Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Kris77
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2013-01-06, 22:07
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków

Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: Kris77 » 2013-03-03, 21:20

Witam wszystkich,

Ostatnio zorientowałem się że znikneło mi sporo krewetek RC mialy rozmiar okolo 15 mm, przepatrywalem zarośla i norki wszelakie ale nic , wcięło około 10 sztuk i to największych a zostaly maluszki po 8 mm. Akwarium ma 75 L

Tera po kolei opisze co robiłem może ktoś doszuka sie jakiegos mojego błędu

Od 2 tyg miałem krewetki i 6 kosiarek i wszystko ok nic sie nie dzialo niestety jedej nocy wyskoczyło mi 5 sztuk :( do teraz mam jedną
Tydzien temu dodalem 20 neonkow okolo 3 cm max nadal nie zauwazylem nic złego
W czwartek dokupilem ostatnia partie rybek tj 6 danio różowych 3 cm 2 kiryski po 2 cm oraz dwie platki okolo 4 cm każda. Na tym miał być koniec.
Rozmiary podaje bo myślałem że coś je mogło wyżreć , nie wiem jest to jedno z pytań.

W sobote zauważylem dziwne zjawisko 2 krewetki wylazły na zewnątrz i uschły kilka łaziło przy powierzchni lekko przyśniętych a reszta łaziła sobie normalnie po dnie.
W tym czasie zdechło mi też 5 neonów nie mam pojęcia czemu ?

Do dzisiaj nic więcej nie zdechło, rybki wyglądaja ok długo obserwowałem ich wygląd i ruchliwość ale zniknęły krewetki, obawiam się że reszta też zniknie. Trupków nie znalazłem, wcześniej było ok rosły, łaziły sobie i jadły.

Co mogło się stać?
Co powinienem sprawdzić i zrobić ?
Pozdrawiam
Kris

xXSoobekXx

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: xXSoobekXx » 2013-03-04, 01:13

Kiedy zalales akwarium i po jakim czasie wpusciles ryby ?

Opisz swoj zbiornik, dokladnie i najlepiej wrzuc fotki.

Nikt wrozka tutaj nie jest :)

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: Timur » 2013-03-04, 01:52

uff, nie wiem od czego zacząć...
Co powinienem sprawdzić i zrobić ?
Po pierwsze przestań dorzucać ryb.
Po drugie krewetki uciekają gdy parametry wody lub sytuacja w zbiorniku zmusza je do tego.
Po trzecie... albo inaczej...

Masz chłopie ze 30 ryb w 75L i do tego krewetki... Ręce opadają, ale jako że wszedłeś na forum, zadałeś sobie trud rejestracji i napisałeś posta, postaram się delikatnie zwrócić Ci uwagę na pewne sprawy o których jest mowa w co drugim wątku na każdym, ale to na każdym, nawet najbardziej lamerskim forum akwarystycznym wrrrr.

Znikające krewetki to Twój najmniejszy problem. Albo padły i zostały pożarte w całości, albo jakieś mają wylinkę i się tak schowały, że nie masz szans ich odszukać, albo wylazły z akwarium, wyschły pod meblem i znalezienie suchego pancerzyka kilkanaście mm w dywanie np może przypominać szukanie igły w stogu siana.
i 6 kosiarek
na spokojnie... 6 kosiarek to za dużo do takiego akwarium. W 75L możesz statystycznie trzymać pół kosiarki i będzie miała ciasno. To na prawdę rosną wielkie ryby. Poczytaj o nich. Ja wiem, że wcinają glony i są fajne, ale one rosną i przestają być fajne tylko wielkie.
Tydzien temu dodalem 20 neonkow
Neony to nie takie łatwe w hodowli ryby jak się wydaje. Często chorują, są wrażliwe na parametry wody, na niewłaściwą aklimatyzację, na warunki transportu itd itp
dokupilem ostatnia partie rybek tj 6 danio różowych 3 cm 2 kiryski po 2 cm
Danio to ruchliwe ryby, potrzebują dużej przestrzeni do pływania, kiryski są stadne, więc 2 szt to nie stado, a poza tym rosną do znacznych rozmiarów.
Na tym miał być koniec.
Chwała Bogu i partii jak mówiła moja babcia.

Moja rada na koniec:

-Zdecyduj się, czy chcesz mieć krewetki, czy ryby w akwarium.
-Poczytaj proponowane obsady do takiej wilekości zbiornika. (jeśli zdecydujesz się na rybki)
- Zainwestuj w choćby podstawowe testy na parametry wody, nawet paskowe, jeśli nie chcesz kupować od razu całej paczki poproś o jeden, dwa w sklepie, może Ci sprzedadzą, bądź podarują "na próbę" i dowiedz się w jakich warunkach żyją te stworzenia co je wpuściłeś do akwarium.

