Akwarium 63l

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Kracik
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 2012-12-24, 14:34
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Brzeg

Akwarium 63l

Post autor: Kracik » 2012-12-24, 15:22

Akwarium zalożyłem 12.12.12 :)

Filtr
FAN-1 Plus

Grzałka z termostatem, wydaje mi sie, że ma spokojnie 50w, niestety nie znam firmy bo kupilem używaną. Temp wody 24-25 stopni

Oświetlenie
Jarzeniówka Oceanic Flora 15w, działa przez 11 godzin na dobe.

Akwarium 63l

Podłoże
Czarny żwirek


Nawożenie
- Ferro Aktiv
- Aquaflorin
- Aqua Plant
Po kropelce raz na 2-3 tygodnie

Fotki macie tu

Start
Obrazek
Obrazek

Dzień 6
Obrazek

Dzień 13
Obrazek
Woda jest zabarwiona od korzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2013-04-02, 13:18 przez Kracik, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiktor54l
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2012-11-05, 12:25
Pojemność akwarium: 0
Imię: Wiktor
Nazwisko: Zaj±c
Lokalizacja: Rogi
Kontakt:

Re: Akwarium 63l

Post autor: Wiktor54l » 2012-12-24, 15:39

Te kamienie wyglądają nieestetycznie. Ogólnie wygląda to jakbyś do pokoju chciał wsadzić
słonia-pomniejszenie optyczne. Do takiego małego akwarium zaproponowałbym jakieś roślinki drobnolistne.

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Akwarium 63l

Post autor: blue_betta » 2012-12-24, 16:27

Te kamienie chyba podtrzymują korzeń, żeby nie wypłynął.
Najpierw proponuję pracę nad obsadą:
- 3 Neonki innesa, 1 Neon czarny -> wydaj czarnego i dokup z 7 innesek
- 4 kiryski (pstry,czarny,albinos,spiżowy) -> zdecyduj się na 1 gatunek i daj ich 5 sztuk
- Bojownik -> OK
- Glonojad (zbrojnik niebieski) -> wymaga akwarium minimum 100l, więc do wydania

Ja bym dał jeszcze kilka gałązek rogatka i kępkę microsorium.

Kracik
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 2012-12-24, 14:34
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Brzeg

Re: Akwarium 63l

Post autor: Kracik » 2012-12-24, 17:25

Ja wlasnie chcialem miec z kazdego gatunku kiryska po jednym, one normalnie sobie razem plywaja, nawet sie tarly raz

A kamyki podtrzymuja korzen, masz racje

Kracik
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 2012-12-24, 14:34
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Brzeg

Re: Akwarium 63l

Post autor: Kracik » 2012-12-30, 12:24

Dzisiaj jest 18 dzień, akwarium trzyma sie dobrze, troche pozmieniałem, korzen uciąłem, jest teraz mniejszy i wyglada lepiej :D Roślinki niektore przyciąłem, porozmieszczałem je troche inaczej, narazie wszystko wygląda dobrze, kirysek dostal jakas chorobe i niestety padł przykra sprawa troche no ale bywa, 3 latka miał.


A wygląda tak
Obrazek

Moim zdaniem źle nie jest, zobaczymy jak niektore roslinki urosną

A tutaj mam rybke i nie wiem co to jest, nie moglem lepiej jej uchwycic, bo cały czas pływa
Obrazek
Obrazek
Nie mam pojecia jaki to gatunek, ale jest naprawde ładna, i cały czas pływa, ożywia całe akwarium :D

A tutaj jak kiryski mi zapozowały :D
Obrazek

Awatar użytkownika
moo
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 2007-08-26, 20:30
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: S-c, Buczkowice
Kontakt:

Re: Akwarium 63l

Post autor: moo » 2012-12-30, 13:40

Ja też bym stawiała na roślinki drobnolistne. Rotale, moczarki, paprotnice, rogatek ładnie będzie wyglądał, może jakiś drobny mech, np. Taiwan moss, z szerszymi listkami anubias nana, ewentualnie rzeżucha lirowata, strzałka... Ogólnie nauczyłam się na swoim baniaku, że przy takiej pojemności plany rozkładają się inaczej. Te rośliny, które zwyczajowo idą na 2-gi plan, w 60l wchodzą już na 3-ci i tak samo analogicznie jest z roślinami 1-szo planowymi. Np. anubias nana na korzeniu w 60l świetnie sprawdzi się na 2-gim planie, mimo, że generalnie jest to roślina na przód dużego akwarium, tak samo małe microsorium. U mnie na 1-szy plan poszły rośliny bardzo niskie, płożące np. pogostemon helferi i glosia, strzałka z przodu na bokach itp. Ogólnie trzeba trochę zmodyfikować pojęcie planów, a już tak duże rośliny jak np. żabienice strasznie przytłoczą akwa. Chyba, że jedna gdzieś w kącie robiąca cień. Wszystko zależy od aranżacji.

