Zmętnienie wody w akwarium

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

Łoren
Przyjaciel forum
Posty: 970
Rejestracja: 2011-03-24, 14:32
Pojemność akwarium: 500
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmętnienie wody w akwarium

Post autor: Łoren » 2013-01-31, 21:46

Powiem tak - nie jesteś pierwszym ani ostatnim człowiekiem który popełnił błędy stawiając pierwsze akwarium - tak zazwyczaj wyglądają początki są trudne i bolesne , zdajemy sobie sprawę z popełnionych błędów i niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Jeśli akwarium jest dla dziecka to rozumiem że ma także służyć do jego edukowania (szeroko pojętego) Tu chwała Ci za to . Musisz jednak wziąć pod uwagę że dziecko będzie utrwalało niewłaściwe wzorce - czyli np nieszczęsny kolorowy żwirek który możemy wsypać do doniczki ze sztucznym kwiatkiem. Akwarium to ma być namiastka natury , stworzenie rybom , krewetkom namiastki ich naturalnego środowiska - odwdzięczą nam się pięknymi kolorami , zachowaniami terytorialnymi - jednym słowem przez szybę możemy podglądać na co dzień kawałek natury. Gdybyśmy tak Twoją sytuację przenieśli do większego obszaru - czy wyobrażasz sobie w zoo wybieg 2x2m ?,Dla zwierząt kolorowe wiatraczki , baloniki , zamiast ziemi asfalt i sztuczną trawę? Jakie zwierzę czuło by się dobrze w takich warunkach? i czy do końca my ludzie czulibyśmy się dobrze oglądając coś takiego? Myślę że nie. Dobrze że trafiłeś na forum - myślę że o ile wyrazisz chęć - to znajdzie sie tu wiele osób które będą starały się pomóc w urządzeniu takiego prawdziwego akwarium (nie musi być wielkie). Życzę cierpliwości i wytrwałości - to procentuje. :)
Rozpoczynają się przygotowania do szaleńczego planu - roboczo - AZJA-PROJECT 2014
Akwarystyka to choroba postępująca;)
Mój baniaczek ./redir/http://e-akwarystyka.pl/topics24/18434,15.htm

PsotnyMorsik
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2013-01-30, 11:54
Pojemność akwarium: 124
Imię: Romek
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zmętnienie wody w akwarium

Post autor: PsotnyMorsik » 2013-02-01, 11:02

Dziękuję za okazaną pomoc :D Z pewnością skorzystam z Waszych porad, które są dla mnie bardzo cenne.
PsotnyMorsik

PsotnyMorsik
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2013-01-30, 11:54
Pojemność akwarium: 124
Imię: Romek
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zmętnienie wody w akwarium

Post autor: PsotnyMorsik » 2013-02-17, 23:46

Witajcie :-)
Dzięki Wam moje akwarium nabrało takich kształtów. Nie jest to żaden profesjonalizm ale zawsze coś. Woda się wyklarowała
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
PsotnyMorsik

ODPOWIEDZ