Filtr do 240

Moderator: ModTeam

mlodyakwar2
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-01, 18:29
Pojemność akwarium: 0
Imię: Gracjan
Lokalizacja: Łódź/UNW

Filtr do 240

Post autor: mlodyakwar2 » 2012-10-09, 22:15

Witajcie!
Czytałem już chyba wszystkie wątki o filtrach do 240. Planuję restarcik swojego baniaczka na nowym mieszkanku i zastanawiam się nad doborem filtra. Wstępnie wytypowałem kilka. Popatrzyłem na ceny, na wydajność. Napiszę tak: najbardziej interesuje mnie JBL E901 i Tetra 1200. O tetrze to już wiele dobrego słyszałem ze 4 lata temu, kiedy, że tak powiem, byłem na bieżąco.
Tak, więc teraz z innej strony. Wybrałem dwa skrajne filterki. Po pierwsze ze względu na cenę i na ilość l/h. Tetra to wydatek ok 390 zł tak więc nie widzę sensu np. jeżeli chodzi o jakiegoś Fluvala 305. Tetra ma 300 l/h więcej niż ten JBL ale kosztuje też 100 drożej. Pragnę więc zasięgnąć waszej opinii.

Dotychczas w pustym prawie zbiorniczku miałem Eheima nie pamiętam jakiego coś z 18 na końcu i powiem, że na pewno wywalę go po zakupie nowego filtra, albo pójdzie do 60l.


Ogólnie chodzi mi o cichutki fiterek, moja "lepsza połówka" ma strasznie wyczulony słuch i nie raz się zdarzało, że słyszałem ja tu nie usnę, bo brzęczy mimo, że filtry działały w drugim pomieszczeniu. Jeżeli Tetra jest bezszelestna to jestem w stanie dla świętego spokoju dołożyć te pieniążki i zyskać na wydajności. Jak JBL działa tak samo głośno jak Tetra to będę miał dylemat, bo wiadomo, na nowym mieszkanku to kaski nigdy za wiele. Nie zamierzam jednak być sknerą, bo wiem, że w akwarystyce to się nie sprawdza.

Pozdrawiam
Mlodyakwar

krasnal

Re: Filtr do 240

Post autor: krasnal » 2012-10-09, 23:17

mlodyakwar2 pisze:Ogólnie chodzi mi o cichutki fiterek....
Jak JBL działa tak samo głośno jak Tetra to będę miał dylemat,
Dam jeszcze jedną zagwozdke :cwaniak:
Niedawno odpaliłem używkę Eheim-a 2229 z nowym wirnikiem :ok:
To jest cisza ;D

mlodyakwar2
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-01, 18:29
Pojemność akwarium: 0
Imię: Gracjan
Lokalizacja: Łódź/UNW

Re: Filtr do 240

Post autor: mlodyakwar2 » 2012-10-09, 23:51

Eheim odpada. Cena nie do zaakceptowania z mojej strony

xXSoobekXx

Re: Filtr do 240

Post autor: xXSoobekXx » 2012-10-10, 01:10

Polecam to : http://allegro.pl/filtr-kanistrowy-mult ... 76902.html

Sam uzywam, i moge smialo to polecic. I to jest naprawde cisza (=

mlodyakwar2
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-01, 18:29
Pojemność akwarium: 0
Imię: Gracjan
Lokalizacja: Łódź/UNW

Re: Filtr do 240

Post autor: mlodyakwar2 » 2012-10-10, 12:43

Ciekawe rozwiązanie. W jakim szkle go masz i ile tych modułów.

Zbynek
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2012-04-15, 03:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Sieradz

Re: Filtr do 240

Post autor: Zbynek » 2012-10-10, 16:50

Kolega Ja nosze się z podobnym zamiarem co ty a mianowicie dobór filtra do 200L
Mój temat jest pod twoim. Również oprócz sprawy oczywistej, dobrej jakości filtra szukam filtra cichego. Ja nie tyle co mam wyczulony słuch a mam silną nadwrażliwość dźwiękową.
Ja swoją wiedzę głównie opieram na tym co wyczytałem na forach i wnioskuję, że jeśli kubełek miał by być jedynym filtrem biologicznym i mechanicznym, bez dokładania mechanika do środka akwa to JBL e900 będzie przymały. Piszesz, że interesuje cię tetra ex1200. Więc w tych samych pieniądzach masz bardzo chwalonego i uważanego za bardzo cichego jak nie najcichszego Unimaxa 500. Oraz Eheima 2228. Jeśli jednak ma to być tańszy filtr to może weź unimaxa 250. Jak może być droższy to 2228 wycisz sobie szafkę i myślę, że twoja pani na pewno to zniesie. Ja osobiście gdym nie miał tych problemów słuchowych to już dawno bym miał akwa założone i stał by pod nim 2228.
To tyle od teoretyka.

xXSoobekXx

Re: Filtr do 240

Post autor: xXSoobekXx » 2012-10-10, 19:35

mlodyakwar2 pisze:Ciekawe rozwiązanie. W jakim szkle go masz i ile tych modułów.

Ja mam 112L i 3 moduly (=

mlodyakwar2
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-01, 18:29
Pojemność akwarium: 0
Imię: Gracjan
Lokalizacja: Łódź/UNW

Re: Filtr do 240

Post autor: mlodyakwar2 » 2012-10-10, 20:25

Dzięki xXSoobekXx no martwi mnie tylko ta pompka. Coś jakoś mi się to nie widzisz, chociaż cena b. atrakcyjna. Ja muszę się zastanowić nad wymiarami i zasięgnę jeszcze porady u znajomego, który jak się okazało ma ten filterek i to też chyba w 240l, jak nie więcej. Ja bym brał co najmniej 6 modułów. Ciekawe czy mi w szafkę wejdzie i na jakiej zasadzie działa połączenie równoległe w tych filterkach. Duży pozytyw to to że mogę w sumie kupić sobie 2 takie cacka w senie 1 porządnego i kupować stopniowo. Sprawdza Ci się rozumiem dobrze.
Zbynek, no ten aquael to fajny pomysł. Tylko cosik wielka ta 500 a znów 250 to za mała mi się widzi. Oczywiście lepsza nadfiltracja mała niż niedofiltracja.

