[112L] Bez nazwy

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
YotoroAne
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2011-09-24, 23:24
Pojemność akwarium: 140
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

[112L] Bez nazwy

Post autor: YotoroAne » 2012-05-22, 01:08

Opis zbiornika
  • Wymiary: 80x35x40 proste.
    Napowietrzanie - deszczownica.
    Oświetlenie - standard 2x18W + 1x24W Aquarelle.
    Technika CO2: Daleko za murzynami .
    Podłoże: ziemia torfowa wymieszana z keramzytem i kulkami gliniano torfowymi umieszczona w woreczku uszytym z agrowłókniny przysypana 1cm żwirkiem o granulacji 1mm i na to 2cm z przodu 4cm z tyłu piachu.
    Filtracja - Aquael UniMax 250.
    Dekoracje - to co widać.
    Tło - jakie tło? Tu nie ma tła :devil:
Flora
  • Ludwigia Natan
    Didiplis Diandra
    Rotala
    Hedyotis salzmani
    Ludwigia Brevipes
    Rogatek
    Microzorium
    Bolbitis Heudeloti
    Żabienica
    Cryptokoryna
    Marsilea
    Lileaopsis
    Sagittaria Subulata
    Utricularia Graminifolia
    Taiwan moss
Fauna
  • 1+2 Proporczykowiec z Kap Lopez
    Bojownik
    Świderki
    Zatoczki
    Helenki
    Całe multum krewetek niby RC ale jedynie rodzice byli czerwoni, obecnie są przezroczyste: żółte, brązowe, czarne/popielate, lekko bordowe, ale żadna nie jest czerwona jak rodzice :(
Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.
  • Nawożenie według Estimative Index oraz codziennie 2ml węgla w płynie.
    Z żarcia podaję dwa rodzaje płatków i sześć rodzai mrożonek bez jakiejś zależności, karmię tym czym w danej chwili mam ochotę ale głównie mrożonkami, a krewetką daję tylko jeden pokarm, granulki firmy O.S.I
Parametry wody
KH - 6
GH - 8
pH - 6,8

Baniaczek
Obrazek

Pan Bojek
Obrazek

Obrazek

Co sądzicie? Proszę o opinie :taakie:

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: [112L] Bez nazwy

Post autor: Akwarybka » 2012-05-22, 02:01

Trzeba czekać na rozrost, a zapowiada się bardzo ciekawie :ok:

Piękny bojek! Błagam, wstaw zdjęcia propczykowców :D

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: [112L] Bez nazwy

Post autor: blue_betta » 2012-05-23, 23:08

Już jest bardzo dobrze :D
Dałbyś radę zrobić fotkę bojownikowi bez użycia flesza? Zwykle zdjęcia z lampą strasznie przekłamują kolory, a ciekaw jestem jaki jest prawie na żywo.

Awatar użytkownika
YotoroAne
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2011-09-24, 23:24
Pojemność akwarium: 140
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: [112L] Bez nazwy

Post autor: YotoroAne » 2012-05-27, 22:19

Daję kilka fotek:

Proporczykowiec i krewecia
Obrazek
A tu cały harem
Obrazek
Bojka mam problem złapać bo wystarczy, że podejdę do akwarium to się chowa po kontach, kładzie na roślinach i udaje martwego :(
Obrazek
Może z czasem się oswoi to cyknę mu lepszą fotkę

A tutaj drodzy państwo prezentuję pokolenie... No właśnie czego? A raczej jakiego.. gatunku krewetki rc :mur:
Obrazek
Jak widać czerwona rc to krewetka nabyta w sklepie, nabyłem trzy samice i samca, ale ich potomstwo w ogóle nie przypomina nawet odrobinę kolorem swoich rodziców. Ta czarna na zdjęciu nosi od kilku dni czarne jak węgiel jajeczka więc młode będzie pewnie miała również czarne, i to mi nie przeszkadza nawet są ładne ale zdecydowanie najwięcej mam takich przezroczysto szarych, jak ta pod czerwoną :(

Za jakość zdjęć przepraszam, tyram w robocie jak wół ale aparatu jeszcze się nie dorobiłem bo kasę pakuje w akwarium ;)

