciekawe pomysły.

Puki co w baniaku pływa:
2x Skalar
2x neon czerwony
1x kosiarka
1x sum indyjski

Pomińmy ze obsada jest skopana przy najmniej ze względu na liczebności.

Z tego zestawu rybek sum indyjski musi zostać bo go nigdy nie oddam bo to mój ulubieniec:) i teraz jakie by mu towarzystwo skolować? Myślałem o zbrojnikach, morze jakaś parka? I na tym mi się pomysły skończyły, bo chciałbym coś nie tuzinkowego a zarazem nie zbyt odchudzającego sakiewkę, dobrze by było również łatwo dostępnego no i co najważniejsze aby obsada pasowała "podkreślała" mroczny klimacik:]
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: TetriZ » 2012-02-26, 11:30

Moja propozycja:

2x skalar

40x razbora boraras
25x razbora hengeli/espei
2x pielęgniczk ramireza
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Awatar użytkownika
siwus9222
Stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: 2010-12-30, 15:07
Pojemność akwarium: 112
Imię: Przemek
Lokalizacja: Bytom

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: siwus9222 » 2012-02-27, 11:21

Skalary zainteresuja sie razborami lepsze będą neony czerwone , tetry czarne ,

czyli

2-4 skalary
20 neonów czerwonych
20 Czarnych tetr

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: Mikos » 2012-02-27, 15:38

Mialem kiedys wlasnie 4x skalar i 20x neon i zostalo wlasnie te dwa bo reszta sie podzielily skalary:/ wiec taka obsada odpada, przyjmijmy ze startujemy z:
1x sum indyjski
2x zbrojnik (jeszcze nie wiem jakie dokldnie)
Co do tego dopasowac?
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Awatar użytkownika
siwus9222
Stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: 2010-12-30, 15:07
Pojemność akwarium: 112
Imię: Przemek
Lokalizacja: Bytom

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: siwus9222 » 2012-02-28, 17:13

Moje skalary nie wciagały neonów , wpuśćiłem je pół roku wcześniej i miło było popatrzeć.
moze tetry czarne??

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: Mikos » 2012-02-28, 18:32

Na chwile obecna w glowie kreuje sie mi taka obsada:
1x sum indyjski
2x skalar
2x zbrojnik (?)
4x ramirezy

Nie wiem czy cos jeszcze? Bo szczeze nie przepadam za tlokiem w akwa. A ta tetra to nie to samo co zalobniczka?
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Awatar użytkownika
YotoroAne
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2011-09-24, 23:24
Pojemność akwarium: 140
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: YotoroAne » 2012-02-29, 00:24

Tak, to samo.

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: TetriZ » 2012-03-02, 21:02

fajne są tetry czerwone, sam sprawdź
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: Mikos » 2012-03-02, 23:58

No z fotek mi sie podoba musze jeszcze ogladnac ja w realu. Ile bys ich proponowal do wyzej wspomnianego przezemnie zestawu?
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Paqu
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 2011-12-21, 23:20
Pojemność akwarium: 375
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: Paqu » 2012-03-03, 14:11

Mi całkowicie nie pasuje jedna rzecz ... wszystko Amazonka a tylko jedno ma przydomek "indyjski". Wątpię bardzo, że to skalary podzieliły się u Ciebie neonami. Sum indyjski Heteropneustes fossilis to bardzo agresywna ryba (jak większość sumów). Przy nim nie uchowa się zbyt wiele niewielkich rybek.

Nie mam nic przeciwko łączeniu biotopów jeśli robi się to z głową. Sum ten rośnie do ok pół metra więc masz za mały zbiornik. Poza tym sprawdź czy nie masz przypadkiem samca. Charakteryzuje się w miarę płaskim brzuchem oraz pierwsze promienie płetw piersiowych ma wydłużone zaoptrzone w kolec. UWAGA - SAMCE TEGO GATUNKU MAJĄ JAD!!! Nie jest niebezpieczny dla życia ale śłyszałem, że w naturze może na jakiś czas sparaliżować kończynę !!!

Jak dla mnie - wypada z obsady.