Teraz rodzi mi się pytanie czy nie lepiej sprawić sobie takie ten aquael, a mam jeden wewnętrzny już z 10 lat i działa całkiem dobrze w 25L i czasami w 60L, np dwie te głowice (wyjdzie jakieś 1320l/h) i połączyć je równolegle, gdzie jeden będzie się składał z powiedzmy 4 misek jako mechanik i może w tym jedna miska bio i 4 miski bio w następnym.

Pozdrawiam

EDIT: W sumie takie rozwiązanie wyszło by taniej, a o podobnych parametrach, ale czy bezszelestnie :P

xXSoobekXx

Re: Filtr do 240

Post autor: xXSoobekXx » 2012-10-10, 22:19

mlodyakwar2 pisze:Dzięki xXSoobekXx no martwi mnie tylko ta pompka. Coś jakoś mi się to nie widzisz, chociaż cena b. atrakcyjna. Ja muszę się zastanowić nad wymiarami i zasięgnę jeszcze porady u znajomego, który jak się okazało ma ten filterek i to też chyba w 240l, jak nie więcej. Ja bym brał co najmniej 6 modułów. Ciekawe czy mi w szafkę wejdzie i na jakiej zasadzie działa połączenie równoległe w tych filterkach. Duży pozytyw to to że mogę w sumie kupić sobie 2 takie cacka w senie 1 porządnego i kupować stopniowo. Sprawdza Ci się rozumiem dobrze.
Zbynek, no ten aquael to fajny pomysł. Tylko cosik wielka ta 500 a znów 250 to za mała mi się widzi. Oczywiście lepsza nadfiltracja mała niż niedofiltracja.

Teraz rodzi mi się pytanie czy nie lepiej sprawić sobie takie ten aquael, a mam jeden wewnętrzny już z 10 lat i działa całkiem dobrze w 25L i czasami w 60L, np dwie te głowice (wyjdzie jakieś 1320l/h) i połączyć je równolegle, gdzie jeden będzie się składał z powiedzmy 4 misek jako mechanik i może w tym jedna miska bio i 4 miski bio w następnym.

Pozdrawiam

EDIT: W sumie takie rozwiązanie wyszło by taniej, a o podobnych parametrach, ale czy bezszelestnie :P
Pompke mozesz miec w akwarium i po za nim, jak jest po za nim to ladniej wyglada akwarium chociaz trzeba zassysac samemu wode przez waz i zalac filtr, zeby pompka ciag zalapala.

Ja chyba wroce do stanu wtedy jak mialem wewnatrz akwarium i zakryje to sobie korzeniem lub kamieniami. (=

Naprawde polecame ten filtr, cena dobra, jakosc naprawde bardzo dobra a i tez cisza w pokoju (=

A ja jestem osoba ktora wkur. nawet tykanie zegara w pokoju w ktorym zasypiam wiec wiem co mowie jesli twierdze ze on jest cichy.

mlodyakwar2
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 2012-10-01, 18:29
Pojemność akwarium: 0
Imię: Gracjan
Lokalizacja: Łódź/UNW

Re: Filtr do 240

Post autor: mlodyakwar2 » 2012-10-10, 22:42

xXSoobekXx pisze:Ja chyba wroce do stanu wtedy jak mialem wewnatrz akwarium i zakryje to sobie korzeniem lub kamieniami. (=
Czyli rozumiem, że jak pompeczka jest wew. to nie trzeba zaciągać wody ?

Przyznam, że jak mam ją zaciągać to już wolę walnąć tetre. Nic mnie tak w moim eheimie nie denerwowało jak to że się sama fra*** nie chciała zalać. Pewnie to z mojej winy, ale nie chciała :(

Zbynek
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2012-04-15, 03:09
Pojemność akwarium: 0
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Sieradz

Re: Filtr do 240

Post autor: Zbynek » 2012-10-11, 00:39

Jeśli to taki cichutki sprzęt to fajnie tylko do większych litraży 200 i więcej to on już chyba by tak rady sobie nie dał.
xXSoobekXx, skoro można go trzymać poza akwa to czemu chcesz zajmować miejsce w środku, nie lepiej żeby był już w środku.
mlodyakwar2, Jak dla mnie mógłbyś sie pokusić już o Unimaxa 500, jak nie to 2228 , wycisz sobie szafkę i na pewno będzie ok.

xXSoobekXx

Re: Filtr do 240

Post autor: xXSoobekXx » 2012-10-11, 09:28

Zbynek pisze:Jeśli to taki cichutki sprzęt to fajnie tylko do większych litraży 200 i więcej to on już chyba by tak rady sobie nie dał.
xXSoobekXx, skoro można go trzymać poza akwa to czemu chcesz zajmować miejsce w środku, nie lepiej żeby był już w środku.
mlodyakwar2, Jak dla mnie mógłbyś sie pokusić już o Unimaxa 500, jak nie to 2228 , wycisz sobie szafkę i na pewno będzie ok.


Bo nie lubie zalewac tego filtra -.-

Nie da sobie rady ? Chyba kpisz, wydajnosc 800L/h.

ODPOWIEDZ