Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

pawelmisiek
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2012-03-12, 18:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Myszków

Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: pawelmisiek » 2012-03-17, 15:06

Witam , proszę o komentarz do mojego akwarium, dopiero co założyłem, a dokładniej wczoraj je zalałem. Nie ma tam jeszcze wszystkich roślin o czym powiem później.

Opis zbiornika:
filtracja- JBL e 901 - tutaj mam pytanie o deszczownice , czy ona ma tylko ruszać taflą wody , czy może napowietrzać wodę bąbelkami ? Teraz mam tak ustawioną, że dziurki w deszczownicy są zanurzone w wodzie i ruszają powierzchnia wody, tak ma być ?

Oświetlenie - 1x 18W , powiedzieli mi , że to wystarczy jeśli chodzi o akwarium LT , ponieważ takie mam bez co 2, ale chcę to podawać w płynie mogę to robić ?

Rybki chcę dać takie :
1+4 bojowniki lub 2+5 pawie oczko , gupik
10 neon innesa
6 kiris panda
6 krewetki amano lub red

Rośliny :
W tym momencie mam :
Egeria densa - po prawej stronie , za nią chce jeszcze dać Valisneria (nurzaniec)
Bacopa caroliniana- monnieri po lewej stronie 3plan , przed nią jest nie pamiętam jej nazwy , ale chyba może być prawda ?
Mam też .Eleocharis Parvula, POGOSTEMON HELFERI,

Na pierwszy plan chcę dać jeszcze pelie , albo jakiś mech plus korzeń mahoniowy lub z wiśni , ale to 19 marca kupię w innym zoologicznym . Także chcę dodać Barclaya longifolia,Valisneria, ludwigia repens ,żeby było bardziej kolorowo i więcej roślin .

Chcę także włożyć korę cynamonu dla krewetek .

Jeśli chodzi o nawozy itp. to jak widać mam pomieszany żwirek drobny z troche grupszym , a pod spodem mam 2cm specjalnego podłoża dla roślin.
Nawozy: Tetra plant - Planta min na razie to tylko , ale chcę jeszcze kupić
AZOO CARBON PLUS
Proszę o podanie jeśli trzeba jakieś inne nawozy , znalazłem na allegro jakieś kulki nawozowe itp. Dużo osób je kupuje , mogę coś takiego kupić ?

Pokarm na razie nie mam ryb Ale kupiłem Tetra Wafer mix i Sera FD rote muckenlarven - czerwone larwy komarow . Oczywiście dojdzie do tego mrożonki -wodzień , oraz jeszcze jeden rodzaj pokarmu.

Parametry wody- to tutaj mam ustawioną temperature 25stopni , ale chyba zepsuła mi się grzałka bo termometr pokazuje mi 32 stopnie dlatego w poniedzialek kupię nową grzałkę.

Dodam , że nie dałem jeszcze tła (czarne lub granatowe).

Proszę o komentarz i jakieś poprawki jeśli trzeba.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2012-05-09, 20:06 przez pawelmisiek, łącznie zmieniany 2 razy.

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Akwarium [60l]

Post autor: Jarus » 2012-03-17, 16:58

pawelmisiek pisze:Witam... [ciach]

Opis zbiornika:
filtracja- JBL e 901 - tutaj mam pytanie o deszczownice , czy ona ma tylko ruszać taflą wody , czy może napowietrzać wodę bąbelkami ? Teraz mam tak ustawioną, że dziurki w deszczownicy są zanurzone w wodzie i ruszają powierzchnia wody, tak ma być ?
Witam!
Umieść deszczownicę 1,5 cm POD powierzchnią wody i skieruj do góry.
pawelmisiek pisze: Rybki chcę dać takie :
1+4 bojowniki lub 2+5 pawie oczko , gupik
10 neon innesa
6 kiris panda
6 krewetki amano lub red
Spoko tylko o ile wiem to bez dużej ilości kryjówek (musi być duuużo roślin) dla samic bojka będzie dym. Zreszta niech się hodowcy bojowników wypowiedzą.
pawelmisiek pisze: Oświetlenie - 1x 18W , powiedzieli mi , że to wystarczy jeśli chodzi o akwarium LT , ponieważ takie mam bez co 2, ale chcę to podawać w płynie mogę to robić ?