Jeśli chcesz skalary - to w takim zbiorniku maks 6 sztuk, do tego możesz ławiće ok 20-25 neonów, plus na dno kiryski, sumy drewniaki Bunocephalus coracoideus ale tylko do miekkiego żiwrku (okrągły bez ostrych krawędzi). Na tle ładnej zieleni będzie to ładnie wyglądać.

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: Mikos » 2012-03-03, 18:03

Nie ma mowy o zadnej zieleni bo to maja byc czarne wody, nie przewiduje zadnych roslin. Na dno planuje piasek kwarcowy a jako wystroj same korzenie.

Neony odpadaja juz mi sie przejadly i poprostu ich nie chce, skalary w zasadzie tez ale ze wzgledu ze mam te dwa to zostana bo zal oddac do zoologa co do suma szkoda zachodu na namawianie mnie zebym oddal bo tego nie zrobie, tak jak pisalem jest to moj ulubieniec, i mam go juz trzeci rok ale niestety wczesniejszy wlasciciel trzymal go w 70 litrach i skarlowacial ma max 20cm.

Nie upieram sie aby rybki byl z jednego biotopu, raczej wolal bym aby swoim wygladem dodawaly klimatu zbiornikowi (klimatu- czyt. Aby czlowiek patrzac na akwa czul niepewnosc przed wlozeniem do niego reki)
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Paqu
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 2011-12-21, 23:20
Pojemność akwarium: 375
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: Paqu » 2012-03-03, 20:10

Wpuść sumy elektryczne ... :zaciera:

A co do czarnych wód, czy lotosy nie nadają klimatu ?

PS czarne wody z Twoim ulubieńcem ... hmmm troszkę śmieszne. Wywalasz ryby, które do tego klimatu pasują a zostawiasz jedyną, która powinna z tego składu odejść. Zdecyduj się w takim razie co chcesz osiągnąć.

Awatar użytkownika
Mikos
Akwarysta
Posty: 429
Rejestracja: 2009-09-29, 14:02
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mokrzyska
Kontakt:

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: Mikos » 2012-03-03, 21:09

Jak by to powiedziec nie chcem ale muszem. Z zalorzenia baniak ma byc malo "pradozerny" nie wymagac przy tym duzego nakladu czasowego, ma sie mi podobac aranz i maja w nim plywac ryb te ktore przypadna mi do gustu w miare mozliwosci zeby sie nie pozjadaly nawzajem, a czy one sa z amazoni indi czy nawet z antarktydy jest mi to naprawde obojetne. I tak jak pisalem Sum jest pewniakiem i zostaje do tego chcialbym pare zbrojnikow. Co do reszty obsady zostawiam wam pole do popisu i prosilem o cos nie oklepanego, bo jak dla mnie neony i kiriski to nuda, mialem przerabialem, chcialbym cos innego tak dla odmiany.

Teraz masz przedstawione eleganco zalozenia tego baniaka, i kierujac sie nimi prosil bym o propozycje.
Mój baniaczek:) Aktualizacja oraz Fotorolecja z restartu zbiornika strona 5 serdecznie zapraszam do komętowania :)
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics24/12848,45.htm

Paqu
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 2011-12-21, 23:20
Pojemność akwarium: 375
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: Paqu » 2012-03-03, 22:52

Więc do sumów fosylis, proponuję jakieś mocne pielęgnice (niebieskołuskie, miodowe, zebry) ... wybierz jakieś.

Odnośnie prądożerności ... rozważ dalej te sumy elektryczne, jak je dobrze podłączysz to jeszcze zarobisz na prądzie ;P

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: BW ciekawe propozycje

Post autor: kbtor » 2012-03-04, 12:20

Ten fossilis to ciężka sprawa. Właściwie jest w stanie zjeść każdą rybę mniejszą od dorosłego mieczyka.

Miałem te sumy i zjadały mi gupiki i neony. Następnie sumy trafiły do zbiornika z pielegnicami (zebry, niebieskołuskie, pawiookie) które skutecznie zatruwały życie sumom. Najpierw straciły wąsy, później kolory. Stały się zestresowane i cały czas spędzały w ukryciu.

Twoje akwarium jest małe jak na potrzeby obsady którą powinieneś złożyć dla tego suma.
Obrazek

ODPOWIEDZ