Awatar użytkownika
Tissien
Stały bywalec
Posty: 161
Rejestracja: 2012-05-27, 16:26
Pojemność akwarium: 98
Imię: Marta
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [112L] Bez nazwy

Post autor: Tissien » 2012-05-28, 08:16

No więc tak, ja widzę tu krewetkę Red Cherry, Babaulti (ta rzekomo czarna jest ciemnozielona ;) ), dwie Yellow oraz, jak mi się wydaje, bo zdjęcie jest bardzo nie ostre - krewetkę Tiger bądź White Pearl. O ile w przypadku krewetki Tiger krzyżowanie się z Redką jest niemożliwe, o tyle z White Pearl skrzyżować się już mogą i z takiego związku wychodzą kundelkowate dzieci, z małą szansą na wybarwianie się na czerwono.
Powinieneś zadbać o to by kupować gatunki które się nie krzyżują, bądź postawić na tylko jeden kolor krewetek. Trzymając gatunki, które się krzyżują możesz niestety mieć dużo burasków.
Ale powiedz mi jeszcze, ile mają już maluchy, może po prostu są jeszcze za małe i się nie wybarwiły? Małe krewetki przez jakiś czas pozostają bure i bezkolorowe, by nie przyciągać uwagi drapieżników, wybarwiają się dopiero jak podrosną.
Tak jeszcze na marginesie, jeśli chcesz kupić samca Red Cherry musisz zwracać uwagę na to by krewetka mimo wszystko była czerwona, jasne że samce są słabiej ubarwione, niemniej (nawet u najsłabiej wybarwionych osobników) tę czerwień widać. A ta szara krewecia pod redką samcem RC na pewno nie jest, powiedziałabym że to nawet samica.

Tak na marginesie, trzeba uważnie patrzeć w sklepach czy sprzedawcy nie trzymają razem gatunków krzyżujących się, bo potem wychodzą właśnie takie niespodzianki, wystarczy kupić kundelka i potem wychodzą takie szopki. Krewetki masz każdą z innej parafii dosłownie.

Awatar użytkownika
YotoroAne
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2011-09-24, 23:24
Pojemność akwarium: 140
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: [112L] Bez nazwy

Post autor: YotoroAne » 2012-05-28, 15:11

Przezroczyste krewecie są małe i duże, takie mikroskopijne wielkości łepka od szpilki i są takie wielkości rodziców co nosiły już jajeczka, a w sklepie to fakt, jest tylko jeden sklep KAKADU gdzie trzymają RC i Babaulti razem i nie mają żadnych innych, ale tam nie chciałem kupować bo były strasznie blado czerwone, natomiast w każdym innym sklepie gdzie mają krewetki to mają po 4 i więcej gatunków w jednym akwarium i właśnie w takim sklepie kupowałem, były krwisto czerwone jak widać tą jedną na zdjęciu i tym przyciągnęły moją :(

Co do zielonego to fakt, mam też parę szaro-zielonkawych (lecz bardziej szarych, tego zielonego praktycznie nie widać) ale ta czarna jest faktycznie czarna jak rurka wlotu do filtra, i takie czarne mam tylko dwie.

Awatar użytkownika
YotoroAne
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2011-09-24, 23:24
Pojemność akwarium: 140
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: [112L] Bez nazwy

Post autor: YotoroAne » 2012-06-17, 00:30

Mała aktualka:
Samczykowi bojka było smutno więc dokupiłem mu panie, w związku z czym będe musiał wyeksmitować proporczykowce, dokupiłem też 11 otosków.
I mam pytanie do was co byście mogli mi zaproponować do obsady żeby trzymać razem z bojkiem? :)

Obecny stan baniaczka
Obrazek

Stadko otosków
Obrazek

Pan bojek tworzący gniazdko
Obrazek

Oraz jego panny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
YotoroAne
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2011-09-24, 23:24
Pojemność akwarium: 140
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: [112L] Bez nazwy

Post autor: YotoroAne » 2012-06-22, 01:34

Niedawno Ban, bo takie imię nosi bojek xD Urządził sobie polowanie na mniejsze krewecie więc korzystając z okazji, ze pływa przy przedniej szybie cykłem trzy focie bez flesza dla Michała :)

Voilà:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