Rośliny :
W tym momencie mam :
Egeria densa - po prawej stronie , za nią chce jeszcze dać Valisneria (nurzaniec)
Bacopa caroliniana- monnieri po lewej stronie 3plan , przed nią jest nie pamiętam jej nazwy , ale chyba może być prawda ?
Mam też .Eleocharis Parvula, POGOSTEMON HELFERI,

Na pierwszy plan chcę dać jeszcze pelie , albo jakiś mech plus korzeń mahoniowy lub z wiśni , ale to 19 marca kupię w innym zoologicznym . Także chcę dodać Barclaya longifolia,Valisneria, ludlwigia repens ,żeby było bardziej kolorowo i więcej roślin .
Moczarka, mech i nurzaniec pociągną ale czy Bacopa i Ludwigia to nie wiem. Reszty roślin nie znam.

Pokarmy - kilka rodzajów płatków, co kilka dni żywy lub żywy mrożony. Raz na tydzień godówka.

Zdecydowanie za mało roślin. Jeśli ma być LT to roślin z 5x tyle.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

pawelmisiek
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2012-03-12, 18:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Myszków

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: pawelmisiek » 2012-03-17, 19:04

Wiem , że to nie temat na oświetlenie chociasz chodzi o moje akwarium , ale potrzebuje pilnej pomocy, ponieważ pomyliłem się i mam świetlówkę T8 15W co do mojego zbiornika 60l jest niestety za mało . Dlatego planuje przerobić oświetlenie na 1x 24 W T5 i kupić następujące rzeczy:
http://www.zoolight.pl/product-pol-854- ... x24W-.html
http://www.zoolight.pl/product-pol-483- ... skane.html
Zwykła oprawka nie taka co się montuje na świetlówkę ponieważ będzie działać tylko T5 więc tam ta mi nie potrzebna.

Ale mam problem jeśli chodzi o świetlówke proszę mi pomóc w wyborze świetlówki :
http://www.zoolight.pl/product-pol-490- ... OWOSC.html
http://www.zoolight.pl/product-pol-481- ... OWOSC.html

Jeśli inna będzie lepsza to oczywiście proszę o nazwe . Także proszę o informacje , która świeci na fioletowo ? Z opisu i z filmiku wygląda , że Grolux ma barwę taką fioletową , a nie dzienną , z góry dziękuje za pomoc , ponieważ w poniedziałek bym to zamówił.

Awatar użytkownika
siwus9222
Stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: 2010-12-30, 15:07
Pojemność akwarium: 112
Imię: Przemek
Lokalizacja: Bytom

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: siwus9222 » 2012-03-19, 18:43

Wszystko co podales jest Ok .A co do barwy jak komu pasuje bierz 6500k dzienna rosliny fajnie wygladaja lub 8500 naprawde polecam jak dołożylem rure 8500k bablowniae zwiekszyło sie praktycznie o 30% . i coś skromnie masz z roślinami jakbyś coś chcial pisz :)
112L Holender
25L Krewetkarium w przygotowaniach .
45L Pico rafa w drodze :)

pawelmisiek
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2012-03-12, 18:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Myszków

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: pawelmisiek » 2012-03-30, 22:45

Wielka aktualizacja ... Przedstawiam wszystko co teraz jest .

Zbiornik 60l wymiary tylna-70cm, przednia 56cm, boczne 20cm, skosne 10cm. Troche nie wymiarowe.