Kris77
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2013-01-06, 22:07
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: Kris77 » 2013-03-04, 21:01

Dzieki za wskazowki, zbiornik ma 4 tygodnie zalozylem ze wystarczy zeby po 3 tyg wpuscic ryby, obecnie jest 22 rybki i nie doloze wiecej. Co do testow to jutro zrobie czekam wlasnie az przyjda kurierem. Z gory przepraszam za brak PL liter ale pisze z telefonu. PH jest 7,1 tyle wiem na 100%
Pozdrawiam
Kris

xXSoobekXx

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: xXSoobekXx » 2013-03-04, 23:00

Nie liczy sie ich ilosc, ale jakie to sa ryby i po ile sztuk.

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: bercia289 » 2013-03-07, 12:33

Moim zdaniem neonki je pochłonęły... One kochają jeść krewetki

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: Loleczek » 2013-03-07, 17:44

U mnie neony (inessa) nigdy się krewetkami nie interesowały :niewiem:
Pewnie to zależy też od ryb. Zawsze wg. mnie najlepszym przykładem jest bojownik raz trafi się fajny i pokojowo nastawiony, a znowu inny może być strasznie agresywny.
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

Kris77
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2013-01-06, 22:07
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: Kris77 » 2013-03-07, 21:40

Pojawiło sie kilka krewetek (mało), gdzie siedziały nie mam pojęcia, ważne że sa chociaż nie wszyskie jak narazie. Co do ryb to obserwowalem czy je podgryzaja, przez dlugi czas sprawdzałem co i jak i nie zauważylem ani jednej próby ataku czy innych agresywnych zachowań .. Chyba że w nocy ?
Pozdrawiam
Kris

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: aidi » 2013-03-07, 21:52

w czasie wylinki krewetki oraz wykluwania młodych krewetki się ukrywają dlatego może nie być ich widać, co do ryb, taka jest natura że ryby zjadają krewetki, to kwestia charakteru ryby, zdarzają się gupiki które zjadają krewki, to kwestia osobnika na jakiego się trafi a nie gatunku

xXSoobekXx

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: xXSoobekXx » 2013-03-07, 22:45

Bo kazde zwierze ma inny charakter, jak ludzie :)

Wiec na to nie ma reguly jakie ryby beda jadly krewetki :)

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: Timur » 2013-03-08, 23:43

Chyba że w nocy ?
Możliwe:)
w czasie wylinki krewetki oraz wykluwania młodych krewetki się ukrywają
Dokładnie Gosia Ci prawdę mówi:)

A od siebie dodam, że krewecie potrafią się w chowanego bawić i to nie tylko w czasie wylinki. Próbowałem zasiedlić Amano w ogólnym i przez swoje zaniedbanie krewetki padły. Potem po kilku miesiącach podczas totalnej zmiany aranżacji i obsady znalazła się jedna co przetrwała. Nie mała to krewetka więc byłem w szoku, że przez taki szmat czasu ukrywała się przed moim wzrokiem. Mój kolega miał podobnie, tylko w jego przypadku krewetki (jako nie takie głupie stworzonka na jakie wyglądają), po obsadzeniu zbiornika pielęgnicami Meeka, zamieszkały za tłem strukturalnym. Ponad pół roku był pewien, ze krewetek nie ma :)

Awatar użytkownika
bercia289
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 2008-01-08, 16:54
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bernadetta
Nazwisko: Baranowicz
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: bercia289 » 2013-03-09, 00:21

Krewetki potrafią się schować przed rybami. Aczkolwiek co do napisanych postów i tak stwierdzam. Jak chcesz widzieć krewecie ładnie pływające po akwarium trzymaj je same. Czują się najbezpieczniej i prezentują znakomicie:)

Kris77
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2013-01-06, 22:07
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków

Re: Znikające krewetki RC prosze o pomoc w śledztwie

Post autor: Kris77 » 2013-03-09, 20:40

Dziękuję wszystkim, macie racje co do tych mluchów. Wylazły chyba wszystkie, widuje je na raty ale troche się nauczyłem je rozpoznawać wiec mam wrażenie ze sa wszystkie. Gdzie sie chowaja nie mam zielonego pojęcia (zakładam że sie nie zakopuja). Cały czas jest pełny pokój w baniaku i wszyscy sie grzecznie ignoruja poza oczywiscie wlasnymi gatunkami. Mam wrazenie ze wszyscy sa zadowoleni :) i tak zostanie. Znalazłem też kilka wylinek. Dzieki raz jeszcze za wyjaśnienie zjawiska.
Pozdrawiam
Kris

ODPOWIEDZ