Polished Concrete Floor firmy Kensington Green

Komoda pod akwarium

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

kathos
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2012-12-27, 14:44
Pojemność akwarium: 0
Imię: Rafa³
Lokalizacja: Rumia

Komoda pod akwarium

Post autor: kathos » 2012-12-30, 21:23

Witam chciałem postawić na komodzie akwarium od 96L do 240L jeszcze się nie zdecydowałem i tu pytanie jak wzmocnić moją komodę czytałem już parę tematów ale komoda komodzie nierówna i litraże też różne i żaden temat nie przypasował.

Rysunek w paincie:
http://zapodaj.net/83b8853d0fb35.bmp.html

Chciałem dodać że wyczytałem coś w stylu żeby zamiast dykty z tyłu dać płytę meblową tylko że w mojej komodzie dykta nie jest przybita do boków i blatów tylko jest wpuszczona i trzyma się na wyfrezowanych rowkach. Mianowicie mógłbym więc kupić obojętnie jaką płytę i przykręcić ją właśnie do blatów i boków albo wyjąć dyktę i wstawić tam płytę o szerokości 15mm gdyż tyle jest od rantu blatu do płyt dzielących komodę na 3 części. Mam nadzieje że każdy zrozumie o co mi chodzi, jeżeli nie to postaram się zrobić zdjęcie tego i wytłumaczyć lepiej.

Z góry dziękuje za pomoc

Awatar użytkownika
piotrek929292
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 2012-10-11, 12:36
Pojemność akwarium: 300
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Komoda pod akwarium

Post autor: piotrek929292 » 2012-12-31, 11:24

Ta komoda wygląda dość solidnie. Przykręcenie płyty meblowej z tyło to dobry pomysł. Skoro dykta jest tylko w rowku prawie w ogóle nie stabilizuje szafki co jest ważne! Moim zdaniem największym zagrożeniem jest "złożenie się" mebla, i temu przeszkodzi wzmocnienie w postaci płyty meblowej przykręconej do tyłu. Najlepiej byłoby gdybyś przykręcił ją za pomocą stalowych kątowników takich jak ten

Obrazek

Jest to lepsze rozwiązanie ponieważ nie wkręcasz nic w szczyt płyty dzięki czemu jej nie osłabiasz (możliwe rozwarstwienie)
Tsza być gupim, ale sprytnym!!!

ODPOWIEDZ