Oświetlenie - 1x 24W SYLVANIA AQUASTAR
Filtracja - JBL E901 GREENLINE
Grzałka 100W
Podłoże - żwirek plus na pod żwirkiem specjalna ziemia z zoologicznego .
Korzeń - MANGROWIEC MALAYSIAN DRIFTWOOD
Kamień- Kupiony w zoologicznym


Testy robione dzisiaj przed podmianką
No3-10mg\l
No2 - 0 mg\l
Gh - 7 d
KH- 6-10 d
Ph - 7
Cl2- 0

Roślinki :
Vallisneria
Moczarka
Kabomba
Bakopa drobnolistna
Ludwigia (repens)
Nadwódka trójkwiatowa
LUDWIGIA GLANDULOSA PERENNIS
Mech Wgłębka
Mech Gałęzatka
Mech na kamieniu nie pamiętam jak się nazywa

Dodatki
Cynamonowe rurki dla krewetek
JBL TEST 6in1 pH gH kH NO2 NO3 Cl2
Osobny test kropelkowy na azotany
Aqua Art - CARBO

Rybki ( w planie ponieważ akwarium ma 2 tyg , w poniedziałek jadę po krewetki , a później to co 2-3 dni następni mieszkańcy)
Bojownik 1+4 lub Gupik pawie oczko 2+5
Kiris panda 6szt
Neon innesa 10szt
krewetki red chery 10szt

Nawozy:
http://allegro.pl/nawoz-kulki-glin-torf ... 57508.html
http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-k2s0 ... 54696.html

Dodatki
Cynamonowe rurki dla krewetek
JBL TEST 6in1 pH gH kH NO2 NO3 Cl2
Osobny test kropelkowy na azotany
Aqua Art - CARBO


Teraz przedstawiam zdjęcia i mam kilka ważnych pytań na które proszę o odpowiedź.

1Czy dobrze przymocowałem mech na siatce i czy on sobie urośnie nad tą siatką ?
2Kabomba co się stało że ona jest taka brązowawa przedstawia to zdjęcie nr 5?
3Nadwódka trójkwiatowa przyciołem ją ponieważ korzeń rósł w połowie to wsadziłem go obok , dobrze zrobiłem ?
4Mech na kamieniu czy on się jakoś przymocuje ? Przywiązałem go na razie na nitke.
5Mech na korzeniu jakoś się zakorzeni czy coś ? Bo na razie też go na nitke przymocowałem od dołu
6Valisneria , dlaczego ona tak wolno rośnie ? Prawie stoi w miejscu
Bakopa drobnolistna to samo co Valisneria , stoi w miejscu lub bardzo wolno rośnie , co to może być za przyczyna ?
7Jakie testy jeszcze trzeba kupić lub wykonywać?
8Czy coś trzeba zmienić dodać lub coś innego ?
9Mogę dodać za korzeń albo obok gdzieś takie coś
http://allegro.pl/kamien-napowietrzajac ... 26191.html nie do końca taki , ale podobny i do tego osobna pompka napowietrzająca

Proszę o komentarz lub jakieś sugestie . Z góry dziękuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: blue_betta » 2012-03-30, 22:51

Widać, że całość jest jeszcze dość świeża, aczkolwiek nieporównywalnie lepiej niż z początku :)
Mam dziwne wrażenie, że "cabomba" z pierwszej fotki to limnophilia sessiliflora, ale mogę się mylić ;)

pawelmisiek
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2012-03-12, 18:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Myszków

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: pawelmisiek » 2012-03-31, 09:50

Możliwe wiem , że pisało kabomba w sklepie :D A co moze byc powodem tego brazowienia ? I jakies odpowiedzi na pytania??

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: Akwarybka » 2012-03-31, 11:20

To ''brązowienie'' wygląda mi na okrzemki. Typowe przy świeżym zbiorniku, powinno zniknąć z czasem. A ta ''kabomba'' to na pewno Limnophila sessiflora ;)

pawelmisiek
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2012-03-12, 18:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Myszków

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: pawelmisiek » 2012-03-31, 13:08

A są jakieś inne rodzaje Kabomby ? A reszta pytań ? Czy wszystko jest ok i mam dalej stosować to wszystko co do tej pory ?

