zaczeły się pojawiac nitki...

Wszystko co tyczy się glonów w akwariach.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Peta1992
Stały bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 2012-11-29, 09:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Piotrek
Nazwisko: Reszka
Lokalizacja: Lubkowo

zaczeły się pojawiac nitki...

Post autor: Peta1992 » 2013-01-29, 12:58

obserwując akwa od 2 dni zauważyłem, że na microsorium i nurzańcu pojawiły się delikatnie nitki... Może ktoś pomoże mi znaleźć przyczynę... trochę info podam :

13 dzień od restartu
podłoże ziemia kwiatowa na to grubo żwiru
światło pierwszy tydzień 5godz drugi tydzień 6godz...
3x18w 2x18W (59cm) PHILIPS MASTER TL-D 865 6500K
1x18W (59cm) PHILIPS Aquarelle TL-D 10000K
filtr tetra ex600
CO2 Z butli załącza się razem z oświetleniem i wyłącza wraz z oświetleniem
jak coś jeszcze to piszczcie...

teraz moje pomysły czemu pojawiły się nitki....

-9 dnia od restartu czyli 25styczeń podałem do akwa 2ml carbo w płynie i 26 znów 2ml na noc 27 znów 2ml od wczoraj widzę nitki ... może za wcześnie podałem carbo...
-na restart kupiłem m.in. roślinkę ELEOCHARIS PARVULA 10sztuk... i posadziłem ją ale kirys w nocy stale mi ją wyrywał aż w końcu przestałem ją sadzić i tak przez tydzień pływała sobie po powierzchni i robiła się cała biała (pewnie marniała gniła) może od tego te nitki ?? ... :|
-posadziłem dwa gatunki roślin które miałem w akwa przed restartem na których było troszkę nitek
ale puściłu nowe pędy i nie rosną już na ich nitki... a teraz nitki zauważyłem tylko na microsorium i nurzańcu...
-może jakieś braki w nawożeniu... ale po restarcie niby za wcześnie nie powinno się podawać nawozów...
-do filtra daje zawszę torf i powinno się gdzieś co miesiąc wymieniać podałem go 17.12.1012 a wymieniłem dopiero dzić może to ? ale chyba nie...

Na razie podmieniłem 20l wody poprzycinałem trochę nurzańca i microsorium i ręcznie trochę pousuwałem z microsorium

To tylko moje pomysły czemu pojawiły się nitki ...

ODPOWIEDZ