mleczna woda

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

wini51
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 2012-12-18, 14:01
Pojemność akwarium: 500
Imię: wieslaw
Lokalizacja: bytom
Kontakt:

mleczna woda

Post autor: wini51 » 2013-03-02, 16:15

witam mam lekko mętną wodę dziś zmierzyłem wartość i ...już podaje
CL2mg/I wartosc -0,8
ph wartosc -7,6
kh wartosc -6d
gh wartosc -21d
no2 wartosc -2
no3 wartosc -250
chyba dobrze to odczytałem test JBL 6x1
te gh napewno jest złe NO2 i NO3 też, wodę podmieniałem dwa tygodnie temu baniak ma 175 l jest to malawi ale dodałem parę roślin ,prosze o pomoc w wyklarowaniu wody ponad to mam kubełek hw 302 a wewnetrzne to aquael turbo 1500 i jakiś chinczyk hidom AP-1000L baniak dojrzewal 2 mesiące
molinezje ,krewetki , saulosi, zbrojniki,otoski ,kosiarki,plekostomus

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: mleczna woda

Post autor: Timur » 2013-03-03, 00:44

No teraz to zgłupiałem całkowicie...

Masz chlor i azotyny po 2 miesiącach w wodzie?

Wiesz co ja też mam te paski i one są o d.. rozbić. Ten chlor, to się odczytuje migiem zaraz po wyciągnięciu z wody, bo potem ciemnieje i pewnie czytałeś "od lewej" i zdążył się wybarwić ( jest na końcu po prawej :)

A skąd te azotyny tyle przy kubełku i całej reszcie po takim czasie? A może w filtrach mechanicznych coś gnije?

Patrząc na Twój profil i "pojemność" aż boję się zasugerować coś tak banalnego co zmętnia wodę jak pierwotniaki... :)

A tak wogóle głos zabieram, a na specyfice malawi się nie znam, więc już nic nie piszę, ale z tymi paskami to mogę mieć rację.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: mleczna woda

Post autor: maol » 2013-03-05, 16:07

Te parametry (o ile prawidłowe) są śmiertelne... Zrób porządne pomiary. Zwróć też uwagę, czy ryby nie są przekarmiane... albo martwe w kącie.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