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: blue_betta » 2012-03-31, 13:48

1. "Mech" na siatce przypomina mi bardziej wgłębkę. Jeżeli będzie w miarę dobre światło, to da radę.
2. Cabomba: aquatica, caroliana, furcata, haynesii, palaeformis. Ale limnophila s. NIE jest cambombą, po prostu jest z wyglądu bardzo podobna (i ma znacznie mniejsze wymagania).
3. Nie bardzo rozumiem pytania z nadwódką.
4. Jeżeli kamień nie jest idealnie gładki, to mech powinien znaleźć jakieś miejsce, żeby się "zaszczepić".
5. Mchy się nie zakorzeniają ;) Ale jeżeli jest przytwierdzony na korzeniu to spokojnie za jakiś czas można uciąć nitkę.
6. Odnośnie bakopy zbytnio nie pomogę, ale z nurzańcem już prędzej. Czy zaraz po tym, jak go kupiłeś/dostałeś przyciąłeś korzenie przed zasadzeniem? Jeżeli nie to tutaj może być 1 przyczyna. Druga, to to, że po prostu choruje, po posadzeniu. Trzecia to mało żyzne podłoże - mógłbyś kupić jakieś kulki/pałeczki nawozowe i zaaplikować dosłownie pod roślinę.
7. Testy, które masz 6in1 to paski? Jeżeli tak, to na nic się nie przydadzą - są bardzo niemiarodajne. Ja osobiście nie mierzę parametrów (no tylko jak miałem paletki, to miałem obsesje na tym punkcie i mierzyłem nawet kilka razy dziennie :P ). Daj akwarium dojrzeć i będzie OK.
8. Ja bym kombinował jak akwarium dojrzeje. No ew. dokupił coś szybko rosnącego, np. rogatka.
9. Ja bym nic nie dodawał, a już na pewno nie kamyk napowietrzający :D

pawelmisiek
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2012-03-12, 18:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Myszków

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: pawelmisiek » 2012-03-31, 15:41

W pytaniu 3 chodzilo mi czy sie po prostu przyjmie bo ona sie wygiela w strone swiatla i rosla do gory , a w polowie gdzies wyszedl korzen i szedl w dol to ucialem pod korzeniem i wsadzilem obok zeby rosla dalej. Co do nurzanca to nic nie przycinalem , to teraz pytanie mam ja wyjac i przyciac czy zostawic? Miala dlugie korzenie bo dostalem ja owinieta w jakies gabki to je rozerwalem i normalnie wsadzilem . Co do nawozow dalem kulki takze moze potrzebuja czasu.

Testy tak mam paskowe i tylko do azotanow mam kropelkowe. Planuje jeszcze kupic testy na zelazo tez kropelkowe . Kupic jeszcze jakies czy po prostu sa zbedne?

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: blue_betta » 2012-03-31, 15:58

Przyjmie. Ale następnym razem nie kombinuj nic przy roślinie, jak wypuszcza korzenie w toni (chyba, że nadwódka obumiera/jest bardzo wyrośnięta) - to znaczy, że w podłożu ma zbyt małą ilość papu i "ciągnie" z wody.
Nurzaniec tak czy siak powinien się przyjąć, ale teraz będzie troszkę dłużej chorował.
Ja jak pisałem wyżej - teraz testów nie stosuje.

pawelmisiek
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2012-03-12, 18:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Myszków

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: pawelmisiek » 2012-04-01, 22:37

To poczekam jeszcze kilka tyg i zobaczymy co dalej bedzie, bede pisal aktualizacje jak sie cos bedzie dziac. A jeszcze mam pytanie czy moczarke moge przyciac gdzies w polowie ? Bo jest juz dosc dluga i opada tak do polowy pod wplywem deszczownicy .

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: blue_betta » 2012-04-02, 15:28

Oczywiście, że możesz :)

pawelmisiek
Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2012-03-12, 18:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Myszków

Re: Akwarium [60l] [aktualizacja str.3]

Post autor: pawelmisiek » 2012-04-04, 14:29

Mam pytanko , wczoraj wpuściłem pierwszych mieszkańców mojego akwarium , a dokladnie neonki innesa i wczoraj fajnie plywaly z przadu akwarium , jak zgasilem im swiatlo na noc to pochowaly sie w roslinki , dzisiaj o 6 im wlaczylem swiatlo swieci do tej pory , nakarmilem je i znowu sie schowaly w roslinki , czym to moze byc spowodowane , ze siedza ciagle w tych roslinach ?

ODPOWIEDZ