[200l] foto

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

krzysssiek
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2012-05-21, 08:02
Pojemność akwarium: 200
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Marki

rosliny

Post autor: krzysssiek » 2012-06-22, 10:49

Rosliny wprowadzam stopniowo nie wszystkie mi sie przyjmują stosuje jedynie nawozy na roslinki, nie korzystam z butli CO2 jedynie w płynie , nie stac mnie na taki wydatek jak na razie, a teraz pytanie co do napowietrzenia jak duży ma ono wpływ i na co ? wydawało mi sie że te jest wystarczające ale rady jak zawsze wysłucham
Now:)

Awatar użytkownika
YotoroAne
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 2011-09-24, 23:24
Pojemność akwarium: 140
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: [200l] foto

Post autor: YotoroAne » 2012-06-22, 13:18

Kolega Michał nie stwierdzał tylko zapytał czy Tobie napowietrzanie jest potrzebne, głównie dodatkowe napowietrzanie stosuje się tylko wtedy gdy nie wyłączamy podawania CO2 na noc, wtedy by zapobiec ewentualnemu poduszeniu się rybek oraz w czasie leczenia chorób rybek w podwyższonej temperaturze wody (w cieplejszej wodzie rozpuszcza się mniej tlenu). W każdym innym przypadku napowietrzanie nic nie daje, a można by powiedzieć, że wręcz szkodzi roślinką, ponieważ bąbelki wytrącają z wody CO2 którego w wodzie i tak jest mało. Tobie w zupełności powinno wystarczyć jak ustawisz wylot wody z filtra tak by powierzchnia wody lekko się poruszała, czy to za pomocą deszczowni czy też przy użyciu tej końcówki co masz na pierwszych zdjęciach to jest bez różnicy.

krzysssiek
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2012-05-21, 08:02
Pojemność akwarium: 200
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Marki

Napowietrzenie

Post autor: krzysssiek » 2012-06-22, 13:40

przepraszam za moje nie dopatrzenie odnosnie postu Michała zle to zrozumiałem ale teraz wszystko gra i buczy zgodnie z zaleceniem wyłącze dodatkowe napowietrzanie:)
Now:)

ODPOWIEDZ