Oświetlenie akwarium - malawi

Moderator: ModTeam

Molpyd
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-04, 04:00
Pojemność akwarium: 240
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Oberschlesien

Oświetlenie akwarium - malawi

Post autor: Molpyd » 2012-11-06, 17:09

Cześć

Jak pisałem poprzednio kupiłem okazyjnie akwarium 240 L.
W pokrywie zamontowanie były dwie żarówki po 30 W nie pamiętam producenta ale są na pewno przeznaczone do akwarium. Według przeliczników powinienem zakupić 2 żarówki po 120 W???

W styczniu chciałbym założy sobie biotop malawi - chciałbym też zamontować w nim oświetlenie LED - czy będzie miało one niekorzystny wpływ na ryby? Dodam że chciałbym pokombinować z kolorami. Oświetlenie chce włączać tylko późnym wieczorem - przynajmniej przez 11 h będą działały świetlówki.

I ostatnie pytanie czy da się w jakiś sposób za pomocą oświetlenie imitować wpadanie promieni słonecznych do wody coś w tym stylu KLIK - myślę że z LED-ami będzie dawało to bardzo fajny efekt

z góry dzięki za odpowiedzi

Awatar użytkownika
TetriZ
Przyjaciel forum
Posty: 858
Rejestracja: 2010-11-13, 14:22
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: Oświetlenie akwarium - malawi

Post autor: TetriZ » 2012-11-06, 17:27

W zbiornikach malawi często wykorzystuje się oświetlenie LED (jako oświetlenie główne bez świetlówek) bo jest to bardzo dobry i ekonomiczny sposób. Na pewno nie zaszkodzi rybom, a jeśli chodzi o ten efekt to możesz uzyskac coś podobnego rozmieszczając ledy w pewnych odstępach ;)
Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój

Awatar użytkownika
123patryk
Akwarysta
Posty: 538
Rejestracja: 2010-12-23, 20:35
Pojemność akwarium: 112
Imię: Patryk
Lokalizacja: Białystok

Re: Oświetlenie akwarium - malawi

Post autor: 123patryk » 2012-11-08, 00:44

Przy diodach led jest efekt ''ruszającego się dna '' . Najlepiej zastosuj diody power led ;) .
Obrazek

ODPOWIEDZ