Plany przyspieszyły mi się co do kupna nowego , większego baniaka ;]
Zdecydowałem się na akwarium o pojemności 112 litrów ( + oświetlenie w zestawie 2x.18W ) .
Będę bez pośpiechu tworzył nowy domek dla przyszłych rybek;] pierwszy krokiem będzie kupno nowego baniak ( w najbliższym czasie ). Teraz zbieram na podłoże, otóż iż że jestem początkowy nie chce się bawić typu jakieś tam nawozy, wspomagacze itp ( chyba że bez tego się nie da ) Mam dwóch faworytów , pierwszy to jest żwir ( 1-3 mm ) a drugi to bazalt szary/czarny (2-4 mm ) * linki będą pod spodem. I tu mam jedno i bardzo dla mnie ważnie pytanie, czy taki żwirek/bazalt normalnie mogę wsypać do akwarium i rośliny będą w nim rosły ? chodzi mi o te najprostsze rośliny w utrzymaniu ;] Co do podłoża to chce zrobić kombinacje tego bazaltu ( pod spód ) a ten żwirek w nie których miejscach .
Filtr i grzałka, ( oczywiście mówimy tutaj o filtrze wew. ) Jaki jest najbardziej optymalny filtr dla takiego baniaka ? ( żeby był dobry i w miarę tani

Grzałka, pewnie z termostatem ;] jaką polecacie, o jakiej mocy .
To na tyle ;] jeśli ogarnę filtr, grzałkę i podłoże ( tutaj liczę na waszą pomoc ) to idę w strony roślinności, myślę że idę w styl korzeni wystających a na nim rośliny itp głazy.
W poprzednim temacie bardzo wiele zostało wyjaśnione ;] dziękuję wam bardzo za pomoc.
ODNOŚNIKI :
Bazalt : http://allegro.pl/czarny-zwir-bazaltowy ... 89286.html
Żwir : http://allegro.pl/aquawild-aqua-gravel- ... 47416.html