Korzeń po zmniejszeniu dużo lepszy.
Mało mówię, dużo słucham...uczę się
hobbylandia.pl
Low Tech w 112l

Kracik
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 2012-12-24, 14:34
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Brzeg

Re: Akwarium 63l

Post autor: Kracik » 2012-12-30, 22:45

moo pisze:Ja też bym stawiała na roślinki drobnolistne. Rotale, moczarki, paprotnice, rogatek ładnie będzie wyglądał, może jakiś drobny mech, np. Taiwan moss, z szerszymi listkami anubias nana, ewentualnie rzeżucha lirowata, strzałka... Ogólnie nauczyłam się na swoim baniaku, że przy takiej pojemności plany rozkładają się inaczej. Te rośliny, które zwyczajowo idą na 2-gi plan, w 60l wchodzą już na 3-ci i tak samo analogicznie jest z roślinami 1-szo planowymi. Np. anubias nana na korzeniu w 60l świetnie sprawdzi się na 2-gim planie, mimo, że generalnie jest to roślina na przód dużego akwarium, tak samo małe microsorium. U mnie na 1-szy plan poszły rośliny bardzo niskie, płożące np. pogostemon helferi i glosia, strzałka z przodu na bokach itp. Ogólnie trzeba trochę zmodyfikować pojęcie planów, a już tak duże rośliny jak np. żabienice strasznie przytłoczą akwa. Chyba, że jedna gdzieś w kącie robiąca cień. Wszystko zależy od aranżacji.

Korzeń po zmniejszeniu dużo lepszy.

Dzięki wielkie, wiesz nie znam sie zabardzo na tych roslinkach, to jest moje pierwsze akwa, kiedy wrescie roslinki mi nie wiedna po kilku dniach a rosną wrescie :D żabienice wziąlem, bo jest latwa do utrzymania, a z biegiem czasu zobaczymy czy zmieni sie na jakies inne, dziekuje za rady i pozdrawiam:D


Nie cytuj bez potrzeby całych postów. blue_betta
Ostatnio zmieniony 2012-12-30, 23:28 przez Kracik, łącznie zmieniany 1 raz.

Kracik
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 2012-12-24, 14:34
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Brzeg

Re: Akwarium 63l

Post autor: Kracik » 2013-01-02, 23:19

23 dzień, do korzenia wsadzilem napowietrzacz, teraz wyglada to tak, ze z dziury na gorze korzenia wylatuja bombelki, jak wam sie podoba? Dla mnie jest wporządku
Obrazek


Mam troche inna obsade, dokupilem bojownikowi 2 samiczki, kiryśnika i bocje siatkową :D

Moj najbrzydszy bojownik, kiedy go kupiłem był wyblakły, ale liczylem na to, że przejdzie transformacje z brzydkiego kaczątka w łabędzia, no ale coż zostało jak zostało :P
Obrazek
Obrazek

A tutaj jego partnerka
Obrazek

piecykmhn
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2013-01-01, 13:58
Pojemność akwarium: 0
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Akwarium 63l

Post autor: piecykmhn » 2013-01-05, 14:56

Piękne rybki :)
www.mojpupilek.pl <-- Pokaż wszystkim swojego pupila! Łączmy się w jedną wielką społeczność!!

Awatar użytkownika
moo
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 2007-08-26, 20:30
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: S-c, Buczkowice
Kontakt:

Re: Akwarium 63l

Post autor: moo » 2013-01-07, 11:13

Może to taka odmiana? Kiedyś widziałam białą odmianę bojka, ale nie albinosa, tylko białego bojka. Nie wiem czy farbowany, czy jakoś z selekcji hodowany. Raz go widziałam kilka lat temu, a potem już nigdy. Dajesz mu jakiś pokarm wybarwiający?

Mnie się osobiście takie bąble nie podobają, ewentualnie taka rozproszona mgiełka z drobniusieńkimi bąbelkami, ale to Tobie ma się podobać, nie mnie :)
Mało mówię, dużo słucham...uczę się
hobbylandia.pl
Low Tech w 112l

Kracik
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 2012-12-24, 14:34
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Brzeg

Re: Akwarium 63l

Post autor: Kracik » 2013-01-07, 23:06

Daje mu normalny pokarm dla rybek, i czasami jakąś ochotke, on taki odkad go ze sklepu zabralem jest :D Brzydkie kaczątko haha

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Akwarium 63l

Post autor: aidi » 2013-01-13, 12:57

bojownik samiec to CT, barwa ich jest uwarunkowana genetycznie, jednak może się zmienić w trakcie życia,

Kracik
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 2012-12-24, 14:34
Pojemność akwarium: 0
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Brzeg

Re: Akwarium 63l

Post autor: Kracik » 2013-03-10, 23:22

W akwarium zaszło sporo zmian, pare rybek zgineło pare rybek doszlo, pare roslinek dokupilem:
-Nurzańca, rogatka
Cos mi mech jawajski nie chce rosnąc, caly czas brud na siebie wciaga.
Narazie jest jak jest, zobaczymy co z tego będzie:D

7 lutego 2013
Obrazek

Tu mi się podobało, ale wkocnu zaroslo zabardzo i zrobilem przycinke i dokupilem nurzańca
i jest na dzien dzisiejszy tak

10 marca 2013
Obrazek

Akwarium ma 88 dni.

Nowy nabytek
Obrazek
Obrazek

Powiedzcie mi, jak aparatem cyfrowym, 10megapikseli zrobic dobre zdjecie akwarium, bo ja nie umiem...

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