odstana woda

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

madlyn
Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 2007-05-19, 19:06
Pojemność akwarium: 60
Imię: Monika
Lokalizacja: Czeladź

odstana woda

Post autor: madlyn » 2007-07-13, 19:08

hey, mam pytanko- dziś do 5 litrowych baniaków wlałam wodę do odstania i czy moge do niej dolać preparat CRISTAL z Tropical ( usuwa zmętnienie biologiczne i odkaża wodę)??? Czy jutro mogę już podmienić wodę a akwa???

Awatar użytkownika
Vinnitshekh
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 2007-06-06, 14:07
Pojemność akwarium: 140
Lokalizacja: Polska

Re: odstana woda

Post autor: Vinnitshekh » 2007-07-13, 22:42

Lepiej wode odstawic na ponad 24 h. ja odstawiam na 2 doby i dopiero wlewam do akwa.
A chemii nie dodaje - im mniej jej, tym lepiej.
Art is the expresion of a dream. And dreams, my friend, are what we are as heart...

Vinnitshekh - Slimak Chaosu

Awatar użytkownika
D4ni3l
Zakręcony forumowicz
Posty: 1393
Rejestracja: 2006-12-21, 20:31
Pojemność akwarium: 240
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: odstana woda

Post autor: D4ni3l » 2007-07-14, 11:42

madlyn, preparatu typu CRISTAL z Tropicala w ogole bym nie polecal.
Chemii mowmy: NIE!.
Najlepiej wlewac odstana wode(moja stala tygodniami)
Zgadzam sie z Vinnitshekh, im mniej, tym lepiej.
Niektórym od władzy odbija... cóż poradzić.

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: odstana woda

Post autor: Slanter » 2007-07-14, 11:55

Sluchaj...nie bede owijal w bawelne. Z braku laku i zony siedze przy akwariach juz od paru lat i z nudow przeprowadzam rozne eksperymenty z woda, nawozami, preparatami itd. Wszystkie te preparaty CRISTAL i inne cuda niewidy to chwyt komercyjny obliczony na zarobek na poczatkujacych akwarystach. Opisuja oni na swych buteleczkach co to za istny cud trzymasz wlasnie w swych dloniach i jak bardzo jest on "nieodzowny". Wszystko to jest pic na wode fotomontaz. Jesli akwarium jest czyste, dobrze filtrowane, i prowadzone z rozwaga to woda zawsze bedzie czysta i krystaliczna. Jesli akwarium jest slabo dogladane, ma 50 rybek od neonka do welonka to zaden CRISTAL nie pomoze. Jedyny preparat godny uzywania to neutralizator chloru (w roznych jego postaciach) i metali ciezkich.

Awatar użytkownika
kasik79
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2007-07-04, 10:03
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Maków Maz.

Re: odstana woda

Post autor: kasik79 » 2007-07-16, 13:58

Cristal jest fuj! Nie usuwa zmętnienia-tylko go dodaje. Ja odstawiam wodę na 24h dolewam Aquatan Sery i do baniaka Nitrivec (kultury bakterii). Moje problemy z wodą minęły odkąd tak robię. Pozdrawiam...

nexio
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2007-08-04, 11:39
Pojemność akwarium: 81
Imię: Bartek :)
Lokalizacja: różnie ;)

Re: odstana woda

Post autor: nexio » 2007-08-04, 21:19

Woda w naszych kranach od jakiegoś czasu nie zawiera już chloru. jednak warto ja odstawić, im dłużej tym lepiej. Ja jestem zadania że chemia do odkażania wody się przydaje, nie mówię tu o Cristalu ale chociażby jakiś Esklarin. Oczywiście szanuje zadania bardziej doświadczonych akwarystów, jednak uważam że chemia czasem sie przydaje...

Pozdrawiam
Bartek ;)

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: odstana woda

Post autor: Slanter » 2007-08-05, 11:45

Jedyna chemia przydająca się w akwariach to dobre uzdatniacze kranówy (samo odstanie sprawy nie załatwi), nawozy i, w niezbędnych przypadkach, medykamenty dla chorych ryb i dla narybku.

ODPOWIEDZ