Zmiana nawożenia.

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

lol111
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 2012-12-28, 15:01
Pojemność akwarium: 240
Imię: Karol
Lokalizacja: k/Nowego Sącza

Zmiana nawożenia.

Post autor: lol111 » 2013-02-28, 17:39

Witam.
Zastanawiam się nad stosowaniem nawozów z tzw. soli dostępnych np na takiej stronie: (stosuje Easy-life, ale wydaje mi się że przepłacam)

http://www.akwanawozy.com.pl/kat/1/sole.html

Nie łapie co i jak z tymi nawozami, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakie kupić i jak dawkować aby nawożenie było kompletne.

Z góry dziękuje za konkretną pomoc.

Informacje o parametrach oraz obecnym nawożeniu poniżej, (więcej link w podpisie)
Parametry wody:
pH: 6,8
KH: 5°n
GH: 12°n
NH3: 0 mg/l
NO2: 0 mg/l
NO3: 20 mg/l
PO4: 0,0-0,25 mg/l
Fe: 0,0-0,1 mg/l

Nawożenie:
CO2 z butli przez dyfuzor około 5b/s 0d 11:00 do 21:00
(dawki dzienne)
-Easy-Life EasyCarbo - 5ml (tylko do walki z glonami)
-Easy-Life ProFito - 3ml
-Easy-life Fosfo - 10ml (od tygodnia...)
-Easy-life Ferro - 3ml
-Easy-Life Kalium-Potassium - 7ml
-Easy-life Nitro - na razie nie podaj

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana nawożenia.

Post autor: Timur » 2013-03-01, 23:12

stosuje Easy-life, ale wydaje mi się że przepłacam
:) no to jest nawet pewne. Ale spoko nie jesteś sam:) Ja mam linię Aqua art i uczę się nią nawozić swoje akwa. Stwierdziłem, że jak chcę się nauczyć czytać roślinki, to najpierw pobawię się tymi gotowymi specyfikami, a na sole przyjdzie czas. Pocieszam się, że zostaną mi fajne buteleczki z dozownikami ;)
Już czytam sobie o tych solach i wiem, na pewno, że pierwszy mój zakup to będzie K2SO4. Bo potasu wchodzi w akwa sporo, a cenę znasz...
Na resztę przyjdzie czas pod koniec kolejnych butelek. No może poza carbo, bo do mojego akwa nie muszę tego lać wiele, a butla CO2 to wymyśliłem, że w parze ze zwiększeniem światła ewentualnie.
Ty już CO2 podajesz, nic nie pisałeś o lampach, ale masz 240l, to ze względów ekonomicznych na Twoim miejscu bym się szybciej rozczytywał.
Nie mogę pewnie podać linku, ale wpisz w ggle "nawożenie akwarium wersja radosna" i pierwsze to będzie spory artykuł często odsyłany na różnych forach.

lol111
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 2012-12-28, 15:01
Pojemność akwarium: 240
Imię: Karol
Lokalizacja: k/Nowego Sącza

Re: Zmiana nawożenia.

Post autor: lol111 » 2013-03-02, 10:01

Dzięki za odpowiedź.
Liczyłem że znajdzie się ktoś na forum, kto stosuje kompletne nawożenie za pomocą 'tańszych soli' i podpowie mi co kupić i jak dozować.... ale wracam do punktu wyjścia....

ODPOWIEDZ