Zepsuł mi się filtr, czy rybki przeżyją?

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

marzena1993
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2012-09-27, 09:20
Pojemność akwarium: 40
Imię: Marzena
Nazwisko: Wójcik
Lokalizacja: Jelenia Góra

Zepsuł mi się filtr, czy rybki przeżyją?

Post autor: marzena1993 » 2012-09-27, 09:28

Witam. Otóż w nocy zepsuł mi się filtr. W mojej małej miejscowości nie ma sklepu zoologicznego i nie mam możliwości zakupienia nowego od zaraz. Zamówiłam już na allegro, ale wiadomo trzeba 3-4 dni poczekać, w najlepszym wypadku. Mam 40l akwa a w nim haremik 3 gupików, 4 neonki i 3 krewetki red cherry + roślinki. Moje pytanie tyczy się tego czy przeżyje te kilka dni bez filtra? Myśle, że o gupiki nie ma się co martwić, gorzej z neonkami a zwłaszcza z krewetkami. Proszę o szybką odpowiedź!

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Zepsuł mi się filtr, czy rybki przeżyją?

Post autor: blue_betta » 2012-09-27, 09:59

Jeżeli masz sporo roślin to moim zdaniem nie masz się czym denerwować.
Zawsze możesz zrobić jakąś podmiankę na wszelki wypadek :)

don_Vall
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 2011-11-07, 20:02
Pojemność akwarium: 126
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Re: Zepsuł mi się filtr, czy rybki przeżyją?

Post autor: don_Vall » 2012-09-27, 20:54

Jak akwarium masz już "stare" to nie powinno być problemu. Możesz zrobić podmianę wody ale nie za dużo na raz by cyklu azotowego nie zakłócać za bardzo i wlewać ją tak by dużo bąbelków wpadało do wody (tak aby był duży ruch tafli). Jak zauważysz, że rybki pływają pod powierzchnią i łapią powietrze to koniecznie kolejna podmianka. 4 dni to nie dużo i nie powinno być problemu.
126l: 7 Kryptopterus minor, 6 Corydoras pleatus, 1+1 Mikrogeophagus ramirezi, 5 Caridina sp. "Crystal Red" A, 1+1 Apistogramma Agassizi + zatoczki i helenki
52l: 1+3 Xiphophorus Variatus, 6 Paracheirodon innesi, 11 Corydoras Pigmey, Neocaridina heteropoda var. red

ODPOWIEDZ